Projektanci księżniczek - Ellie Saab

2017/01/11

Livingly.com

Chociaż członkinie szwedzkiej rodziny królewskiej znane są z częstego wybierania ubrań z sieciówek, wielkie okazje takie jak śluby i oficjalne bankiety wymagają od nich występowania w eleganckich kreacjach, często czołowych projektantów. Jednym z takich jest Ellie Saab, znany projektant libańskiego pochodzenia. Jego kreacje najczęściej wybiera Księżniczka Victoria. Również Księżniczka Madeleine wybrała kilka sukni jego projektu.


Fioletową suknię Księżniczka Victoria pierwszy raz nosiła na wręczeniu Nagród Nobla w 2009 roku, następnie miała ją na sobie w kwietniu 2013 roku na bankiecie poprzedzającym inaugurację panowania króla Willema Alexandra z Holandii. Niebieską suknię Następczyni Tronu również nosiła dwa razy, tutaj podczas jednego z bankietów na Zamku Królewskim.


Podczas dwóch z kilku uroczystości odebrania prezentów przedślubnych Księżniczka nosiła projekty Saaba. Niebieska sukienka idealnie podkreślała znakomitą figurę przyszłej królowej, druga wl w kolorze pudrowego różu została zaprojektowana specjalnie dla Victorii.


W okresie swojego ślubu Księżniczka Victoria bardzo zaintersowała się pięknymi, luksusowymi sukniami projektowanymi przez Ellie'ego Saab. Piękną suknię na jedno ramię w kolorze cappuccino Księżniczka Victoria zaprezentowała na jednym z oficjalnych zdjęć poprzedzających ślub, nosiła ją również na prywanym bankiecie przedślubnym w Pałacu Drottningholm. Niestety nigdy nie mieliśmy okazji zobaczyć kreacji w pełnej okazałości. Kolejną suknię pamięta z pewnością każdy z nas. Victoria wyglądała oszałamiająco w specjalnie dla niej przerobionej kreacji Saaba.


Na wręczenie nagród Nobla w 2010 roku Księżniczka ponownie wybrała projekt Ellie'ego Saab z efektownym wycięciem na plecach. Księżniczka nosiła ją ponownie w 2012 roku na bankiecie przedślubnym Dziedzicznego Wielkiego Księcia Guillaume i Stephanie de Lannoy. Rok późnej, w trakcie ciąży z księżniczką Estelle, Następczyni Tronu wybrala połyskującą granatową suknię, którą mogliśmy ponownie zobaczyć w grudniu 2015 roku. W 2012 roku księżniczka ponownie nosiła suknię libańskiego projektanta tym razem w wyrazistym, zielonym kolorze, założyła ją ponownie w 2015 roku podczas bankietu z okazji jednej z wizyt państwowych.


Na ślub ślub księcia Williama i Kate Middleton księżniczka wybrała dopasowaną sukienkę od Ellie'ego Saab i sandały na platformie również zaprojektowane przez tego projektanta.  Na chrzest córeczki Następczyni Tronu wybrała sukienkę na krótki rękawa z elementami koronki, mogliśmy ją zobaczyć ponownie w 2015 roku, podczas wizyty w Korei. Sukienkę w kolorze cappuccino księżniczka nosiła raz podczas jednego z wyjść w 2013 roku.


W kwietniu ubiegłego roku księżniczka wybrała suknię Ellie'ego Saab na bankiet z okazji urodzin króla. Sandały i kopertówka również pochodzą z atelier projektanta. Drugą okazję stanowił chrzest księcia Alexandra we wrześniu.


Księżniczka Madeleine jak dotąd dwa razy nosiła projekty Ellie'ego Saab. Po raz pierwszy na bankiecie poprzedzającym jej ślub w czerwcu 2013 roku. Księżniczka Victoria pożyczyła ją od siostry na bankiet z okazji urodzin królowej Małgorzaty II w 2015 roku. Maddie nosiła ją również w kwietniu 2016 roku na bankiecie z okazji urodzin swojego taty, króla Carla Gustafa. Madeleine zdecydowała się ponownie na projekt Saaba w zaawansowanej ciąży. W pięknej kreacji wystąpiła na ślubie brata zaledwie na dwa dni przed porodem.

7 komentarzy

 1. Z tych kreacji niewątpliwie najbardziej podoba mi się ta oszałamiająca kreacja z bankietu przedślubnego Vic i Daniela, poza tym także suknia z ubiegłorocznego bankietu z okazji urodzin króla, sukienki z odbierania przedślubnych prezentów czy ze ślubu Kate i Williama

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ślubie Kate i Williama miała zbyt obcisłą sukienkę, kapelusz do niej nie pasował, a buty... tragedia, bo Victoria ledwo w nich szła.

   Usuń
 2. Świetny post mam nadzieję że to początek nowej serii ☺☺☺ zdecydowanie najbardziej podoba mi się kreacja z przyjęcia przedślubnego ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria swietnie wygląda w projektach Saaba. Jednak czy nie zarzuca się jej nadmierne faworyzowanie tego projektanta prezent media?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie numerem jeden jest sukienka Maddie z ślubu brata i z bankietu poprzedzającego jej ślub.

  OdpowiedzUsuń
 5. Victoria zawsze wygląda świetnie w kreacjach Saaba. Wszystkie są piękne, ale moja ulubiona to suknia z bankietu przedślubnego

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie suknie są przepiękne, ale najbardziej z przyjęć przedślubnych Madeleine i Victorii oraz suknia Victorii z bankietu z okazji urodzin króla Karola Gustawa

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.