Kobiety za plecami księcia Carla Philipa

2016/10/13

Expressen 

W przeciągu ostatnich siedmiu lat książę Carl Philip przeszedł niepowtarzalną przemianę. Z nieśmiałego chłopca zmienił się w dojrzałego mężczyznę.

Bernadotte&Kyllberg Instagram

Od kilku lat książę jest bardziej pewny siebie i otwarty. Uśmiechnięty i po prostu szczęśliwiszczęśliwy. Zawdzięcza to miłości i pomocy kilku kobiet, bliższych i dalszych jego sercu.

Svenskdam 

Anita Söderlind. Jest długoletnim pracownikiem dworu królewskiego. Jak podaje dwór Anita jest sekretarzem i w szczególności służy pomocą królewskim dzieciom. Na co dzień pracuje z księżniczką Victorią jako jej marszałek, jednak towarzyszy również w niektórych oficjalnych spotkaniach i podróżach całej trójki.

Stoppapressarna 

Christina Saliba. Zajmowała się PR księcia Carla Philipa. Choć już nie pracuje dla niego, nadal utrzymuje z nim kontakt. Pomogła księciu Carlowi Philipowi w czasie "kryzysu" kilka lat temu. W trakcie swojej pracy dała księciu wiele rad i pomagała mu przy przemówieniach.


Marie Hellqvist. Mama Sofii z którą od kiku lat książę jest bardzo blisko. Wraz z mężem powitała przyszłego zięcia z otwartymi ramionami. To w domu teściów książę może odpocząć wraz z żoną i synkiem i naładować baterie. Młoda rodzina regularnie odwiedza Älvdalen i spędza wspólnie czas całą rodziną.

realeza.blogs.sapo.pt

Księżniczka Victoria. Sumienna i pracowita jak mrówka starsza siostra. Dla brata stanowi ogromny przykład. Tak jak i on walczyła o swoją miłość i nauczyła się żyć z dysleksją, utarła ścieżki, którymi później również przeszedł Carl Philip. Kiedy potrzebuje wsparcia zawsze może zwrócić się o radę do starszej siostry, która zawsze dzieli się własnymi doświadczeniami. Oboje są również uzdolnieni artystycznie i kochają fotografować otoczenie.

Svenskdam 

Księżniczka Madeleine. Wraz z młodszą siostrą książę podziela ogromne zainteresowania artystyczne, oboje interesują się tekstyliami i dekoratorstwem. Ponadto mają to samo poczucie humoru. Są ze sobą bardzo blisko i wiedzą o sobie wszystko.

Wikipedia 

Królowa Silvia. Największe wspracie Carla Philipa przez całe życie. Stanowi dla syna wzór do naśladowania i zawsze wspiera mądrymi i ciepłymi słowami.

Pinterest 
Tumblr 

Księżna Sofia. Ukochana żona. To dzięki niej rozpoczęła się przemiana księcia Carla Philipa. Dzięki niej poczuł prawdziwe bezpieczeństwo i szczęście. Od kiedy weszła w jego życie zyskał nową pewność siebie, ogromną siłę i determinację. Od sześciu lat stanowi jego największe wsparcie.

12 komentarzy

 1. Bardzo podoba mi się post.
  Która z pań to ta opisana pod pierwszym zdjęciem? Pierwsze słyszę, że pomaga też Victorii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis. A o jakim kryzysie mowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o wpadkę Carla Philipa na Gali Sportu kilka lat temu. Oczywiście była ona spowodowana dysleksją księcia, jednak został wyśmiany.

   Usuń
  2. Możesz uchylić rąbka tajemnicy, co powiedział na tej gali?

   Usuń
  3. Po prostu się przejęzyczył w przemówieniu albo źle przeczytał. Wydaje mi się, że na YouTube można znaleźć jego przemówienie.

   Usuń
 3. Mam pytanie. Do jakiego przedszkola albo szkoły chodzi obecnie Estelle? Od 2014 chodzi do tego samego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://swedish-princesses.blogspot.com/2016/10/ksiezniczka-victoria-ma-seminarium-na.html

   Usuń
 4. Witam,
  fantastyczny post. Bardzo lubię czytać takie podsumowania. Gratuluję autorce pomysłów i wytrwałości.
  Bardzo chętnie wracam do Twojego bloga.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. O której poniedziałkowa wystawa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne to ostatnie zdjęcie ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.