Król Karol Gustaw i księżniczka Victoria na spotkaniu z rządem

2016/09/14

kungahuset

Dzisiejszy dzień był pracowity dla księżniczki Victorii. Przed południem dołączyła do króla Karola Gustawa w spotkaniu Rady Doradczej, której prezesem jest król. Składa się ona z przedstawicieli rządu i parlamentu, monarchy i jego następcy.  Księżniczka Victoria zawsze towarzyszy ojcu w tych spotkaniach. 


kungahuset

Z kolei po południu przyjęła na audiencji w Pałacu Haga profesora  Johana Rockström zajmującego się tematami związanymi z ochroną środowiska. Właśnie w związku z ochroną środowiska w poniedziałek rozpocznie czterodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Ze spotkania nie pojawiły się jednak żadne zdjęcia. Ponadto ani spotkanie z rządem, ani audiencja nie zostały nadmienione w  oficjalnej agendzie dworu. 

Zanim jednak Następczyni Tonu uda się do Nowego Jorku, na nią i resztę rodziny, czeka oficjalny bankiet na Zamku Królewskim w piątek. W tym samym czasie księżniczka Madeleine będzie reprezentować World Childhood Foundation podczas konferencji i bankietu Thank You by Childhood w NYC.

***

Przypominam również o trwającym do godziny 20:00 konkursie!

21 komentarzy

 1. Czy Victoria sama uda się w podróż do USA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisalam o tym tutaj:
   http://swedish-princesses.blogspot.com/2016/09/niezapowiedziane-spotkanie-victorii.html

   Usuń
 2. Ładna sukienka. O ile mnie pamięć nie zawodzi, chyba ją już kiedyś nosiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Vic podcięła włosy, czy po prostu je lekko podkręciła? Sukienka wydaje się ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu kucyk -powolutku,małymi kroczkami może doczekamy się rozpuszczonych włosów: )Trzeba wierzyć: )
  Wygląda pięknie- coś innego niż koczek i mocno ściągnięte włosy i od razu prezentuje się lepiej.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlaczego używasz polskiej wersji imienia króla (Karol Gustaw zamiast Carl Gustaf), natomiast imiona księżniczek przytaczasz w wersji oryginalnej (Victoria, Madelaine, Sofia)? Trzeba się na coś zdecydować. Na marginesie, zasadą w języku polskim jest, że jeżeli imiona znanych postaci zagranicznych, również koronowanych głów, można spolszczyć, to powinno się to robić, np. królowa Elżbieta II, książę Karol itp. Podobnie byłoby z księżniczką Wiktorią, Magdaleną i Zofią:) Joanna

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wiadomo coś o wynagrodzeniu jakie otrzymują członkowie rodziny królewskiej? Oni są na utrzymaniu państwa czy jak to wygląda? Co miesiąc dostają pewna kwotę na utrzymanie? Coś wiadomo na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zajrzeć do menu, Inne/Królewska Szwecja.

   http://swedish-princesses.blogspot.com/search/label/Ike%20kosztuje%20rodzina%20królewska%3F?m=0

   W żadnym wypadku nie są to kwoty otrzymywane co miesiąc, nie utrzymywana jest również cała rodzina.

   Usuń
 7. Dlaczego ksiaze Daniel nie posługuje się pierwszym imieniem Olof?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, może go nie lubi? Tak czy inaczej w Szwecji ludzie bardzo często posługują się innym imieniem niż pierwsze, Carl Philip w rodzinie nazywany jest Philip, a król nie posługuje się imieniem Carl tylko Gustaf. W okresie ślubu dwór podał decyzję Daniela, że po ślubie będzie posługiwał się drugim imieniem, nie oznacza to jednak zmiany w jego dokumentach, gdzie nadal występuje jako Olof Daniel.

   Usuń
  2. Gdyby mu się nie podobało nie dał by tak synowi na jedno z imion -.-

   Usuń
  3. No cóż Olof to tradycyjne imię w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej, ponadto w ten sposób mogli chcieć odnieść się do Daniela, nie znaczy to jednak, że musi je lubić, tak samo jak nie musi to znaczyć, że je lubi :) to było pytanie, skąd mamy wiedzieć dlatego nie chce się nim posługiwać? Nikt o to nigdy nie zapytał.

   Usuń
 8. Czy moglahys napisac cos o bulimi i anoreksji księżniczki victori? Jakieś zdjęcia? Ile lat ona chorowala? Chyba że już pisałaś ale nie umiem znalezc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie odsyłam do biografii Victorii na blogu. Oddzielny podstawie pojawi się również na blogu za jakiś czas.

   Usuń
 9. Mam jeszcze pytanie. Czy mozna obejrzec programy Rok z rodzina krolewska z poprzednich lat? Wiem ze co roku jest nowy i jest dostepny przez pewien czas a potem co? juz nie jest nigdzie dostepny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj udostępniłam Året med Kungafamiljen z 2012 i 2013 roku.

   http://www.dailymotion.com/marlena-michalak

   Z 2014 możesz znaleźć na YouTube. Starsze niestety nie są dostępne.

   Usuń
  2. O super dziekuje bardzo. Chodzi mi właśnie o te od 2012

   Usuń
 10. Jak ten czas szybko leci... Jeszcze niedawno emocjonowałam się narodzinami księcia Oscara, a już teraz księżniczka Victoria wraca do zawodowych obowiązków.
  Księżniczka Victoria wygląda pięknie w kolorze niebieskim.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi się podoba kolor tej sukienki :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.