Niezapowiedziane spotkanie Victorii + więcej

2016/09/08

Facebook 

Wczoraj Victoria odbyła niezapowiedziane spotkanie jako patronka fundacji Sustainable Seas.
Następczyni Tronu regularnie uczestniczy w spotkaniach, seminariach i konferencjach fundacji, także nie mogło jej zabraknąć na wczorajszym spotkaniu.

Instagram 

W sieci pojawiło się więcej zdjęć z ostatnich dni. Pierwsze z nich zostało wykonane w Londynie na lotnisku Heathrow. Kolejne zdjęcie zostało zrobione podczas Baltic Sea Lunch.

vk.com

Ponadto dwór królewski potwierdził, że książę Oscar będzie towarzyszył mamie w podróży do USA, pod koniec września. Księżniczka Estelle zostanie w domu z tatą.

21 komentarzy

 1. Jak myślisz, dostaniemy odpowiedź na kartkę z okazji chrztu Alexandra?

  OdpowiedzUsuń
 2. Marleno mam takie pytanie niezwiązane z tematem.
  Czy Maddie ma ochroniarzy? I jeśli tak , to czy towarzyszą jej na co dzień w Londynie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madeleine nie ma ochrony. Jedynie podczas oficjalnych wyjść przydziela się jej ochronę SAPO.

   Usuń
  2. Czy to ne jest dla niej trochę niebezpieczne?

   Usuń
  3. Przeciez mogą zechciec ja porwac jako zasadniczke lub zabić. Należy do rk, jest porządanym celem dla np zamachowców..

   Usuń
  4. Dobre pytanie. Ani Madeleine ani Carl Philip nigdy nie mieli ochrony. Taka jest procedura, ochronę zapewnia państwo i tym samym ochrania parę królewską i następcę tronu z rodziną. Z pewnością muszą przestrzegać jjakos zasad bezpieczeństwa ale przed laty musiało uznać, że nic im nie zagraża. A gdyby teraz takie zagrożenie się pojawiło z pewnością Madeleine czy Carl Philip mieliby już przy sobie ochronę. Co do Madeleine nie wiadomo, ale Carl Philip i Sofia musieli się przeprowadzić ze swojego domu przed narodzinami Alexandra właśnie ze względów bezpieczeństwa. Oficjalnie nie mają ochrony, ale nie wiadomo czy gdzieś z tyłu za Madeleine czy Carlem Philipem czasami nie idzie jakiś tajniak z SAPO. Z pewnością się o tym nie dowiemy.

   Usuń
  5. Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.
   Ale to dziwne bo np w brytyjskiej rodzinie królewskiej Harry jest 5 w kolejce do tronu, a carl 4 a Harry ma ochrone a carl nie..?

   Usuń
  6. Jak widać każda rodzina królewska ma swoje zasady :) Państwo zapewnia młodszym członkom rodziny (mam na myśli Carla Philipa i Madeleine i ich rodziny) tylko podczas oficjalnych wyjść, prywatnie muszą zapewnić sobie ochronę we własnym zakresie. Gdyby coś im się stało państwo i SAPO za to nie odpowiadają. Aczkolwiek tak jak powiedziałam gdyby bylo zagrożenie z pewnością Państwo zapewniłoby ochronę całej rodzinie. Co by nie było chociaż nie mają stałej ochrony, są regularnie sprawdzaj (oczywiście przez służby bezpieczeństwa) czy nic im nie zagraża i czy nie konieczne jest wprowadzenie jakiś procedur czy zasad bezpieczeństwa albo przydzielenie ochrony. Z jednej strony sprawdzają wszystko z każdej strony z drugiej nigdy nie wiadomo co się stanie kiedy wyskoczą do sklepu na chwilkę.

   Usuń
  7. Dziękuję. A czy estelle w przedszkolu tez ma ochroniarza?

   Usuń
 3. Czyli tak jak być powinno i Oscar leci z mamą, a Estelle zostaje z tatą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli estelle w Lodynie nie była z rodzicami? Bo tylko Oscar jest na zdjęciu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byli w Anglii tylko na kilka godzin. Estelle była w tym czasie w przedszkolu, rodzice ją tam zawieźli i późnej odebrali.

   Usuń
  2. Wizyta w Anglii trwała kilka godzin? W takim razie jaki był jej cel?
   Estelle spędza już w przedszkolu więcej czasu niż na początku?

   Usuń
  3. To była prywatna podróż. Estelle bardzo lubi przedszkole i teraz coraz więcej czasu tam spędza, ale myślę, że rotacyjnie, raz jest w przedszkolu dużej, raz krócej :)

   Usuń
 5. Estelle się będzie czuc wykluczona, że mama woli wziazc brata niż ją. Dzieci w wieku 4 lat są bardzo wrażliwe. Nie za mądre ze strony vic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze to Victoria jest matką i z całą pewnością zna swoje dziecko lepiej niż Ty czy ja. Estelle nie zostanie sama tylko z tatą, który zapewni jej dużo zabawy. Taka sytuacja miała miejsce, kiedy Oscar się urodził to Daniel zajmował się Estelle i spędzał z nią czas, zabierał na pizzę, bawił się z nią itp. Myślę, że tamten okres był dla Estelle gorszy i dużo zrozumiała w tamtym czasie, mama była na miejscu, ale był ktoś nowy kim musiała się zajmować zamoast bawić z nią. Oscar jest w rodzinie już pół roku, Estelle miała czas żeby przyzwyczaić się do myśli, że jest jeszcze ktoś kto wymaga uwagi i opieki. Zresztą to nie będzie pierwsza podróż Victorii i czas w którym Estelle zostanie sama z tatą.

   Usuń
  2. No właśnie, Estelle już nie jest mała i na pewno rozumie takie rzeczy. Nie sądzę, żeby rodzice jej tego nie wyjaśnili.

   Usuń
 6. Czy mogłabyś podać jakiś link z życzeniami z okazji chrztu po angielsku?

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi sie sukienka z seminarium.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.