Książęca Para w Skansen + Nowe/stare zdjęcia

2016/08/28

Tumblr 
Wczoraj wieczorem książę Carl Philip i księżna Sofia przybyli do Skansen w Sztokholmie, aby wziąć udział w obchodach 100-lecia Szwedzkiego Ruchu Historii i Dziedzictwa Lokalnego. W swoim przemówieniu do zebranych książę powiedział "jesteśmy narratorami historii Szwecji". Z kolei księżna Sofia wręczyła specjalnie ufundowaną z okazji obchodów nagrodę.

Tumblr 

Całe wydarzenie zostało oprawione muzyką ludową oraz pokazem tańca. Ruch Historii i Dziedzictwa Lokalnego powstał w 1916 roku i stanowi teraz największą organizację w Szwecji dbającą o poszanowanie i zachowanie historii kraju.

Tumblr 

W rozmowie z mediami książęca para przyznała, że przygotowania do chrztu przebiegają bardzo dobrze i wszystko jest już prawie gotowe i dopięte na ostatni guzik. Najbliższy czas małżonkowie chcą przeznaczyć na ostatnie przygotowania do tej ważnej uroczystości. Mimo tego książę nie zrezygnuje ze swojej pracy w Bernadotte&Kylleberg, którą traktuje bardzo poważnie. W czwartek książę pojawił się nawet w Formex w Sztokholmie na największych targach w Szwecji dot. designu. 

Tumblr 

Na wczorajszy wieczór księżna wybrała ciekawą sukienkę szwedzkiej marki Rodebjer, do której dobrała czarne szpilki oraz torebkę. 

Expressen 

Idą Sjöstedt, która zaprojektowała suknię ślubną księżnej oraz fioletową kreację, w której debiutowała w 2014 roku na wręczeniu Nagród Nobla, właśnie stworzyła nowa kolekcję ubrań. Stroje mają mieć związek z Bożym Narodzeniem jednak już teraz trafią do sprzedaży. Wielkimi krokami zbliża się bankiet na Zamku Królewskim, możliwe, że na ten ważny wieczór Sofia wybierze jedną z kreacji projektantki, bądź Ida ponownie zaprojektuje coś specjalnie dla księżnej. Osobiście nie zdziwie się, jeśli Sofia pod koniec roku wybierze cos z najnowszej kolekcji Sjöstedt, może na posiedzenie Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk pod koniec grudnia?W ciągu tygodnia pojawiły się także nowe informacje na temat remontu Villi Solbacken. Książęca para uzyskała już wszystkie pozwolenia i remont ruszy na jesieni. Oczekuje się, że rodzina już w marcu przyszłego roku zamieszka w swoim własnym domu. Projekt przebudowy domu jest już gotowy, pozostaje jeszcze projekt wyposażenia wnętrz, który powstanie, kiedy remont zostanie zakończony.


Na koniec kilka "nowych" fotografii. Najnowsze ze zdjęć, ktore pojawiło się w sieci w piątek. Rodzina została zauważona podczas spaceru w Dalarna, zdjęcie zostało zrobione (prawdopodobnie) kilka dni temu.


Kolejne zdjęcie wykonane już po ślubie, możemy przypuszczać, że zrobione pod koniec ubiegłego roku bądź na początku tego.


Trzecia fotografia, zrobiona najprawdopodobniej na krótko po powrocie z miesiąca miodowego. Razem z Sofią na zdjęciu znalazła się Frida z którą Sofia założyła Project Playground. Jako, że mieszka ona obecnie na stałe w RPA, możemy przypuszczać, że ta fotografia zostala wykonana we wrześniu ubiegłego roku, kiedy Sofia odbywała oficjalną wizytę w Afryce w ramach Project Playground.


Powyższa fotografia jest już znacznie starsza. Zdjęcie zrobiono podczas przyjęcia charytatywnego Project Playground w 2013 bądź 2014 roku.


Przy tej fotografii bardzo ciężko ustalić jakiekolwiek ramy czasowe. Możemy przypuszczać, że zrobiono je co najmniej dwa lata temu.

38 komentarzy

 1. Sukienka bardzo ciekawa i nowoczesna,ale mi nie przypadła do gustu.
  Mam nadzieję,że Sofia wybierze coś od Idy Sjosted,jej kreacje najczęściej z koronki są jakby szyte dla niej.
  Czy to przyjęcie wrześniowe będzie z tiarami,czy tak jak w tamtym roku z ogłoszeniem ciąży Victorii bardziej koktajlowe ?
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam takie pytanie związane z Madeleine. Czy ona nadal pali papierosy? Wiadomo coś na ten temat? Bo na starszych zdjęciach była zauważona jak pali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madeleine bardzo długi paliła. Rzuciła kiedy zaszła w ciążę z Leonore, osobiście myślę, że nie wróciła do palenia. Jak na razie nie było żadnych zdjęć na których byłoby widać ją z papierosem, ostatnie pochodzą z ich wesela i miesiąca miodowego.

   Usuń
 3. Zrobiłabys przed chrztem notkę w której zebrałabys wszystkie zdjęcia Aleksandra od kwietnia. Jego wszystkie zdjęcia jak się zmienił?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne to rodzinne zdjęcie ze spaceru w Dalarna, tylko czemu Alxander taki opatulony?

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia ubrała ładna sukienkę, choć uważam, że spokojnie mogłaby ubrać coś bardziej przy ciele.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zwykle uśmiechnięci i szczęśliwi.Pięknie razem wyglądają, a Aleksander jest śliczniutki.Pozdrawiam Joanna:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Liczyłam bardzo na to, że Frida będzie matką chrzestną Alexandra, ale najwidoczniej nic z tego, chyba, że nas zaskoczy i przyleci do Szwecji specjalnie na tę uroczystość :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Stylizacja Sofii jest ciekawa, podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 9. Stylizacja Sofii straszna jak worek na kartofle:(Przed urodzeniem dziecka i na urodzinach króla było tak średnio ale teraz przeraża swymi stylizacjami.Ma bogatego męża stać ją,żeby lepiej się ubierać:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sukienka tragiczna...
   Coraz gorszy styl:(
   Sofia przed ślubem wyglądała o wiele lepiej!

   Usuń
 10. Te stare/nowe zdjęcia widziałam już dawno.
  Tam, gdzie pisze 1403000 SEK, z tej okazji jest dużo więcej zdjęć

  OdpowiedzUsuń
 11. Sara Hellqvist ma nowe mieszkanie.
  Chyba szwagier pomógł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Sara ma dobrze płatną pracę od kilku lat i może się sama utrzymać.

   Usuń
  2. Skąd wiesz, że dobrze płatną? Gdyby Sofia go poprosiła, na pewno by pomógł.

   Usuń
  3. No cóż nie jest tajemnicą gdzie pracuje i łatwo sprawdzić jakie są miesięczne pensje ludzi w jej zawodzie i na jej stanowisku. Naprawdę nie potrzebuje pomocy. Ale każdy wierzy w co chce :) nie napisałam, że Carl Philip by jej nie pomógł. Tylko po co miałby to robić skoro Sara utrzymuje się sama od czasów studiów i ma dobrze płatną pracę. Carl Philip sam utrzymuje rodzinę z udziałów w różnych firmach i zarobków z Bernadotte&Kylleberg, i ma teraz na głowie remont, więc raczej nie ma wolnych środków na obdarowywanie rodziny Sofii. Zresztą skoro wystąpił o kredyt na remont własnego domu to tym bardziej watpie, że dołożyłby się do mieszkania szwagierki.

   Usuń
  4. Jeżeli tak, to dobrze. Uczciwość i przyzwoitość dla rodziny Hellqvist powinna być priorytetem, jako, że są spowinowacenie z SRK.

   Usuń
  5. Czy mogłabyś Marleno napisać coś o pracy siostry Sofii i tym mieszkaniu? Oczywiście tutaj w komentarzu.

   Usuń
  6. Tak naprawdę nie wiadomo nic na temat mieszkania, taka informacja tylko przewinęła się w prasie. Pewnie chciała zmienić otoczenie po zerwaniu z Oscarem.

   Sara jest doktorem kryminologii. Od prawie trzech lat jest pomocnikiem badawczym, dokształca się, dorabiaa na uniwersytecie w Sztokholmie i pisze publikacje na temat kryminologii.

   Usuń
 12. Nie widziałam żadnych ze zdjęć, które dodałaś! Dziękuję jak zawsze super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość z nich przewinęła się już w internecie, ale nigdy nie pojawiła się na blogu, czas najwyższy był je dodać.

   Usuń
 13. Witam,
  bardzo fajnie, że dodałaś nowe zdjęcia z przeszłości. Jeśli chodzi o stylizację Sofii, to według mnie jest bardzo ciekawa i pasuje księżnej Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ilu chrzestnych przewidujesz dla Alexa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze będzie miał 5 rodziców chrzestnych, ostatecznie 6.

   Usuń
  2. Estelle ma 6 a reszta po 5 chrzestnych, tak?

   Usuń
  3. Estelle i Oscar mają pięciu chrzestnych. Leonore i Nicolas sześciu. Jest to odstąpieniem od tradycji, bo zawsze osoby niższe w sukcesji miały tyle samo bądź mniej chrzestnych od osoby najstarszej.

   Usuń
 15. Dlaczego usunęłaś biografię Sofii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czemu zniknęła w menu.

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2015/05/sofia-szwedzka-ksiezna-najszesliwsza.html

   Usuń
  2. Kiedy Sofia , król i CP odwiedzili Sodermanland?

   Usuń
  3. W pierwszą rocznicę ślubu Sofii i Carla Philipa.

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2016/06/carl-philip-i-sofia-z-synkiem-na.html

   Usuń
 16. Czy Mad albo Vic mają jakieś tatuaże? A Sof swoje usunęła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie wiadomo na ten temat. Sofia prawdopodobnie usunęła tatuaż na boku.

   Usuń
 17. Sofia wyglądała przepięknie. Prezentuje się coraz lepkiej

  OdpowiedzUsuń
 18. Marleno a mogłabyś dodać zakładkę oficjalne zdjęcia Sofii i Carla Philipa tak jak jest przy Victorii i Madeleine?

  OdpowiedzUsuń
 19. To dziecko na tym zdjęciu jest bardzo duże, serio to Alexander?

  OdpowiedzUsuń
 20. Brzydka stylizacja Sofii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.