Pałac Drottningholm - królewski dom

2017/01/05

Embed from Getty Images

W czwartek o 18:30 rozpoczęła się emisja pierwszej części programu Pałac Drottningholm- królewski dom. Program możecie obejrzeć online tutaj - KLIK. W piątek została wyemitowana druga część programu, możecie ją zobaczyć tutaj - KLIK


Jak podały dzisiaj media, pierwsza część została nakręcona na początku ubiegłego roku. W jeden z części programu królowa Silvia opowiada o uczynnych duszkach, które zamieszkują Pałac Drottningholm. Historia opowiedziana przez monarchinię szybko została przekazana przez media nie tylko w Szwecji, ale i na całym świecie.


Są tu duchy, jest ich wiele. Istnieje wiele historii o nich, istnieją również mali przyjaciele ... duchy. Są bardzo przyjazne, ale czasami czujesz, że nie jesteś sam. Czuć, kiedy chodzą tu w ciemności. To bardzo ekscytujące.
 mówi królowa Silvia w programie. Podkreśla jednak, że są one "nieszkodliwe".

Nie ma się czego bać, emanuje od nich dobroć. Co jeśli one mogłyby coś powiedzieć?

Księżniczka Christina, która między innymi napisała książkę o Drottningholm, również pojawia się w programie. Zgadza się z królową, że w Pałacu istnieją duchy.

Oczywiście, że istnieją. One nawiedzają wszystkie stare domy. Jest dużo energii w tym domu i byłoby dziwne, gdyby nie znalazło to odzwierciedleni a w małych dźwiękach i kształtacg. We wszystkich starych domach istnieją historie o duchach.

Oprócz historii o duchach pojawiają się również bardziej zabawne opowieści. Królowa Silvia opowiada chociażby o świętach Bożego Narodzenia.

To jest zawsze bardzo miłe. Wigilia odbywa się tam, gdzie mieszkamy, w prywatnej części pałacu lub w piwnicy, albo w starej kuchni Oscara II. To jest zawsze bardzo miłe. Myślę, że to ważne, aby mieć pewną tradycję. Jako przykład, Święty Mikołaj przychodzi z prezentami i przynosi ducha Bożego Narodzenia do rodziny, a może przede wszystkim do najmłodszych.
Zanim dzieci dorosną Święty Mikołaj jest bardzo ważny. Widzimy go zawsze z brzuszkiem i worem z prezentami, że aż trudno mu chodzić, bo jest taki ciężki! Ale w zeszłym roku Estelle była bardzo nerwowa, szczęśliwa i podekscytowana. To było bardzo ekscytujące, że Święty Mikołaj przyjdzie, a ona zobaczyła, że zbliża się do Pałacu.

Opowiada królowa Silvia. Jednak napięte oczekiwanie szybko zmieniło się w rozczarowanie.

Nagle go nie było! Była bardzo rozczarowana i zapytała: "Gdzie on poszedł?" Nie widziałam go ale nagle poszedł w zupełnie innym kierunku, a następnie strażnik pałacu przyłapał go.

mówi Silvia w programie i śmieje się głośno. Okazało się, że Święty Mikołaj został zabrany przez straż pałacową, ponieważ nie był w stanie pokazać identyfikacji.
Jest oczywiste, że Święty Mikołaj ma identyfikator? On nie miał, 

mówi Silvia i podsumowuje: 

Wszystkie rodziny chcą budować swpje tradycj e na urodziny i Boże Narodzenie i my również staramy się to robić.

Druga część programu zostanie wyemitowana jutro, link do niej zostanie podany w tym poście. W najbliższym czasie pojawi się również więcej cytatów z tego programu. 

4 komentarze

  1. Można jakoś włączyć tłumaczenie?. Nicego ne ponimaju.

    OdpowiedzUsuń
  2. Estelle musiała być zawiedziona. Ciekawe, czy w tym roku św. Mikołaj już miał identyfikator ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.