Ostatnie spotkania księżniczki Victorii


W poniedziałek 5 grudnia, księżniczka Victoria wraz z królem odbyła spotkanie z radą doradczą rządu. Następnie wraz z rodzicami, mężem i bratem odbyła spotkanie z Fundacją Nagród Nobla, aby omówić ostatnie sprawy przed sobotnią ceremonią.


Następnego dnia książęca para spotkała się na lunchu z radą swojej organizacji, Gen-Pep. Nie pojawiły się jednak żadne zdjęcia z tego spotkania. Z kolei dzisiaj z samego rana miało miejsce spotkanie informacyjne przed podróżą do Włoch. Udostępniono również oficjalny program.

Czwartek, 15 grudnia, Rzym 

-  wizyta w Izbie Deputowanych
- odwiedziny u sióstr Brygidek
- wizyta w klubie piłkarskim AS Roma
- kolacja i koncert świętej Łucji zorganizowany przez ambasadora Szwecji we Włoszech.

Piątek, 16 grudnia, Rzym

- wizyta w szwedzkim instytucie Rominstitutet
- spotkanie z organizacją na temat żywienia i rolnictwa.

Mediolan

- wizyta Concept Store Frip.
- spotkanie  szwedzko-włoskiej Izby Handlowej Assosvezia.

Sobota, 17 grudnia, Mediolan 

- wizyta w Szpitalu San Raffaele.
- wizyta w siedzibie Grupy Volvo.
- wizyta w Brasserie.

Dzisiaj z samego rana poinformowano, że ruszyly prxygotodo Victoriadagen 2017, bowiem w przyszłym roku księżniczka będzie świętować 40 urodziny. Uroczystości odbędą sie na Olandii, a program nie ulegnie zmianie, rano księżniczka spotka się w Solliden ze Szwedami, a wieczorem odbędzie się koncert. Jak podano, obchody będą jednak największe w historii Victoriadagen. Możemy się spodziewać królewskich gości z innych krajów, tak jak na 30 urodzinach księżniczki.

kungahuset

Wczesnym popołudniem księżniczka przyjęła na audiencji profesora Muhammada Yunus, laureata Nagrody Nobla w 2006 roku, który przybył do Szwecji na weekend noblowski. 

2 komentarze

  1. Jestem ciekawa sukien jakie panie włożą na uroczystość wręczenia nagród Nobla :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To następne urodziny Victorii zapowiadają się bardzo, bardzo ciekawie

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.