Co nowego u Szwedzkiej Rodziny Królewskiej?

2016/11/01

kungahuset

Dla młodszych członków rodziny królewskiej nadeszła chwila wytchnienia w związku z początkiem listopada oraz przypadającym w sobotę w Szwecji dniem Wszystkich Świętych. Jak co roku  rodzina królewska nieco zwolni w tygodniu poprzedzającym ten dzień i będzie pełniła obowiązki i odbywała spotkania nie opublikowane w oficjalnej agendzie.

Jak na razie oficjalna agenda Victorii, Sofii i Madeleine jest pusta aż do końca listopada.

Kungahuset 

Zgodnie z zapowiedzią dworu królewskiego, książęca para spotkała się z radą doradczą i ekspertami na spotkaniu dotyczącym walki z dysleksją. Rozmowy mają pomóc małżonkom w organizacji nowych projektów i pracy.

kungahuse

W minionym tygodniu Carl Philip odbył "tajną misję" tym samym reprezentując swojego tatę króla Carla Gustafa. W środę, 26 października rozpoczął trzydniową wizytę na Mali, gdzie odwiedził stacjonujące jednostki szwedzkich sił zbrojnych. Stan zdrowia króla nie pozwolił mu na odbycie tej podróży. Informacje o niej dwór królewski podał kiedy książę był już bezpieczny z powrotem w domu. Ze względów bezpieczeństwa podróż została utrzymana w ścisłej tajemnicy.  

kungahuset
kungahuset

W mediach pojawił się również krótki wywiad z Frederikiem Eriksson, instruktorem narciarstwa w Trisil w Norwegii. Księżniczka Victoria i książę Daniel spędzają tam swoje ferie zimowe od wielu lat, a Eriksson kilka lat temu został pierwszym instruktorem jazdy na nartach księżniczki Estelle. Mała księżniczka miała 2,5 roczku podczas pierwszych zajęć, jak zdradził instruktor nie miał pojęcia kogo będzie uczył. Jednak Estelle jeszcze wcześniej włożyła narty na nogi podczas świątecznych wakacji we Włoszech pod koniec 2013 roku. Erikson zdradził, że uczy księżniczkę już dwa lata z rzędu i spotkają się ponownie tej zimy. Ciekawe czy rzeczywiście do tego dojdzie, po tej "rozmowie" z prasą. Co ciekawe książęca para zgodziła się na wspólne zdjęcie z instruktorem i udostępnienie go w mediach społecznościowych pod koniec zeszłego roku.


W przeciągu kilku najbliższych tygodni dwór królewski powinien podzielić się z nami nowymi oficjalnymi zdjęciami najmłodszych członków rodziny królewskiej! Każdego roku księżniczka Estelle wysyła "jesienne pozdrowienia" za pośrednictwem sesji zdjęciowej. W tym roku z całą pewnością na zdjęciach pojawi się z braciszkiem! Możliwe, że również książę Carl Philip i księżna Sofia podzielą się z nami nowymi zdjęciami synka. Zeszłoroczne zdjęcia Estelle zostały udostępnione pod koniec listopada, miejmy nadzieję, że w tym roku pojawia się szybciej.  

14 komentarzy

 1. Czy król jest chory? Wiadomo coś na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam o tym w zeszłym miesiącu, król ma problemy z kręgosłupem i ograniczył obowiązki ze względu na rehabilitację.

   Usuń
  2. A tak, nie pamiętałam o tym

   Usuń
 2. Super nie mogę się już doczekać nowych zdjęć. Mam takie pytanie. Bo przeglądałem stare posty i przeczytałam że od urodzenia urodziny Victoria obchodziła tak publicznie w solliden.juz od 1 urodzin. Dlaczego urodziny Estelle nie są tak obchodzone? W końcu też jest nastepczynia tronu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawiła się zasadnicza różnica w przeciwieństwie do Victorii Carl Gustaf był już królem, a Victoria pierwszym od wielu lat dzieckiem w rodzinie królewskiej. Późnej kiedy, po zmianie prawa, została przyszłą królową była bezpośrednią Następczynią Tronu, Estelle jest druga i z pewnością takie uroczystości pojawia się kiedy Victoria będzie już królową.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie i Madeleine. Bo przeczytałam wiem biografi że wszystko 2006 roku w Bachelor of Arts ukończyła historię sztuki, etnologię i historię współczesną. Rok późnej studiowała już psychologię dziecięcą na Uniwersytecie w Sztokholmie.
   Czy ona ukończyła też ta psychologię czy nie? A więc tym bachlelor to studiowała te 3 kierunki i wszystkie ukończyła czy jak? Wiesz coś może więcej?

   Usuń
  3. Marlenko odpowiesz?

   Usuń
  4. Madeleine ukończyła z dyplomem historię sztuki, pozostałe dwa kierunki miały charakter dokształcania i Madeleine miała nieco inne warunki studiów. Nie wiadomo jak dokładnie było z psychologią dziecięcą, ale najprawdopodobniej ukończyła studia z dyplomem.

   Usuń
 3. Nie mogę się doczekać nowych zdjęć Estelle ☺ dobrze że rodzina królewska ma teraz trochę "luzu" początek jesieni był dla nich bardzo pracowity a już w grudniu Noble ☺ jestem bardzo ciekawa czy w tym roku Sofia włoży tiarę z rodzinnej kolekcji...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak myślicie czy któraś z księżniczek niedługo będzie w ciazy? Mam przeczucie że Sofia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że Sofia będzie niedługo w ciąży :)

   Usuń
 5. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie nic takiego instruktor nie powiedział, więc nie wiem dlaczego mieliby rezygnować z jego usług.

  OdpowiedzUsuń
 7. sofia ma bardzo wysokie czoło. Ta fryzura to podkreśla

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.