Aktualizacja: Książęca wizyta w Värmland

2016/10/21


Dzisiaj książęca para odwiedza po raz drugi księstwo Värmland! Rodzina przybyła wczoraj do Karlstadt pociągiem razem z synkiem. Niestety Alexander nie pojawi się dzisiaj publicznie, ale możemy zobaczyć małego księcia w ramionach mamy na opuszczającego pociąg.
Księżna Sofia miała na sobie bluzkę w kwiatowe wzory od Ahlvar - marki pochodzącej z księstwa Värmland. Z kolei książę Alexander nosił buciki od H&M.


Oficjalne spotkania w Värmland małżonkowie rozpoczęli oddzielnie o godzinie 11.00. Księżna Sofia przybyła do Fritidsbanken na spotkanie z dziećmi. Jak podają media była to"wspaniała wizyta, każdy chciał przytulić księżną i zrobić sobie z nią zdjęcie, a ona nigdy nie odmówiła". Według naocznych świadków Sofia była wesoła i przyjemna raz z radością rozmawiała ze wszystkimi dziećmi.Podczas wizyty księżna zapoznała się z systemem "biblioteki" Fritidsbanken. Każdy mieszkaniem Karlstad może na okres nie dłuższy niż 14 dni wypożyczyć bezpłatnie kamizelki ratunkowe czy sprzęt do jazdy na nartach, łyżwach, rolkach. Pierwsza taki "biblioteka" została otwarta w Värmland w 2013 roku, obecnie Fritidsbanken ma kilka oddziałów, w tym w stolicy powiatu - Karlstad. Celem tego projektu jest organizacja bezpłatnego dostępu do urządzeń i dyscyplin sportu, co pozwala na utrzymanie zdrowego stylu życia. 

Księżna zdecydowała się założyć bluzkę od Malya, czarne spodnie oraz skórzane botki. 


W tym samym czasie książę Carl Philip odwiedził Towarzystwo Rolnicze i postanowił osobiście wypróbować nowoczesne maszyny wykorzystywane w przemyśle drzewnym.


Po zakończeniu swoich spotkań małżonkowie już wspólnie udali się do gminy Säffle, aby zjeść lunch w ratuszu "Stenmagasinet". Przed ratuszem zebrało się kilka tysięcy osób chcących poznać książęcą parę.


W przemówieniu przed wejściem do ratusza książęca para przyznała, że chce aby książę Alexander poznał piękną przyrodę Värmland i osobiście będą realizować ten cel przebywając w księstwie w wolnym czasie. W przemówieniu  książę Carl Philip podziękował także za tak liczne przybycie a księżna Sofia powiedziała, że "mimio zimnej pogody, spotkanie było bardzo ciepłe".Jak się okazuje burmistrz Säffle, Doug Rogn, zaprosił księcia Carla Philipa i księżną Sofię oraz księżniczkę Victorię i księcia Daniela do złożenia wspólnej wizyty na jednej z wysp archipelagu Luro. Wyspy położone są nad jeziorem Vaner, chociaż należą do księstwa Värmland wyraźnie widać z nich tereny księcia Vastergotland - któremu patronują Victoria i Daniel. Zaproszenie ma charakter oficjalny i możliwe, że w przyszłości dojdzie do skutku.
Po obiedzie książęca para wybrała się na spacer ulicami Säffle. Następnie małżonkowie odwiedzili stara wieżę ciśnień w Säffle. Celem wizyty było otwarcie wystawy, która prezentuje artystyczne instalacje. 
Po tym Sofia i Carl Philip odwiedzili zakład Soma, który opiera się na produkcji różnych elementów metalowych. Po tym księżna Sofia wróciła do synka i rozpoczęła przygotowania do wieczornego przyjęcia, a książę Carl Philip odsłonił pomnik weteranów pochodzących z księstwa Värmland.
Księżna zdecydowała się zmienić stylizację i wybrała nowy płaszczyk od Valentino. Pod spodem księżna nosiła białą bluzkę ponownie od miejscowej marki Ahlvar.

Wieczorem odbyło się przyjęcie na cześć małżonków w rezydencji gubernatora księstwa. Również tam odbyło się przyjęcie dla książęcej pary podczas zeszłorocznej wizyty. Podczas kolacji składającej się z trzech dań podano przedd wszystkim owoce morza, ponieważ księżna Sofia nie jada mięsa (wreszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenid tej informacji).


photo: svenskdam, vk

21 komentarzy

 1. super, fajnie, że przyjechali z Alexem :)

  zapraszam na mój blog: blogowaniezk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Alexander jest już taki duży :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sofia wygląda uroczo,bije od niej blask.
  Alexander-nie wiem,kiedy tak wyrósł...
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofia wygląda tak promiennie i młodo! A z Carlem Philipem wyglądają wspaniale. A Alex mały pączek do schrupania! Urocza rodzinka

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak oni slicznie ubrali synka! Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak oni się na siebie patrzą. Miłość bije od nich z daleka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ślicznie zdjęcia. A czy jest szansa że pokażą się jutro z Aleksandrem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizyta trwa tyko jeden dzień i oficjalne spotkania były tylko dzisiaj. Rzeczniczka dworu już wcześniej podała, że Alex nie pojawi się publicznie. Ale bafdzo możliwe, że kiedy będą wracać do Sztokholmu zostaną ponownie sfotografowani na peronie. Nie wiadomo czy będą wracać jutro czy zostaną w Värmland na weekend.

   Usuń
 8. Ależ mi się nie podoba sukienka/ spódnica z przyjęcia. Dół jest straszny.:/
  Alex przesłodki.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twoje zdanie, bo spódniczka wygląda strasznie.

   Usuń
 9. Stylizacje ładne oprócz tej ostatniej

  OdpowiedzUsuń
 10. Marlenko powiedz Sofia usunęła tatuaż słońca?
  https://royalhats.files.wordpress.com/2016/09/2016-09-09-prince-alexander-christening-2.jpg?w=869

  A co ma wytatuowane na kostce?
  https://1.bp.blogspot.com/-HV78UQk8fZo/WAp75sGB41I/AAAAAAABNVc/DnxrL9UPQgsgxM3cy9NYm0hyZV64kogzACLcB/s595/Princess-Sofia-6.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba poczekać na bardziej odkryte stylizacje, żeby stwierdzić. Wydaje mi się, że na chrzcinach tatuaż z motywem słońca delikatnie prześwitywał.

   Usuń
 11. Sofia bez stanika. Coś jej tam przeniknęło pod ostatnią stylizacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie sutek, tylko szewek i tworzy takie wrażenie. Bluzka jest tak opięta w biuście, że gdyby rzeczywiście nie założyła stanika sutki oznaczałyby się na każdym zdjęciu, a "widać" je tylko na jednym i to z jednej strony.

   Usuń
 12. Czy Sofia i CP pojawią się na bożonarodzeniowym koncercie Jul i Vasastan jak w 2014
  i 2015 roku? Co agenda o tym mówi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe, jednak musimy poczekać na oficjalną informację z dworu, a to jeszcze trochę potrwa.

   Usuń
 13. Alexander jest przesłodki! Dotychczas moją faworytką była Estelle jako noworodek, ale Alex podbił moje <3 bardziej.!

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,
  super, że księżna Sofia i książę Carl Philip zabrali synka w podróż pociągiem. Na wszystkich zdjęciach wyglądają wspaniale. Miłość bije od małżonków na odległość.
  Na zdjęciach ze spotkania księżnej Sofii widać, że księżna nawiązała fantastyczny kontakt z dziećmi.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspaniale zobaczyć Ich znowu razem. Na zdjęciach gdy na siebie patrzą widać tą miłość!
  Z tą wizytą razem z Vic i Danielem to świetny pomysł, mam nadzieję, że dojdzie do skutku.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.