Best of the Year: Plebiscyt kobieta roku, wydarzenie roku i stylizacja roku

2017/01/09


Dzisiaj nadszedł czas na coroczne głosowanie i wybór kobiety roku, wydarzenia roku oraz stylizacji roku. W ubiegłorocznym głosowaniu na Kobietę Roku pierwsze miejsce zajęła Księżniczka Victoria (wyniki możecie zobaczyć tutaj - KLIK), stylizacje wybrane na najlepsze w 2015 roku możecie przypomnieć sobie tutaj - KLIK. Jako, że w tym roku wydarzyło się naprawdę dużo postanowiłam przeprowadzić również głosowanie w którym wybierzemy wydarzenie roku.

Przypominam, że Kobietę Roku wyłaniamy na podstawie pracy i osiągnięć dokonanych w minionym roku. Ankieta znajduje się na pasku bocznym. 

Stylizacja roku / Style of the Year:

Księżniczka Victoria /  Crown Princess Victoria

Styczeń  / January


Luty / February
Marzec / March


Kwiecień / April


Maj /  May


Czerwiec / June


Lipiec / July 


Sierpień / August


Wrzesień / September


Październik / October


Listopad / November


Grudzień / December


Księżna Sofia / Princess Sofia

Styczeń / January


Luty / February


Marzec / March


Kwiecień / April


Maj /  May


Czerwiec / June


Lipiec / July 


Sierpień / August


Wrzesień / September


Październik / October


Listopad / November


Grudzień / December


Księżniczka Madeleine / Princess Madeleine

Styczeń / January


Luty / February


Marzec / March


Kwiecień / April


Maj /  May


Czerwiec / June


Lipiec / July 


Sierpień / August


Wrzesień / September


Październik / October


Listopad / November


Grudzień / December

46 komentarzy

 1. Najwiekszy problem z wyborem stylizacji roku miala w przypadku Madeleine. Ona nawet w zwyklych jeansach i swetrze wyglada pieknie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest racja.

   Usuń
  2. Nie rozumiem tych zachwytów nad Maddie. Lepsza od nieatrakcyjnej Vic, ale i tak słabiutko:(

   Usuń
  3. Wg mnie stylizacja kwietna była najlepszą :P

   Usuń
  4. A ja w oelni rozumiem, nie ma piekniejszej of Madeleine, takie uosobienie księżniczki. Nie rozumiem za to jak można uznać Victorię za nieatrakcyjną? Moze i nie jest równie piękna jak siostr, ale na pewno nie nieatrakcyjną i ładniejsza od wielu innych członkiń rk. Zresztą nie rozumiem tego upraszczają do wyglądu zewnętrznego. Obie są piękne pod każdym względem a szczególnie tym wewnętrznym. Po prostu godne naśladowania dwie wspaniałe kobiety o których powinno się więcej mówić bo są idealnymi wzorami do naśladowania dla młodego pokolenia. To właśnie takiego osoby powinno się kreować na przykłady dla dzieci a nie celebrytki XXI wieku.

   Usuń
  5. A ja w pełni rozumiem, nie ma piekniejszej od Madeleine, takie uosobienie księżniczki. Nie rozumiem za to jak można uznać Victorię za nieatrakcyjną? Może i nie jest równie piękna jak siostra, ale na pewno nie nieatrakcyjna i ładniejsza od wielu innych członkiń rk. Zresztą nie rozumiem tego upraszczania do wyglądu zewnętrznego. Obie są piękne pod każdym względem a szczególnie tym wewnętrznym. Po prostu godne naśladowania dwie wspaniałe kobiety o których powinno się więcej mówić bo są idealnymi wzorami do naśladowania dla młodego pokolenia. To właśnie takiego osoby powinno się kreować na przykłady dla dzieci a nie celebrytki XXI wieku.

   Usuń
  6. Odniosłam się do czyjejś wypowiedzi. Ktoś pochwalił wygląd Maddie, a ja nic takiego na niej nie widzę. Sofia lepsza od szwagierek

   Usuń
  7. Naprawdę? W czym? W bogatym życiorysie?

   Usuń
  8. W wyglądzie :) a teraz już i w zaangażowaniu w pracę dościga szwagierki.

   Usuń
 2. Mar oglądałaś program Kungahuset 9-5?(skąd się wzięła nazwa tego programu?)Podobno był problem z logowaniem... Zrobisz notkę o Arets med....?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam jeszcze czasu obejrzeć, rzeczywiście były problemy z logowaniem, nie wiem jak teraz. Z tego co czytałan program okazał się wielkim rozczarowaniem. Nazwa to był autorski pomysł TV4. Tak jak obiecałam będzie tłumaczenie najciekawszych fragmentów z programu Rok z rodziną królewską, kiedy się pojawi poinformuję o tym :)

   Usuń
  2. Czemu rozczarowanie? Napisz, jak obejrzysz o ile się da

   Usuń
  3. Z tego co czytałam wszystko bylo bardzo krociotko opisane i chaotycznie. Media i komentatorzy stwierdzili również, że w programie bylo za dużo Ebby von Shadow, dziennikarki prowadzącej program, zupełnie jskby to był dokument o niej a nie o SRK. Poza tym pod koniec programu pojawiło się również jakieś podsumowanie dotyczące stylu, ktore uznano za zbedne i wciśnięte niemal na siłę przez przez dziennikarkę, Ebba pisze bowiem książki o stylu i ostatnio napisala jakąś o stylu członkiń Szwedzkiej Rodziny Królewskiej. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się obejrzeć, pomimo krytyki jestem ciekawa.

   Usuń
  4. Ale czy chodzi o program Kungahuset 9-5? Arets med... to chyba inny program?

   Usuń
  5. Opisałam opinie o Kungahuset 9-5, Rok z rodziną królewską to oczywiście inny pogram co kilka razy już wyjaśniałam, to programy dwóch różnych szwedzkich stacji telewizyjnych. Rok z rodziną królewską jest jak najbardziej dostępny i już oglądałam, na blogu był podany link w dniu emisji, który nadal jest aktywny. Mimo wszystko SVT ze swoim programem trzyma poziom od ponad 40 lat. Ebba von Shadow chciała również zabłysnąć jako królewska ekspertka w TV4 (najpierw pracowała w SVT, do TV4 przeszła niedługo po ślubie Sofiii i Carla Philipa, ostatni wywiad z maja przed ślubem przeprowadzony przez SVT robiła ona), program jednak się nie przyjął.

   Usuń
  6. Dzięki za odpowiedź. Tak mi się właśnie wydawało, że to dwa inne programy. Rok z rodziną królewską zawsze trzymał poziom.

   Usuń
 3. Jak myślisz czy Sofia wybaczyłaby CP zdradę, jak Zara, Beatrice i Silvia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe... albo on jej. Podejrzewam, że będzie kiedyś szansa się przekonać.

   Usuń
  2. serio ludzie wy tak na poważnie to piszecie?
   Bo ja nie widziałam bardziej zakochanej pary książecej od Carla y sofi.

   Usuń
  3. Ale co do królowej Silvii i króla, to chyba nie ma dowodów na jego zdradę?

   Usuń
  4. Napisano o tym w jednej książce i zastosowano dobry PR. Jedyne źródło na temat romansu to właśnie sensacyjna biografia króla. Jak się późnej okazało większość informacji, które udało się zweryfikować jest nieprawdziwa. A romans? Nie wiadomo. Został w grupie kilku spraw,, których na 100% nie da się zweryfikować, ale również nie ma na to żadnych dowodów.

   Usuń
  5. Nie w takich parach bywały zdrady

   Usuń
  6. Ja mam tę książkę, ale na razie niestety jej nie czytałam. Gdyby były dowody, to byśmy o tym wiedzieli. Może coś się zdarzyło, może nie. Nie ma pewności, jednak nieraz przyjmowane jest to na różnych stronach za pewnik.

   Usuń
  7. Królowa wtedy nawet przestała nosić order z podobieństwem męża.

   Usuń
 4. Kto twoim Marlenko zdaniem przystojnieszy Haakon, CP czy Frede?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiektywnie, nie patrząc na to z jakiej RK

   Usuń
  2. Cios poniżej pasa hahah :) ciężko byłoby mi wybrać. Chyba Carl Philip jest moim zdaniem najprzystojniejszy, Haakon również jest przystojny, Frederik moim zdaniem jest jak dobre wino im starszy tym przystojniejszy.

   Usuń
  3. Matte-Marit zdradzała Haakona, ale jej wybaczył. Jak juz zeszliście na takie tematy...

   Usuń
  4. CO????????? Mette zdradziła Haakona po tym ile z jej strony zaakceptował (narko, dziecko, imprezy). Naprawdę?

   Usuń
  5. Takie plotki pojawiają się bardzo często, możemy pominąć, że niektórzy sądzą, że Sverre Magnus nie jest nawet synem Haakona. Ostatnio plotki trochę usichły, ale o jednym "romansie" było bardzo głośno. Jednak tak naprawdę nie wiadomo czy to prawda.

   Usuń
  6. Właśnie chodzi o ten "głośny". To chyba prawda. O innych raczej tak nie piszą.
   A Mette jest kontrowersyjna i wychodzi na to, że niewdzięczna:(

   Usuń
 5. Zagłosowane! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do stylizacji, to bardzo trudny wybór. U Victorii i Sofii wybrałam stroje z chrztu Alexandra, a u Madeleine niebieską suknię

  OdpowiedzUsuń
 7. na listach w innych blogach widać, jakby u ciebie pojawił się nowy post, ale link jest nieaktywny.nieaktualny

  Swedish Princesses
  Trener fitness, Finansista i Modelka - Szwedzka Rodzina Królewska w XXI wieku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest aktywny ponieważ nie ma go na blogu. Artykuł napisałam dla portalu Wirtualna Skandynawia i możecie go znaleźć na stronie wirtualnysztokholm.pl

   http://www.wirtualnysztokholm.pl/szwedzka-rodzina-krolewska-w-xxi-wieku/

   Usuń
 8. Bardzo fajny artykul. Tylko mala uwaga: MM nie jest z Holandii:
  "...razem z obecną królową Holandii, Maximą i księżną Mette-Marit z Holandii. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, dobrze wiem skąd jest MM :) po prostu rozpędziłam się przy pisaniu. Dziwne, że tego nie zauważyłam przed wysłaniem, tak czy inaczej juz dawno to zgłosiłam redakcji.

   Usuń
 9. Czy Frida Vesterberg ma już drugie dziecko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, nawet jeśli urodziła (co jak przypuszczam miało już miejsce jakiś czas temu) to jest to na razie nie upublicznione.

   Usuń
 10. Skąd pochodzi te zdjęcie i z kiedy?

  https://3.bp.blogspot.com/-ryiBuoC17Ec/Va5_ZtrUHJI/AAAAAAAAFQ0/DZfRYi_sRXc/s640/Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%25C5%2582noekranowym%2B2015-07-21%2B192031.bmp.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 22 lipca 2013. Sofia spędziła cały tydzień z podopiecznymi Project Playground w Szwecji.

   Usuń
 11. Czy ktoś w SRK ma tatuaże?
  Jeśli tak, to jakie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Chris ma tatuaż na prawym ramieniu, a Sofia na karku.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.