Aktualizacja: Spotkanie z laureatem pokojowej nagrody Nobla + więcej

2016/12/12

kungahuset

Tradycyjnie, dzień po zakończeniu oficjalnych uroczystości Noblowskich w Sztokholmie i Oslo, król i następczyni tonu przyjęli na audiencji, na Zamku Królewskim, laureata pokojowej nagrody Nobla, Juana Manuela Santosa, prezydenta Kolumbii.

svensdkam

Księżniczka Vicotria miała na sobie sukienkę od Prady, którą możemy kojarzyć m.in. z odbioru choinek i filmiku świątecznego z 2014 roku.

svenskdam
Z kolei późnym popołudniem Victoria jako patron szwedzkiej Ochotniczej Organizacji Obrony Powietrznej Kobiet od 2005 roku wzięła udział w świątecznych nieszporach w Kaplicy Zamku Królewskiego. W tym roku organizacja obchodzi 70 urodziny.
Szwedzkie media zdradziły również jak księżniczka spędziła piątkowy wieczór. Bowiem Victoria świętowała 40 urodziny przyjaciółki, Josephine Zapata Génetay. Był to "babski wieczó" w którym wzięło udział koło 40 osób.

expressen

11 komentarzy

 1. Victoria super wygląda w czerwonym

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie jej w czerwieni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Vic bardzo świątecznie w czerwonym,wyśmienicie jej pasuje.Cieszę się,że w tym roku w porównaniu z dwoma poprzednimi częściej spina włosy w kucyk.Przynajmniej tak możemy choć trochę zobaczyć jej włosy: )Mam wciąż nadzieję,że kiedyś jeszcze je rozpuści i nie będzie to dzieło przypadku,tak jak w Korei...
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 4. Marleno ile miałaś od soboty do dzisiaj wyświetleń? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna stylizacja. Victorii do twarzy w czerwieni.

  OdpowiedzUsuń
 6. wiem, że nie na temat, ale para królewska zapoczątkowała 2 inicjatywy
  Global Child Forum
  World Childhood Foundation
  czy możesz tak po krótce wyjaśnić czym one się różnią?
  czy forum jest częścią fundacji? czy może są inaczej ukierunkowane
  WCF - Maddie została prezesem? i mówi się że GCF w przyszłości przejmie Sofia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. World Childhood Foundation to organizacja stworzona przez królową w 1999 roku i jest jej samodzielną inicjatywą.

   Global Child Forum nie ma nic wspólnego z WChF, to oddzielna inicjatywa stworzona przez parę królewską w 2009 roku.

   WChF to fundacja charytatywna, z kolei GChF oprócz działalności charytatywnej to forum odbywające się kilka razy do roku, razem w Sztokholmie i raz w innej części świata.

   WChF jest bardzo bliskie sercu Madeleine i pracuje dla tej fundacji niemal od jej początków i z całą pewnością pewnego dnia ja przejmie.

   Teoretycznie w Global Child Forum zaangażowana jest cała rodzina królewska, jednak od 2015 roku to Sofia najczęściej reprezentuje rodzinę królewską w działalności tej organizacji. Victoria i Daniel jako para królewska nie będą mogli wziąć wszystkiego na swoje barki i oczekuje się, że sami będą tworzyli własne inicjatywy takie jak teraz Gen-Pep. Zawsze kiedy monarcha odchodzi fundacje i inicjatywy przekazywane są jego dzieciom i ich partnerom, najwięcej przejmuje nowa para królewska, a młodsze dzieci i ich partnerzy w miarę po równo miedzy sobą. Tak było po śmierci dziadka króla w 1973 roku część patronatów i inicjatyw króla przeszła na nowego monarchę i jego siostry, jak na przykład Sophiahemmet, któremu patronowała księżniczka Christina, a teraz przekazała patronat Sofii. Z czasem patronaty i organizacje przekazywane są młodszemu pokoleniu. Jak na razie spekuluje się, że Maddie przejmie World Childhood Foundation, Sofia Global Child Forum, a Carl Philip organizacje i patronaty dot. rolnictwa. Reszta jest nierozstrzygnięta.

   Co do różnic, co prawda posty nie na temat tylko tych dwóch organizacji ale są w nich wszystkie najważniejsze informacje:

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2015/09/ksiezna-sofia-na-global-child-forum.html

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2016/06/40-lat-z-krolowa-silvia-dziaalnosc.html

   Usuń
 7. Victoria świetnie się prezentowała, pasuje jej czerwień oraz ten kucyk.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie słyszałam o tej przyjaciółce Victorii. Kim ona jest, czym się zajmuje i gdzie się panie poznały?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przyjaciółka Victorii jeszcze z dzieciństwa. Na przyjęciu była też Lussan Gottlieb (przyjaciółka Maddie), Madeleine również była na nie zaproszona, ale nie mogła przyjść i napisała życzenia oraz, że bardzo jej przykro z tego powodu na Facebooku.

   Josephine ma dom blisko pałacu Drottningholm, kiedy zmarli jej rodzice była jeszcze bardzo młoda i oficjalnie wiadomo, że królowa Silvia była dla niej ogromnym wsparciem iak jakby drugą mamą.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.