Oficjalne spotkania podczas wakacji na Malediwach + programy o rodzinie królewskiej

2016/12/15


Jak się okazuje Następczyni Tronu nawet na wakacjach w raju pracuje! Do sieci wyciekło zdjęcie zrobione na Malediwach, gdzie książęca rodzina kilka tygodni temu spędzała wakacje.

Okazuje się, że Victoria uczestniczyła w spotkaniu na temat międzynarodowgo handlu owocami morza jako ambasadorka ONZ do celów globalnych. Księżniczka siedzi odwrócona plecami do obiektywu. Z kolei w prawym roku możemy zobaczyć jej asystentkę i kierowniczkę dworu książęcej pary.

Chociaż dysponujemy tylko zdjęciem z jednego spotkania Następczyni Tronu wzięła udział w trwającym trzy dni dialogu na temat ochrony ryb i wód w dniach 11-13 listopada. Spotkania odbyły się w luksusowym ośrodku Soneva Fushi, gdzie rodzina przy okazji spędziła wakacje. W spotkaniach wzięli udział naukowcy oraz liderzy biznesu. Dzięki inicjatywie sztokholmskiego Centrum Odporności i księżniczki Victorii, firmy zobowiązały się do większej przejrzystości pracy oraz ograniczenia nielegalnych, nieudokumentowanych i nieuregulowanych połowów. Zobowiązano się także do wyeliminowania antybiotyków oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i tworzyw sztucznych, które znieczyszczają wody.

Spotkanie kontrolne odbędzie sie w Sztokholmie w 2017 roku.

***

Z kolei dzisiaj książęca para rozpoczyna trwająca trzy dni dni podróż do Włoch. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj rano opuścili Sztokholm, do domu wrócą w sobotę po południu.

***

Jeszcze w tym roku czekają na nas dwa nowe programy o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej! Jak podano dzisiaj tradycyjny program Året med Kungafamiljen zostanie wyemitowany 28 grudnia o godzinie 20:00, a nie zgodnie z "tradycją" na początku stycznia przyszłego roku. Znajdzie się w nim podsumowanie roku oraz wzmianki o wszystkich najważniejszych wydarzeniach na dworze królewskim w tym roku.

 27 grudnia o 20:00 TV4 wyemituje swój autorski program o rodzinie królewskiej. O ile Rok z rodziną królewską zgodnie z tradycją podsumje mininy rok o tyle program TV4 brzmi o wiele ciekawiej. Jeśli wierzyć doniesiom ze stacji telewizyjnej pojawią się w nim wywiady z parą królewską, księżniczką Victorią i księciem Danielem oraz księciem Carlem Philipem i księżną Sofią.

Z kolei na blogu w tym roku świąteczna przerwa zdecydowanie się przedłuży. Od Wigilii, aż do 3 stycznia będę nieobecna. W trakcie przerwy na blogu znajdziecie linki do programów TV4 i SVT, noworoczne zdjęcie rodziny królewskiej i podsumowanie roku w Sylwestra. Wszystkie informacje, które pojawią się w trakcie tej przerwy znajdą się na blogu po Nowym Roku.

3 komentarze

  1. Dobrze, że te programy zostaną wyemitowane podczas przerwy świątecznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Victorii, nawet wakacje za kilka set tysięcy mają w sobie jakiś cel a nie tylko marnotrawstwo.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też jestem pod wrażeniem, Victoria będzie kiedyś wspaniałą królową

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.