Księżniczka Victoria odbiera swój bukiet azalii

2016/11/10

VK 

Już od kilku tygodni w Szwecji można kupić azalie tym samym wspierając fundację księżniczki Victorii. Juz od kilku lat, w listopadzie, dochody ze sprzedaży azalii, a dokładnie odmiany 'Madame Troch' przekazywane są funduszowi Następczyni Tronu. Zebrane środki oddawane są na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym oraz przewlekłe chorym dzieciom i młodzieży, a także organizowaniu ich wypoczynku i rekreacji.

Certi

Azalie są wizualnie piękne i tworzą charakter domu. Są idealne w nowoczesnych środowiskach dzięki swojej zdolności nawilżania i wykorzystywane są w celu poprawy powietrza w suchych pomieszczeniach. Na jesieni, azalie dostępne są w kilkunastu kolorach. Biała 'Madame Troch' jest bez wątpienia najbardziej popularna. Ma czyste białe podwójne kwiaty, które sprawiają, że ładne kontrastują z ciemnymi liśćmi. Na jesieni odmiany są również w mocniejszych ocieniach, takich jak różowy, czerwony czy fioletowy.

Oficjalne rodzina królewska jest na krótkim urlopie, aż do 17 listopada, oczekuje się, że członkowie rodziny królewskiej wrócą do pełni swoich obowiązków po 20 listopada. Jak co roku grudzień zapowiada sie bardzo intensywnie. Zajrzyjcie również do kalendarza, gdzie doszło kilka spotkań na drugą połowę miesiąca. Powyżej zdjęcie z marca 2015 roku, prawdopodobnie księżniczka również w tym roku odebrała swój bukiet.

5 komentarzy

 1. Świetny pomysł z tymi bukietami azalie są piękne ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy te kwiaty można kupić tylko w wybranych kwiaciarniach by dochód został przekazany?
  P.S. Do notki wkradł się błąd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fundacja Victorii nawiązała współpracę ze szklarnią i pomoc obejmuje wszystkie sklepy/ kwiaciarnie do których wstawia ona azalie.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa inicjatywa, nie słyszałam o niej wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  piękna i interesująca inicjatywa. Według mnie jest to bardzo szlachetny gest księżniczki Victorii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.