Księżniczka Victoria na Baltic Sea Future

2017/03/06

svenskdam

Dzisiaj księżniczka Victoria, po sześciu tygodniach wróciła do pracy. O godzinie 10:00 Następczyni Tronu przybyła do , aby osobiście otworzyć kongres na temat Morza Bałtyckiego.

svenskdam
svenskdam
svenskdam


Księżniczka wygłosiła trwające 7 minut przemówienie, tym samym otwierając dwu-dniowy kongres "Przyszłość Morza Bałtyckiego" W jego trakcie zacytowała również wiersz księcia Oscara (późniejszego króla Oscara II) pod tytułem "Östersjön".

svenskdam

Victoria jest ambasadorką globalną ONZ i zdecydowała się skupić swoją pracę dla Organizacji Narodów Zjednoczonych na kwestiach zanieczyszczania wód i ochrony zdrowia. "Morze Bałtyckie jest częścią mojego dziedzictwa (...) Jeśli chodzi o przyszłość Bałtyku nie ma czasu do stracenia, Musimy wziąć za to odpowiedzialność i zacząć działać". Całą mowę (wygłoszoną w języku angielskim) można obejrzeć tutaj - KLIK lub przeczytać klikając tutaj - KLIK.


Victoria otrzymała w prezencie miniaturę statku  Briggen Tre Kronor dla Estelle i Oscara. Media zgodnie stwierdziły, że księżniczka była dzisiaj w niesamowitym nastroju i cieszyła się z powrotu do pracy. Obszerne galerie zdjęć możecie obejrzeć tutaj - KLIK i KLIK.  

svenskdam

8 komentarzy

 1. Widać, że wakacje się udały a powrót do pracy sprawił Victorii przyjemność. Promienieje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie. Czy w tych kongresach uczestniczą przedstawiciele Polski? To jest tylko szwedzki kongres czy wszystkich krajów z terenów morza Bałtyckiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baltic Sea Future skupia około 1500 gmin, które znajdują się na wybrzeżach Morza Bałtyckiego. Na miejscu są również Polacy, aczkolwiek nasi rodacy są obecnie jedynie "słuchaczami", których powinny inspirować gminy, które osiągnęły już w tej kwestii sukcesy. Dokładniej na kongresie są władze lokalne, urzędnicy, naukowcy, przedsiębiorcy i organizacje znajdujące się w krajach w regionie Morza Bałtyckiego.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :) I zgadzam się w 100%. Choć jestem z południa, i góry są mi bliższe sercu niż morze to jednak jego zanieczyszczenie jest tak wysokie..a tak mało się o tym mówi i ROBI. Nie mówiąc już o rybach,które jemy

   Usuń
 3. Stęskniłam się za Vic :)
  Dobrze ją zobaczyć w kucyku i modnym granacie,choć nie podobają mi się te prążki: )

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria rzeczywiście wygląda na szczęśliwą i wypoczętą

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie podoba mi się kokarda przy bluzce, a Victoria powinna była pamiętać o zapinaniu marynarki. Spodnie tego typu nie są dla niej, bo kant się prostuje na udach niestety. Taki ciemny strój, choć rozumiem, że miał może nawiązywać do koloru wody :D Ogólnie to tak przysadziście wygląda, a nie jest przecież gruba. Ogólnie t

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale stesknilam się za Victorią, wspaniale wygląda, Zakochałam się w jej torebie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.