Aktualizacja: Victoria leci do Japonii + nowe informacje na temat wizyta Mary i Frederika w Szwecji!

2017/03/07

Dzisiaj po południu dwór królewski poinformował o pierwszej oficjalnej podróży księżniczki Victorii w tym roku. Następczyni Tronu uda się w drugiej połowie kwietnia do Japonii!

"Tak, jest wygodne, ale nie wiąż za mocno" żartowała Victoria przymierzając kimono na jeansy.

W dniach 18-21 kwietnia księżniczka Victoria odwiedzi Tokio, w programie powinno znaleźć się również spotkanie z rodziną cesarską. Będzie to pierwsza oficjalna podróż Victorii do Japonii od szesnastu lat. Wizyta w październiku 2001 roku była tym samym pierwszą samodzielną podróżą oficjalną przyszłej królowej.

Podczas podróży Victoria została przyjęta na kolacji przez parę cesarską

Victoria została zaproszona do obejrzenia wystawy "Swedish Style", na zdjęciu siedzi na krześle "GIMP" zaprojektowanym przez Victora Brattström

Celem tegorocznej podróży do Tokio jest pogłębienie tematu ochrony mórz i zrównoważonego rozwoju rybołówstwa. Księżniczka odbędzie tę podróż przede wszystkim jako ambasadorka ONZ. W ten poniedziałek księżniczka otworzyła forum na temat Morza Bałtyckiego, również w ubiegłym roku udała się na Malediwy, aby spotkać się z tamtejszym i rybakami i władzami oraz porozmawiać o ochronie wód. Książę Daniel w tym czasie zostanie z dziećmi w domu. Jak na razie potwierdzono już spotkanie z księciem Naruhito i księżną Masako oraz rozmowy miedzy szwedzkimi i japońskimi przedsiębiorcami.

Na kwiecień księżniczka Victoria ma zaplanowaną również krótką podróż do Holandii. Więcej na temat zobowiązań Następczyni Tronu na najbliższe tygodnie znajdziecie w Agendzie Królewskiej. W niedzielę Victoria będzie świętować swoje imieniny, z tej okazji w samo południe pojawi się na dziedzińcu Zamku Królewskiego, możliwe, że będą towarzyszyć jej mąż i dzieci. Z kolei w poniedziałek księżniczka Victoria i książę Carl Philip odbędą wspólne wyjście. Bardzo rzadko książęce rodzeństwo pełni razem oficjalnie obowiązki. Dzisiaj rano dwór królewski podał, że odwiedzą park finlandzki w Sztokholmie, gdzie zostaną upamiętnieni, polegli w wojnie zimowej, Szwedzi i Finowie.


Jak już wiadomo w dniach 29-30 maja książę Frederik i księżna Mary z Danii złożą oficjalną wizytę w Szwecji. Zgodnie z wydanym programem księżniczka Victoria i książę Daniel będą towarzyszyć swoim gościom w oficjalnych spotkaniach, a para królewska wyda oficjalny obiad na ich cześć 30 maja! 

8 komentarzy

 1. Uwielbiam Japonię! Będę z ogromną ciekawością czekać na informacje z tej wizyty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wreszcie coś zaczyna się dziać :)
  P.S. Trzeba by poprawić podpis pod pierwszym zdjęciem i ostatnie zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że nadchodzi tyle nowych, ciekawych wydarzeń

  OdpowiedzUsuń
 4. Wkradł się błąd - powinno być Finowie (a nie Finlandczycy);-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nareszcie zaczyna się coś dziac :)
  Victoria pewnie bedzie miała napięty grafik w Japonii. Cieszę się, że Vic i Daniel będą towarzyszyc Mary i Frederikowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostało też podane przez media, że zapewne Mary i Frederik będą mieszkać na czas wizyty w domu Victorii i Daniela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mary i Frederik zawsze zatrzymują się w Pałacu Haga u Victorii i Daniela, tak jak i Haakon i Mette-Marit czy Martha Louise :)

   Usuń
 7. Dwie wspaniałe informacje.
  Rzeczywiście nie przypominam sobie żadnego spotkania tylko Victorii z bratem.Miło będzie ich razem zobaczyć po dłuższej przerwie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.