Aktualizacja: Książę Carl Philip i księżna Sofia w Älvdalen

2016/09/30

Svenskdam 

Dzisiaj o 10:40 książę Carl Philip i księżna Sofia przybyli do Älvdalen, aby odebrać swój weselny prezent - ławkę w rezerwacie przyrody Hykjeberget.

Expressen 
Expressen 

Po przyjeździe na miejsce książęca para została zaproszona na lekki poczęstunek, podczas którego serwowano kawę i kanapki. Jak donoszą media na miejscu znaleźli się również rodzice księżnej oraz babcia. 

Expressen 

W rozmowie z prasą księżna zdradziła, że chce zaszczepić wxswoim synku miłość do Älvdalen i ma nadzieję, że Alexander w przyszłości pokocha rodzinne strony swojej mamy tak mocno jak ona. Małżonkowie przyznali również, że książę ma za sobą już kilka wizyt w Dalarna. Nie wiadomo jednak czy dzisiaj towarzyszy rodzicom.

Expressen 

Po lekkim poczęstunku i spotkaniu z wladzami księstwa i mieszkańcami Älvdalen małżonkowie udali się w czterdziesto-minutową wędrówkę w kierunku tarasu wiodokowego. Właśnie tam ustawiono piękną ławkę będącą prezentem ślubnym. Książę pozwolił sobie na żart z błędów w swoim imieniu stwierdzając, że dobrze łączy imię i podkreśla związek.

Expressen 
Svenskdam 
Svenskdam 

Księżna i książę wygłosili również krótkie przemówienia, po którym małżonkowie mieli chwilę dla siebie. Usiedli objęci na swojej ławce i podziwiali piękne widoki. Następnie za pozowali do zdjęć i ruszyli w drogę powrotną. Na koniec wizyty zaplanowano obiad, po którym książęca para ma zamiar już prywatnie spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.

VK
Instagram 

Dzisiaj książęca para przeszła niemal samych siebie i zapewniła nam dawkę naprawdę pięknych zdjęć. Powyżej zdecydowanie jedno z moich ulubionych.  Książęca para opowiadała również o życiu małżeńskim i rodzicielstwie.Myślę, że to jest absolutnie niesamowite. Rodzicielstwo jest czymś, czego nie można sobie wyobrazić, dopóki się tego nie doświadczy. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym małym Aleksandrem. A małżeństwo? mam najlepszego męża na świecie!

mówiła księżna Sofia

 Ja też. Dostałem najlepszą żoną na świecie
dodał książę Carl Philip

Nie zabrakło pytania o to, jak wyobrażają sobie swoją rodzinę w przyszłości. Księżna odpowiedziała "zobaczymy". Małżonkowie zdradzili również drobną tajemnicę sprzed lat! To właśnie w Älvdalen i rezerwacie przyrody Hykjeberget spotykali się potajemnie przed laty. Teraz nadal odwiedzają rezerwat z synkiem!Instagram 

Pamiętajcie zajrzeć do poprzedniego postu!

23 komentarze

 1. a oni ciągle w siebie zapatrzeni, miłość bije po oczach :)
  http://z.cdn-expressen.se/images/05/c6/05c60d6197fd4f6b9e2f3b5b9f60378a/16x9/680@80.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. http://y.cdn-expressen.se/images/d2/12/d212f4a3eac74a49b0c2293db3801b47/16x9/680.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moje ulubione <3
   Niestety aż mnie kusi i muszę porównać Sofię & CP do K&W, po których w ogóle nie widać uczucia. Od co para przyjaciół, a S&CP cały czas wpatrzeni w siebie.

   Usuń
  2. To wszystko zależy od protokołu, ale zdarzały się też romantyczne zdjęcia K&W ;).

   Usuń
  3. Na pewno nie takie jak te CP i Sofii ;)

   Usuń
  4. Każda para jest inna.
   Liczy się codzienność, a nie jakieś tam spojrzenia przed kamerami!

   Usuń
 3. Jaki tam jest błąd? Myślnik?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jacy oni są wspaniali, urocza z nich para, moi ulubieni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna para, bardzo do siebie pasują i widać gołym okiem jak się kochają i są w sobie zakochani. Ciężko oderwać oczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny widok jest z tej ławki, bardzo fajny prezent

  OdpowiedzUsuń
 7. Oni są tak piękną parą, nie mogą od siebie oderwać wzroku :) Uwielbiam ich :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czemu ale mam przeczucie że Sofia nie długo będzie w ciąży. W modzie też miała bardzo mała przerwę w dzieciach

  OdpowiedzUsuń
 9. Będziesz to aktualizować: http://swedish-princesses.blogspot.com/2015/03/krolewska-szwecja-prowincje-i-tytuy.html ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam serdecznie,
  ilość pięknych ujęć książęcej pary jest imponująca, jak na jedno wydarzenie. Bardzo miło się patrzy na nich, są tacy zakochani w sobie. Super!
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 11. na Expressen jest filmik jak siadają na ławce, a Sofia sie przytula do CP - zdjęcia tego nie oddają jak są w sobie zakochani :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Patrząc na zdjęcia widać jak mocne uczucie ich łączy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę,że jeszcze w tym roku dwór poda oficjalną informację że mały Aleksander będzie miał rodzeństwo,pięknie razem wyglądają ,pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy Sofia mówi tą gwarą z Alvdalen?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczy się jej. W zeszłym roku przyznała, że kiedy była nastolatką nikt nie chciał uczyć się gwary, dlatego też nie zna jej zbyt dobrze.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.