Książę Carl Philip i księżna Sofia zapraszają młodych ludzi na Zamek Królewski

2016/09/02


Działalność fundacji księstwa Värmland działa w zastraszającym tempie! Dopiero co otwarta została nowa strona fundacji książęcej pary, a teraz małżonkowie organizują swoje pierwsze sympozjum. 

Już 7 września książę Carl Philip i księżna Sofia spotkają się na Zamku Królewskim z dziećmi w wieku od 12 do 15 lat, aby rozmawiać z nimi o życiu w sieci. Dyskusja i rozmowy z dziećmi przeplatane będą przemówieniami książęcej pary. Sympozjum organizowane jest we współpracy z organizacją Bris. Książęca para opisuje sympozjum jako:

początek działań fundacji na rzecz poprawy komunikacji dzieci i młodzieży z dorosłymi przez internet

Hellomagazine 

Ponadto dwór podał, że księżna Sofia po raz drugi będzie reprezentować teściów podczas spotkania Global Child Forum. Księżna weźmie udział w spotkaniu zarządu organizacji w Sztokholmie. Uczestnictwo w spotkaniach Global Child Forum w Republice Południowej Afryki we wrześniu ubiegłego roku było pierwszym samodzielnym zaangażowaniem Sofii jako księżnej. Oczekuje się, że w przyszłości przejmie organizację założoną przez parę królewską i będzie zarządzać Global Child Forum.

Kungahuset 


Małżonkowie ponownie planują odwiedzić Värmland i Dalarnę, tak jak w ubiegłym roku. Jednak tym razem będą to krótsze, jednodniowe wizyty. 29 września Sofia i Carl Philip odwiedzą Dalarna, aby otworzyć nowy rezerwat Hykjebergets. Prawdopodobnie w programie wizyty znajdą się jeszcze inne spotkania. Z kolei 21 października odwiedzą Värmland, program wizyty nie jest jeszcze znany. W Agendzie na blogu znajdziecie wszystkie (a jest ich znacznie więcej) spotkania księżnej, które ma zaplanowane na najbliższe tygodnie.


20 komentarzy

 1. Widzę że Książę Harry ma konkurencje jeśli chodzi o ilość o sprawowanych obowiazkow. Sofia go dogania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto też zauważyć, że Sofia jest w gronie RK dopiero od roku, więc tu kolejny ogromny plus ;)

   Usuń
  2. Dokładnie. Jak widać da się też z małym dzieckiem

   Usuń
  3. Szkoda ze Kate tyle nie pracuje..bo Sofia udowadnia że można

   Usuń
  4. Sofia jest pracowita jak mrówka i faktycznie goni Harry'ego !

   Usuń
 2. A mnie się bardziej podobał poprzedni szablon bloga, był taki bardziej...przytulny? Ten okreslilabym jako "kanciasty" ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać każdy ma inny gust. Jak dla mnie jest idealny i spełnia wszystkie moje oczekiwania. Chciałam, żeby właśnie tak wyglądał mój blog. Na bardzo, bardzo długo nie przewiduję już żadnych zmian na blogu, tak więc czas się przestawić na ten :)

   Usuń
 3. Szablon jest świetny, bardzo profesjonalny i ładny. No i wreszcie znowu się wyróżnia. Za każdym razem jak ty coś zrobiłaś to od razu na wszystkich innych blogach to samo. Porażka. Teraz jest super, no i szablon jest responsywny z czego ogromnie się cieszę, bo jest o wiele wygodniej koedy zagladam tutaj na tablecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zależało mi na tym żeby był responsywny, sama najczęściej przegladam różne strony na tablecie i też jest mi o wiele wygodniej kiedy strona jest responsywna, nic się nie rozjeżdża, wszystko jest czytelne itp.

   Usuń
 4. Najważniejsze chyba,żeby podobał się autorce i żeby wygodnie było jej w tym szablonie pracować: )
  Ten jest fajny na komórkę,choć bardziej podobał mi się wcześniejszy,ale to moja sugestywna opinia :)
  Jestem pod wrażeniem planów Sofii na pracę,utrzymuje swoje tempo pomimo małego synka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też bardziej podobał się stary.

   Usuń
  2. A mnie o wiele bardziej podoba się ten! Jest bardziej prosty i wszystko wygodnie uporządkowane. Wyróżnia się na tle innych, tak jak sam blog i tak powinno być! Teraz zdecydowanie wygląda jak najlepszy blog o RK.

   Usuń
 5. Dużo się ostatnio dzieje, fajnie że obie z Vic potrafią, przy małych dzieciach, pracować.

  apropo szablonu: wszystko pięknie tylko zdjęcia na stronie głównej (pokaz slajdów czy co to tam jest) są strasznie duże i poucinane (pół głowy Sofii itp). I nie wiem czy to tylko u mnie tak, czy taki był zamysł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to fakt zdjęcia są za duże :/

   Usuń
  2. Ja też mam ten problem ze zdjęciami.I tak szczerze mówiąc poprzedni bardziej mi się podobał ale to Twój blog Ty decydujesz nam nie musi się podobać.

   Usuń
 6. ten blog jest po prostu rewelacyjny.brak mi słów.najlepszy ze wszystkich blogow krolewskich.super

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo coś na temat wczorajszego wyjścia Victorii ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Marleno kiedy chrzest?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.