Aktualizacja: Co nowego u Victorii, Daniela i dzieci?

2016/12/01


Dzisiaj koło południa księżniczka Victoria odbyła spotkanie w ramach działalności fundacji swojego imienia działającej na rzecz Badań Naukowych i Edukacji.

Z kolei wczorajszy dzień był bardzo zapracowany, po spotkaniu z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą oraz Panią Agatą Korhauser-Dudą, książęca para wraz z królem i królową spotkała się z Minister Spraw Zagranicznych, Margot Wallstrom. Rodzina królewska odbywa takie spotkania kilka razy do roku w celu ustalenia harmonogramu podróży i wizyt państwowych. Podczas wczorajszego spotkania rozmawiano o planach na przyszły rok.


Wczoraj szwedzkie media ujawniły, że księżniczka Estelle ma nowego kucyka! W stajniach Royal Mews wiosną tego roku pojawił się nowy pupil, osiemnastoletni biały kuc walijski o imieniu Victor, który od razu znalazł tam wierną przyjaciółkę. Księżniczka Estelle jest w nim zakochana i regularnie odwiedza kucyka oraz pomaga dbać o niego. "Estelle naprawdę kocha dbać o swojego konia. Jest tutaj i pomaga dbać o niego. Bardzo lubi go szczotkować i rozmawiać z nim". Mała księżniczka już zaczęła się uczyć na nim jeździć, jak na razie w hali na terenie Royal Mews. Jak poinformowano Estelle jest utalentowana i w przyszłości z pewnością będzie dobrym jeźdźcem. Księżniczka może na nim jeździć kiedy tylko chce, poza tym kucyk ma 1.20 m wzrostu więc nadal jest wyższy od Estelle o co najmniej 10 centymetrów, dzięki czemu księżniczka będzie mogła na nim jeździć przez wiele lat. Jak wiadomo na Olandii została Frozza, inny kucyk należący do książęcej rodziny, którego Victoria i Daniel otrzymali w prezencie ślubnym sześć lat temu. Informatorzy z dworu twierdzą, że Estelle próbowała na nim jeździć latem tego roku jednak nie był on przyjaźnie nastawiony.


Jakiś czas temu podano, że biuro księżniczki Victorii w dużym stopniu zostało przeniesione do Royal Mews, tam od kilku lat znajduje się wiele biur rodziny królewskiej oraz koordynowana jest ochrona całego dworu. W obrębie budynków znajdują się również apartamenty mieszkalne, z których jeden należy do księżniczki Madeleine i jej rodziny. Decyzja o przeniesieniu biura została podjęta w okresie narodzin księcia Oscara. Royal Mews znajduje się w centrum Sztokholmu i jest bardziej poręczne dla młodej rodziny. Mimo to nadal Victoria i Daniel regularnie bywają na Zamku Królewskim.


W sieci pojawiło się również "nowe" zdjęcie Victorii i Oscara. Nie wiadomo kiedy i gdzie dokładnie zostało ono zrobione. Ponadto wczoraj po południu, kiedy Victoria i Daniel byli na spotkaniu z Panem Prezydentem Dudą w Pałacu Haga wybuchł alarm i policja interweniowała w domu książęcej rodziny. Okazało się, że był to tylko fałszywy alarm, nie wiadomo czy w tym czasie w Pałacu przebyli księżniczka Estelle i książę Oscar. Rezydencja otoczona jest wysokim płotem i w obrębie całej posiadłości zainstalowany jest monitoring. Książęca rodzina często wybiera się na spacery również w otwartej dla turystów części parku.


Organizacja Gen-Pep założona przez księżniczkę Victorię i księcia Daniela nawiązała nową współpracę tym razem ze znaną na całym świecie marką odzieżową H&M. Wiosną do sprzedaży trafi kolekcja sportowa dla dzieci i młodzieży zaprojektowana przez członków fundacji. Odzież sygnowana będzie logiem Gen-Pep, a jej ceny wahają się od 39.90 do 249 szwedzkich koron królewskich. 
"Funkcjonalna i chłodna odzież sportowa dla dzieci  w dobrej cenie." To motto nowej linii odzieżowej H&M opracowany we współpracy organizacją Victorii i Daniela. Założona w lecie ego roku fundacja Gen-Pep rozwija się prężnie i nawiązała już kilka intratnych współprac. Jej celem jest propagowanie zdrowego trybu życia i zachęcenie dzieci i młodzieży do poruszania się.   


Możemy przypuszczać, że nawiązanie współpracy z H&M nie stanowiło ogromnego problemu.  Victoria od wielu lat przyjaźni się z Leoni Persson, żoną Karla-Johana Perssona prezesa H&M. Jak wiadomo od wielu lat obie pary są w bliskich kontaktach.  

Aktualizacja, 2 grudnia 2016


Dzisiaj księżniczka Victoria dołączyła do króla Karola Gustawa na spotkaniu zagranicznej komisji doradczej.

Ponadto dwór królewski poinformował, że książę Oscar będzie towarzyszył rodzicom w podróży do Włoch, gdyż "jest mały i może potrzebować mamy w dowolnym momencie". Z kolei księżniczka Estelle zostanie w Sztokholmie pod opieką babci, gdyż nie ma potrzeby aby opuszczała zajęcia w przedszkolu.

6 komentarzy

 1. http://kobieta.wp.pl/krolowa-sylwia-szwedzi-ja-kochaja-6063777777304193g

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo nowych informacji :)

  Przywilej księżniczek jest taki, że mogą prawie wszystko :) Ja zawsze chciałam nauczyć się jeździć konno, ale nigdy nie miałam takiej możliwości. Może kiedyś, nic straconego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że znów zabierają tylko Oscara 😕 a ile potrwa ta podróż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że Estelle zostaje. Będzie mogła pobyć z babcią. Jak sądzę chodzi o mamę Daniela.

   Usuń
 4. Ciekawe w jaką podróż zagraniczną udadzą się w 2017 r. Victoria i Daniel.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.