Aktualizacja: Dzisiejsze spotkania księżniczki Victorii + Pogrzeb księcia Richarda

2017/03/21

Svenskdam

Późnym popołudniem księżniczka Victoria przybyła do ratusza w Sztokholmie, aby wziąć udział w Stockholm Peace Talks. Głównym mówcą tego spotkania był wysłannik ONZ w Syrii, Steffan se Mistura.  Następczyni Tronu uczestniczyła w Stockholm Peace Talks również w 2015 roku, tym razem zastąpiła na nim królową Silvię.

Svenskdam

Victoria miała na sobie nową sukienkę Dagmar oraz szpilki YSL, które pierwszy raz nosiła na otwarciu wystawy poświęconej stylowi hrabiny Marianne Bernadotte.

Kungahuset Facebook

Wcześniej w ciągu dnia król Carl Gustaf wydał lunch dla Staffan de Mistura, wysłannika ONZ w Syrii. Na miejscu byli również księżniczka Victoria, książę Daniel oraz Tord Magnuson (szwagier króla), który jest prezesem Stockholm Peace Talks. 

Twitter

Dzisiaj o 14:00 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa księcia Richarda w Bad Berleburgu w Niemczech. Zgodnie z zapowiedzią Szwecję reprezentuje królowa Silvia i księżniczka Madeleine. Z Danii na miejscu jest królowa Małgorzata, książę Hernik, księżna Mary, książę Frederik, księżna Marie i książę Joachim. Na miejscu jest również niemal cała grecka rodzina królewska - król i królowa, książę Pavlos, książę Nikolas, ksiażę Philippos, księżniczka Alexia oraz księżniczka Teodora. Z Holandii przybył król Willem Alexander i królowa Maxima oraz księżniczka Beatrix. Przed południem trumna z ciałem księcia została przetransportowana z kaplicy w rezydencji rodziny do kościoła w Bad Berleburgu. Księcia żegnała najbliższa rodzina.

Svenskdam
Svenskdam

23 komentarze

 1. Tak jak się spodziewałam na pogrzebie była księżniczka Madeleine z Królową Sylwią:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem dlaczego królowa Silvia uśmiechała się po wyjściu z samochodu. To niekulturalne uśmiechać się będąc na ceremonii pogrzebowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tego nie rozumiem.
   Podobnie, jak Sofia śmiała się na pogrzebie księżnej Lilian w 2013r.
   Rozumiem, że nie była wtedy jeszcze księżną, ale kultura obowiązuje każdego.

   Usuń
  2. Tez mi się to rzuciło w oczy. Aczkolwiek to nie tylko królowa się uśmiechała, ale praktycznie każdy kto przybywał do kościoła (Frederik, Maxima etc.). Przed wejściem stali członkowie rodziny z którymi przybywający się witali i uśmiechali się do nich.

   Usuń
  3. pewnie ludzie stali z boku, tez chcieli pożegnać zmarłego, to się do nich usmiechnęła, kilka osób uśmiechało się również do obsługi pogrzebu (jako podziękowanie, bo trzymali im parasole, t

   Usuń
  4. Nie wiem, czy uśmiech to coś złego. To przecież nie jest nachalne śmianie się

   Usuń
  5. Śmiech na pogrzebie Twoim zdaniem jest normalny? Współczuję:(

   Usuń
  6. czymś innym jest śmiech, a czymś innym uśmiech (i widać że tylko rozciągnęła usta w uśmiechu, to wszytsko), no ale jak ktoś chce sie czepiać, to nawet takie czegoś się będzie czepiał)

   Usuń
  7. Królowa może tak, ale zobacz zdjęcia Sofii z pogrzebu Lilian. Aż serce płacze:(

   Usuń
  8. to pokaż to zdjęcie!

   Usuń
  9. Skorzystaj z wyszukiwarki, jak chcesz je zobaczyć

   Usuń
 3. Podoba mi się stylizacja Victorii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałaś pewnie na myśl księżniczka Beatrix z Holandii.
  Ta sukienka- płaszczyk jest śliczna i jeśli mnie pamięć nie myli założyła go we Włoszech ; pochodzi od Filippa K.

  OdpowiedzUsuń
 5. 23/03 uroczysta kolacja... Tiary???
  Z jakiej to okazji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, sukienki koktajlowe lub długie. To tradycyjne bankiety dla przedstawicieli różnych przedsiębiorstw czy gmin/prowincji. Odbywają się kilka razy do roku.

   Usuń
  2. Są fotki z innych lat? Podrzuć link do notki

   Usuń
  3. Oczywiście, że tak ;) nie będę podsyłać wszystkich, od początku istnienia bloga było ich prawie dziesięć.

   Dla przykładu, taki bankiet miał miejsce w dniu ogłoszenia ciąży Victorii:

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2015/09/victoria-jest-w-ciazy.html

   Zawsze w lutym odbywał się pierwszy oficjalny bankiet na Zamku Królewskim z tiarami. W tym roku tego nie było, dobija już koniec marca i zapowiedziano oficjalną kolację. Możliwe więc, chociaż mało prawdopodobne, że panie rzeczywiście pojawia się w tiarach. Jednak te lutowe przyjęcia zawsze określono jako bankiety a nie kolacje tak jak tym razem. Oficjalne kolacje to jak dotąd zawsze długie suknie lub sukienki koktajlowe.

   Usuń
  4. O której bankiet?

   Usuń
  5. Kolacja już się zaczęła, ale nie ma jeszcze zdjęć.

   Usuń
 6. Czarna sukienka Victorii bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I długość wyjątkowo pasuje do Victroii.
   Za to sukienka z audiencji to porażka.

   Usuń
 7. Czy Royalsi maja dowody osobiste? Są tam informacje, że są arystokratami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szwedzka Rodzina Królewska ma dowody osobiste, nie jest tam podane, że są arystokratami,w dokumentach podają po prostu nazwisko Bernadotte.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.