Victoria na World Water Week

2016/09/01


Svenskdam

Księżniczka Victoria powraca dzisiaj do swoich obowiązków po wakacjach, co prawda oficjalnie nadal przebywa na urlopie macierzyńskim, jednak nie zamierza całkowicie próżnować. Dlatego też z samego rana przybyła do Norra Latin w Sztokholmie, aby wygłosić przemówienie na otwarciu konferencji "Budowanie przyszłości poprzez wodę" w ramach World Water Week.Svenskdam


Jak każdego roku na tydzień wody do Sztokholmu przybyli przywódcy z całego świata. Podczas dzisiejszej konferencji głównym mówcą był Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ, Jan Eliasson. Jednak to księżniczkę Victorię poproszono o wygłoszenie przemówienia na otwarciu spotkania wysokiego szczebla. W swoim przemówieniu Następczyni Tronu sformułowała wyraźny apel o ochronę środowiska i walkę z zanieczyszczeniem wody odwołując się do własnej córki. Już po raz kolejny Victoria zwróciła uwagę dziennikarzy, fanów i głowy państw odwołując się w swoim przemówieniu do własnych doświadczeń, jako ambasador ONZ, obrońca klimatu oraz matka. 

Szwecja miała gorące lato w tym roku. Moja czteroletnia córka bardzo lubi pływanie. Uwielbia pływać - tak jak ja, kiedy byłam dzieckiem. I jak większość rodziców, chcę móc powiedzieć tak, gdy moje dziecko chce bawić się w wodzie. Ale tego lata, wielu rodziców w Szwecji musiało powiedzieć nie, swoim dzieciom które chciały wskoczyć do wody. Bo woda nie jest zdrowa. To sprawia, że ​​matka czuje się smutna nie będąc w stanie powiedzieć tak, kiedy jej dziecko chce po prostu pływać.

Expressen Instagram

Przemówienie Następczyni Tronu nie przeszło bez echa. Wielu działaczy już w trakcie przemówienia księżniczka i na krótko po nim dzieliło się pozytywnymi wrażeniami z przemówienia Victorii, zdradzając, że stała się dla nich inspiracją i cytując słowa księżniczki:

Inwestowanie w wodę, jest inwestowaniem pracę, zdrowie i równość.

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które może wyeliminować ubóstwo.

Księżniczka Victoria od wielu lat zaangażowana jest w walkę z zanieczyszczeniem środowiska i ociepleniem klimatu. W tym roku została mianowana jednym z 16 ambasadorów ONZ.

Expressen Kungligt Instagram

Następczyni Tronu wybrała dzisiaj sukienkę we wxorki, którą nosiła pod koniec sierpnia ubiegłego roku na wręczeniu Nagród Export Hermes (KLIK). Już jutro nadarzy się kolejna okazja do zobaczenia Victorii, księżniczka weźmie udział w Baltic Sea Lunch.

16 komentarzy

 1. "Dlatego też z samego lata przybyła" --> chyba miało być "z samego RANA" ;)

  Sukienka ma ładny wzór i to wszystko. Marszczenia przy biuście wyglądają źle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście bardzo dobre przemówienie, przekonujące

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie można przeczytać Victorii przemówienie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzeć po angielsku (bo mówiła po angielsku oczywiście) można tutaj:

   https://youtu.be/c6TRG0yxUvQ

   Przeczytać również po angielsku tutaj:

   http://www.kungahuset.se/kungafamiljen/hkhkronprinsessanvictoria/tal/kronprinsessantal/hkhkronprinsessanvictoriasinledningstalvidvarldsvattenveckanshognivasessionbuildingaresilientfuturethroughwatertorsdagenden1september2016.5.164e81b015607465dc15e3.html

   Usuń
 4. Co do nowego wyglądu bloga. Jest bardzo ładny, tylko na górze pod napisem Swedish Princesses trzeba zmienić "Księżniczka Sofia" na "Księżna Sofia". Taka podpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, szablon robiony na zamówienie przez profesjonaliste i cały czas szukam rzeczy do poprawki i dołożenia. Możliwe, że coś jeszcze się znajdzie, nadal nad tym pracujemy :)

   Usuń
 5. Nie jestem jakoś przekonana do tej sukienki :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta sukienka pochodzi od Prady.
  Podziwiam Wiktorię,że ubrała ją po porodzie i wygląda w niej tak samo dobrze jak rok temu.
  Czy to pierwsze przemówienie Victorii w tym roku?Bardzo piękne,dojrzałe i zmuszające do myślenia.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie pierwsze przemówienie w tym roku, jednak pierwsze w tym roku tak ważne i na tak wysokim szczeblu.

   Usuń
 7. Marleno, czy była by możliwość, zeby tak jak w poprzedniej wersji bloga, dało się kliknąć w ikonkę symbolizująca komentarze i to bedzie automatycznie przenosić do komentarzy? To była naprawdę super opcja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowiem się, co da się zrobić :) jesli macie jakieś pomysły co do szablonu, typu coś co ulatwi Wam przeglądanie strony, czy inne, piszcie śmiało, Wy często dostrzegacie coś czego ja nie widzę lub nie zwracam na to uwagi.

   Usuń
 8. Wygląd bloga bardzo mi się podoba 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zwykle nietrafiona stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 10. Marelno co do sugestii dot. zmian, czy tego co wypadałoby poprawić to na stronie główniej nie pokazuje się list blogów, na które wchodzisz. Pojawia się dopiero jak wejdzie się w którykolwiek z postów. Nie ukrywam, że była przydatna, bo głownie przez Twój blog wchodze na inne o RK ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przemówienie dające do myślenia. Victoria dobrze prezentuje się w tej sukience :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.