Pogrzeb hrabiny Bernadotte

2016/09/29

Expressen 

Dzisiaj w Kaplicy Zamku Królewskiego odbył się pogrzeb hrabiny Gunilli Bernadotte af Wisborg. Miał on charakter typowo prywatny i kameralny. Hrabina została pochowana na królewskim cmentarzu w Parku Haga.

Nie wiadomo, kto z dalszej rodziny przybył na nabożeństwo. Z rodziny królewskiej pojawili się na nim, para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia. Tord Magnuson, mąż księżniczki Christiny, ktort obecny był na pogrzebie, powiedział: "to potężne doświadczenie". Na miejscu nie zabraklo oczywiście Christiny, część najbliższej rodziny z Danii reprezentowała księżniczka Benedikte.

Expressen 

Z okazji pogrzebu flaga powiewająca nad Zamkiem Królewskim została opuszczona na połowy masztu. Nabożeństwu przewodniczyli emerytowant biskup i kapelan Króla, Lars-Göran Lönnermark oraz kapelan Michael Bjerkhagen.
Dla najbliższych hrabiny wiadomość o jej śmierci nie była zaskoczeniem. Ostatniej zimy Gunilla udlegla wypadkowi w swoim domu w Bastad i trafiła do szpitala w Helsingborg. Po tym hrabina zapadała na kolejne dolegliwości, z którymi nie mogła sobie poradzić.

Jak podały szwedzkie media, na tydzień przed śmiercią hrabiny odwiedzili ja książę Carl Philip i księżna Sofia. Według doniesień Expressen dla książęca pary było to szczególnie bardzo emocjonalne i smutne pożegnanie.

Miejmy nadzieję, że pojawi się chociaż jedno zdjęcie księcia Carla Philipa i księżnej Sofii.

3 komentarze

 1. Szkoda,że Madeleine się nie pofatygowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może po prostu nie mogła? Nie wiemy tego.

   Usuń
 2. Mimo wszystko, nawet jak ma jakieś obowiązki to Maddie powinna się pofatygować. Żal każdy z nas nosi w sercu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.