Dzisiejsze spotkania, zmiany w oficjalnej agencie i więcej - najnowsze informacje

2017/03/20

Kungahuset

Dzisiaj księżniczka Victoria towarzyszyła królowi w spotkaniu z Radą Ministrów na Zamku Królewskim. Spotkania te odbywają się od trzech do czterech razy w roku. Chociaż król nie ma faktycznego wpływu na władzę i nie powinien ujawniać swoich poglądów politycznych, zgodnie z konstytucją z 1974 roku, premier jest zobowiązany do informowaniu monarchy o sprawach królestwa. Formalnie to król zwołuje posiedzenie rady ministrów, jednak decyzja podejmowana jest w porozumieniu z premierem.


Kungahuset

W ciągu dnia księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się również z ekonomistą Robertem Bergqvist. Audiencja miała miejsce na Zamku Królewskim, jak na razie nie pojawiły się z niej żadne zdjęcia.


W minioną środę księżniczka Madeleine została po raz kolejny sfotografowana w Londynie, tym razem podczas spotkania z przyjaciółką.Już jutro w Bad Berlebugu odbędzie się pogrzeb księcia Richarda z tej okazji oficjalne agendy w Danii i Szwecji uległy zmianie. Niestety król Carl Gustaf nie jest w stanie odwołać swoich zobowiązań, jednak królowa Silvia zrezygnowała z jutrzejszy go wyjść, aby udać się do Niemiec. Dzisiaj rzeczniczka dworu potwierdziła, że królowej będzie towarzyszyć księżniczka Madeleine. Za to księżniczka Victoria zastąpi swoją mamę podczas spotkania w sztokholmskim ratuszu, a razem z mężem dołączy do króla podczas bardzo ważnego spotkania z wysłannikiem ONZ z Syrii.

3 komentarze

 1. Miło, że tak się zorganizowali, żeby reprezentacja srk była na jutrzejszym pogrzebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda,że zawsze zdjęcie z tego posiedzenia jest wykonywane z przeciwnego końca niż siedzi król z córką i lepiej widać ministrów.
  Bardzo mnie ucieszyło,że Madeleine dołączy do matki nawet przy tak smutnej okazji,bo to oznacza,że się uaktywniała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło, że Madeleine się pojawiła na pogrzebie.
  Szkoda, że celebrytka Marie Chantal nie raczyła przyjechać.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.