Nowy projekt księżniczki Victorii i księcia Daniela

2016/10/27

politiken.dk

Victoria i Daniel postanowili nieco zwolnić w tym roku w związku z narodzinami synka. Nie oznacza to, że zaniedbują swoje obowiązki, wręcz przeciwnie poświęcają więcej czasu na pracę o charakterze prywatnym, zdala od blasków fleszy.


Teraz upublicznione zostały informacje na temat nagrody, którą będzie przyznawać Generation Pep, w skrócie Gen-Pep. W lecie ubiegłego roku książęca para zapoczątkowała przedsięwzięcie Gen-Pep, które pracuje na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży. Jak podają media w związku z tym kilka ostatnich miesięcy małżonkowie spędzili na spotkaniach z ludźmi, którzy mogą pomóc w działalności organizacji i ochronie zdrowia. Teraz nadszedł czas na kolejny krok, tym razem książę Daniel zajmnie w nim kliczowe miejsce.

Gen-Pep dzięki pracy książęcej pary ustanowili specjalną nagrodę dla osób lub organizacji, które w sposób integracyjny i dostępny dla dzieci i młodzieży w kraju mogą pomóc w ochronie zdrowia. Obecnie Gen-Pep zbiera cyfrowo nominacje od Szwedów. Proces ten ruszył 20 października i potrwa do 25 listopada. W jury, które wybierze zwycięzcę nagrody zasiądą książę Daniel, Carolina Kluft, Alexander Hermansson, Britta Thedin Jacobsson, Lina Axelsson. Aron Andersson i Stephan Wilson. Zwycięstwa zostanie zaprezentowany i odbierze nagrodę podczas Gali Sportu w styczniu 2017 roku.

Gen-Pep Instagram/ książę Daniel na spotkaniu kilka dni temu 

Od niespełna roku książę Daniel czynnie uczestniczy we wszystkich projektach Gen-Pep (działaność księcia w Gen-Pep można śledzić tutaj - KLIK). Para książęca wsparła Gen-Pep również za pośrednictwem wywiadu dla południowoafrykańskiej telewizji w lipcu (pisałam o tym tutaj - KLIK).

16 komentarzy

 1. Bardzo podoba mi się, że bardzo wiele rzeczy jest robione prywatnie, że nie wygląda to tak, że robią wszystko pod publikę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze dowiedzieć się o rzeczach, które Victoria i Daniel robią "po cichu"

  OdpowiedzUsuń
 3. czy podczas gali sportu to nie CP wręczał nagrody? wiem że to inna nagroda, ale może mylę imprezy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to Carl Philip zawsze pojawia się na Gali Sportu. Od dwóch lat już z Sofią. Możliwe, że w związku z tą nagrodą Victoria i Daniel również tam będą w 2017 roku.

   Usuń
  2. Podaj link do filmiku z Gali Sportu, gdzie Carl Philip się pomylił...

   Usuń
  3. Niestety nigdzie nie jest dostępny.

   Usuń
 4. Podziwiam Victorię, a zwłaszcza Daniela za organizowanie wysokich przedsięwzięć i realizowanie ich.
  Daniel odnalazł się w tej roli znakomicie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie,
  wspaniale, że księżniczka Victoria i książę Daniel angażują się w kwestie zdrowia dzieci.
  Na pierwszym zdjęciu książęca para wygląda cudownie. Bardzo podoba mi się bluzka księżniczki Victorii.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w Szwecji jest jakiś odpowiednik Wszystkich Świętych? Kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkich Świętych w Szwecji obchodzone jest zawsze w pierwszą sobotę listopada.

   Usuń
 7. Bardzo lubię tę kaplicę, gdzie był chrzest Alexa. Jakie uroczystości się tam jeszcze odbywały?

  A gdzie były śluby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chrzest Nicolasa i Leonore oraz ślub Lilian i Bertila. Śluby odbywały się w Kaplicy Zamku Królewskiego z kolei Victorii i Daniela oraz pary królewskiej w Katedrze w Sztokholmie. Wystarczy zajrzeć do górnego menu, znajdziesz tam odnośniki do postów na te tematy.

   Usuń
 8. O co z tym chodzi?

  https://www.youtube.com/watch?v=QKy8QGrXN_U

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakieś brednie, które ktos sobie wymyślił dla taniej sensacji, żadne takie informacje nie pojawiły się w prasie w okresie ślubu.

   Usuń
 9. Pokaż zdjęcie z ustawienia gości Hellqvist na ślubie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.