Aktualizacja: Madeleine na konferencji w Nowym Jorku

2016/09/16


Dzisiaj księżniczka Madeleine bierze udział w seminarium Solutions to Achieve the Sustainable Development Goals for Children w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Konferencja została zorganizowana we współpracy z Childhood Foundation oraz Stałym Przedstawicielstwom w ONZ ze Szwecji i Włoch i fundacji Andrea Bocelli.
Znaczy dla mnie bardzo dużo możliwość bycia tutaj, wykorzystania mojego głosu i podkreślenia tych kwestii [przyp. wykorzystania seksualnego dzieci]. Ponieważ istnieje pewne piętno otaczające seksualizm, a jest niezwykle ważne, aby mówić o problemach, a przede wszystkim o tym jak duży jest problem. (...) Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być tutaj i, że rozmawiamy o problemach. Mówimy o prawach dzieci, które nie zawsze są przestrzegane. Dopiero w ubiegłym roku jednym z celów ONZ stało się skupienie na przemocy wobec dzieci.

mówi Madeleine w udzielonym z okazji podróży wywiadzie


expressen

Dzisiejsza konferencja ma związek z dopiero co uchwaloną, przez Organizację Narodów Zjednoczonych, ustawą o prawach dzieci. W wywiadzie księżniczka wspomniała również co spowodowało jej zainteresowanie kwestiami praw dziecka.

To był prawdopodobnie szereg wydarzeń, ale przede wszystkim momenty, kiedy mama wracała ze swoich podróży z World Childhood Foundation. Zawsze  mi mówiła, co widziała, co przeszła i opowiadała o dzieciach, które poznała, które były w naprawdę okropnych sytuacjach. I byłam dość mała, ale mama odważyła się nawet rozmawiać z  nami, swoimi dziećmi, o tych problemach. To sprawiło, że czułam, że biorę w tym udział i myślałam "Boże, mam zaszczyt go mieć". Po tym, chciałam pomóc i czynić dobro, a także wspierać mamę w pracy - bo to jest dość ciężkie, są to trudne pytania, a ona była tak zajęta jej rolą królowej. Ona ma tak wiele do zrobienia, że jeśli mogę zrobić małą część i pomóc jej w Childhood będę to z radością i miłością robić. 

expressen

Z kolei na swoim Facebooku księżniczka pochwaliła mamę za kolejny rozwój fundacji. Królowa zainaugurowała na dniach powstanie nowej aplikacji mobilnej.

Zawsze podziwiałem moją mamę za odwaga i cele, które sobie stawia, aby kontynuować walkę z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Jako matka dwóch, teraz jestem jeszcze bardziej zdeterminowana, aby pomóc stworzyć świat wolny od przemocy seksualnej dla wszystkich dzieci w naszym życiu.
napisała w poście, ponadto w wywiadzie opowiadała o aplikacji i jej celach

To jak przyspieszony kurs dla rodziców i innych dorosłych wokół dzieci, którzy zastanawiają co mogą zrobić. Można dowiedzieć się jak zapobiegać problem, zwalczać je oraz co można zrobić na widok przemocy wobec dzieci lub wykorzystywania seksualnego. Można skorzystać z aplikacji i w szybki sposób dowiedzieć się jak zareagować i z kim się skontaktować.

expressen

Księżniczka jest teraz matką dwójki dzieci, to również zmieniło jej stosunek do pracy.

Zauważyłam wyraźną zmianę. Znam siebie, jak osobę wrażliwą w stosunku do czyichś i własnych dzieci i widzę jak niewinne są. Chcę chronić je przed wszelkim złem! I mam myśli wszystkie dzieci, które nie mają rodziców, które nie mają tych bezpiecznych ramion. Więc oczywiste jest, że teraz czuję, że chcę walczyć jeszcze mocniej, aby wszystkie dzieci miały wokół siebie bezpieczne środowisko. 

Ponadto wieczorem Madeleine pojawi się na gali Thank You by Childhood Founadtion. Chociaż oficjalna agenda przewidziała tylko te dwa spotkania, szwedzkie media podają, że ostatnie dni są i będą dla Madeleine bardzo intensywne i pracowite.


6 komentarzy

 1. O której godzinie zaczyna się dzisiejszy bankiet ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okolo 19.00, ale zdjęcia mogą pojawić sie dopiero znacznie późnej.

   Usuń
 2. Nie będzie live bloga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnej transmisji na żywo z bankietu, ani szwedzkie media nie publikują od razu zdjęć. Na bankiety ograniczają listę dla dziennikarzy i zdjęcia pojawiają się z opóźnieniem więc nie ma najmniejszego sensu robić live bloga, zresztą z bankietów takich jak npten nigdy nie robiłam live bloga.

   Usuń
 3. Jestem pod wrażeniem tego, jak księżniczka Madeleine angażuje się w projekty służące poprawie życia dzieci. Na zdjęciu wygląda niezwykle profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.