Księżna Sofia otwiera szpital w Södertälje

2017/03/09

Svenskdam

Dzisiaj księżna Sofia przybyła do Södertälje, aby osobiście otworzyć nowy szpital po kompleksowej rozbudowie i przebudowie. Księżna jako honorowy prezes Sofiahemmet w przeciągu ostatniego roku miała okazję dobrze poznać szwedzką służbę zdrowia, dlatego też dwór królewski zdecydował, że to właśnie ona najlepiej będzie reprezentować rodzinę królewską podczas tego wydarzenia.
Svenskdam
Svenskdam
Svenskdam

Przy okazji rozpoczęcia wizyty księżna Värmland wygłosiła przemówienie, tym samym otwierając nową placówkę. Podkreśliła w nim jak ważną pracę wykonuje każdego dnia personel medyczny.

Jako honorowy prezes Sophiahemmet miałam zaszczyt nauczyć się wiele o dzisiejszej opiece zdrowotnej, zarówno jej szybkim postępie, jak i wyzwaniach. Wiem też, że dziś opieka zdrowotna stoi na dobrym poziomie.
Dlatego chcę podkreślić, że w szwedzkiej służbie zdrowia dzieje się wiele pozytywnych rzeczy. Zarówno dużych jak i małych.
Na przykład, nastąpił ogromny postęp w badaniach. Dzisiaj mamy zupełnie inne możliwości leczenia chorób oraz ratowania życia niż tylko jedno lub dwa pokolenia temu. By wspomnieć tylko, jeden przykład: przed 1970 zginęło ponad 90 procent wszystkich dzieci, które ważyły ponad tysiąc gramów przy urodzeniu. Dziś żyje prawie 90 proc. Jest to fantastyczny rozwój!
Gdy Szpital Södertälje został otwarty w 1907 roku, chyba nikt nie mógł sobie nawet wyobrazić zaawansowanej opieki medycznej, do której mamy dostęp dzisiaj, 110 lat później.
Ci z was, którzy pracują w służbie zdrowia - robią wspaniałe rzeczy na co dzień. Może to być choroba, która zostaje wykryta na czas. Co jest jednym z nieuwzględnionych problemów. Albo dziecko, które się rodzi.
Wszystkie te rzeczy, mogą być rutynowe i codzienne dla ciebie, ale to wszystko oznacza dla ludzi możliwość życia.
Powodem dla którego jesteśmy tu dzisiaj jest inauguracja Nowego Szpitala Södertälje, co jest również częścią pozytywnego trendu. Sztokholm gwałtownie rośnie. My, którzy tu mieszkamy stajemy się coraz starsi. Mamy również dostęp do większej ilości informacji niż kiedykolwiek wcześniej i nowych narzędzi cyfrowych.
Rozwój, służby zdrowia musi iść z tym w parze, i jest to wielkie przedsięwzięcie, które jest ważnym elementem układanki.
Mam nadzieję, że ta nowoczesna placówka da wam wszystkim, którzy tu pracują jeszcze lepsze warunki do wykonywania ważnych zadań - zapewnienia bezpiecznej i dostępnej opieki w nagłych wypadkach dla rosnącej populacji.
Niniejszym uznaję Szpital Nowy w Södertälje za otwarty.
Svenskdam

 Po oficjalnej części pod budynkiem szpitala księżna została zaproszona do obejrzenia ośrodka i zobaczenia rezultatów kompleksowej przebudowy. Sofia miała również okazję poznać pracowników personelu medycznego.


Kungahuset

21 komentarzy

 1. Hmm..wolę Sofie w zaczesanych włosach..dziwnie wygląda gdy włosy tak opadają jej na buzie. Chodź inicjatywa słuszna i miło,że Sofia angażuje się w ten sposób

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chce krytykować, to nie hejt, ale nieudana stylizacja, kiepska fryzura.
  Zbyt mało elegancko

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo iż nie lubię gdy Sofia ma tak uczesane włosy to dzisiaj wygląda bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miała już kiedyś taką samą fryzurę?
   Może jestem mało spostrzegawcza, ale wydaje mi się, że nie.

   Usuń
  2. Chodziło mi że proste włosy z przedziałkiem i takie bardziej przylizane, takiej samej fryzury chyba nigdy nie miała ale bardzo podobną która nigdy mi się nie podobała.

   Usuń
  3. Na zaręczynach miała proste, ale wtedy super wyglądało, bo nie takie ulizane
   http://i.blogs.es/0db40f/650_1000_gtres_u258592_003/650_1200.jpg
   Ona ma naturalnie takie prościutkie?

   Usuń
  4. Naturalnie ma proste:
   http://68.media.tumblr.com/87f02e4a1e369c635f5e9fc02e11b81c/tumblr_mnddwiVIaC1rf163go2_1280.jpg
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9d/1e/fa/9d1efa14395095aee822af57db4cb56e.jpg
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b7/3f/17/b73f1797a257633fa0d7a1102f17df37.jpg
   http://1.bp.blogspot.com/-kG7s9OQiNr0/VX7BXQWbUbI/AAAAAAAAACg/JmIoyvSbyPk/s1600/912%254070.jpg
   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/80/a8/33/80a833e16a7b65c21be6bcc1975dcc29.jpg

   Usuń
 4. Mi też się podoba ta stylizacja włosów, choć nie przepadam za Sofią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia wygląda wspaniale, bardzo elegancko i z klasą, jak prawdziwa księżna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daleko jej do księżnej,pomimo że taki ma tytuł.Ma fatalnego stylistę lub poprostu ubiera się sama.

   Usuń
  2. Sofia aż promienieje, ślicznie wyglądała

   Usuń
  3. Anonimowy 10 marca 2017 13:14 --> fatalnego? Wyglądała świetnie! Księżna Mary i szwagierka Sofii - Victoria noszą się często podobnie, i są za takie stylizacje chwalone.

   Usuń
 6. Nie podobają mi się spodnie w stylu Stephanie z Luksemburga.
  Wygląda na to, że Alex będzie już niedługo starszym bratem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również jestem tego samego zdania, że Alex niebawem zostanie starszym bratem ;)

   Usuń
 7. Krasne. A je to ombre?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie nie pasuję jej wyprostowane włosy.Nie lubię też takich szerokich spodni,ale uśmiech Sofii wynagradza wszystko.
  Dobrze,że Sofia zaczyna reprezentować rodzinę królewską i ma już swoje dziedziny,w których działa.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.pudelek.pl/artykul/106757/szwedzki_ksiaze_oskar_swietuje_pierwsze_urodziny_zdjecia/ jesteś na pudelku!!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no robię karierę ;D hahah dzięki nawet bym nie wiedziała, bo tam nie zaglądam

   Usuń
 10. Stylizacja nie podoba mi się spodnie za szerokie,bluzka taka "dla starszej pani" jedynie płaszcz mi się podoba.:) DW

  OdpowiedzUsuń
 11. Większości stylizacja i fryzura Sofii się nie podobają, a mnie wręcz przeciwnie. Uważam, że spodnie jej pasują, bo ma szczupłe nogi. Stephanie zawsze wygląda w takich źle, bo jest po prostu pulchniejsza.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.