Victoria na otwarciu wystawy ”Chanel Balmain Dior, Marianne Bernadotte – en stilikon”

2017/03/16

svenskdam

Dzisiaj po południu Victoria przybyła do Millesgarden w Sztokholmie, aby uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej stylowi swojej cioci, hrabiny Marianne Bernadotte.  Jest to szczególne wydarzenie przede wszystkim dla samej hrabiny, która pomimo podeszłego wieku również pojawiła się na otwarciu na kilka godzin przed Następczynią Tronu.

"Hrabia i hrabina Bernadotte byli osobistymi przyjaciółmi projektanta mody, Pierre Balmain, co pozwoliło hrabinie stworzyć szafę z dużą ilością ubrań z domu mody Balmain. W oparciu o niektóre z ubrań Marianne Bernadotte, głównie z lat 1970 i 1980, pokazujemy te kreacje, które są szczególnie godne zapamiętania."

Można przeczytać na oficjalnym facebook'u stworzonym na rzecz wystawy

Dziś już 92-letnia hrabina,od wielu lat postrzegana jest jako ikona stylu. W 1961 roku Marianne poślubiła  księcia Sigvarda (w tamtym czasie już hrabiego Sigvarda Bernadotte af Wisborg) syna króla Szwecji i wuja obecnego monarchy. Marianne była aktorką stąd też wzięło się jej zainteresowanie modą i niebywałe poczucie stylu. Obecnie hrabina jest nestorką rodu Bernadotte, mimo podeszłego wieku nadal uczestniczy w życiu towarzyskim i najważniejszych wydarzeniach na dworze królewskim. 

svenskdam
svenskdam

Hrabina przyznała, że bardzo się cieszy z obecności Victorii na otwarciu dzisiejszej wystawy, "To wspaniale, że będzie Następczyni Tronu", powiedziała w rozmowie z prasą. W swoim przemówieniu również księżniczka przyznała, że obecność na otwarciu jest dla niej bardzo ważna. Na wystawie znalazło wiele "skarbów" arystokratki oraz kreacje od najlepszych projektantów noszone przez hrabinę wiele lat temu. Victoria zaraz po przybyciu na miejsce miała okazje obejrzeć wszystkie przedmioty wystawione na widok publiczny oraz została oprowadzona przez dyrektor muzeum Onitę Wass i przewodniczącego Petera Egardt. Wystawa potrwa do 11 czerwca, na miejscu można kupić nawet książkę poświęconą stylowi hrabiny.

svenskdam

Victoria zdecydowała się założyć żakiecik od Chanel, który należy do jej mamy! Musimy jeszcze poczekać na więcej zdjęć. Małą galerię znajdziecie tutaj - KLIK

10 komentarzy

 1. Kolejny raz Victoria wygląda pięknie! Bardzo elegancko i z klasą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się świetna stylizacja

   Usuń
  2. Pięknie wyglądała

   Usuń
 2. Wiktoria pieknie, krolowa w tym zakieciku - kiedys - tez pieknie, ale....
  hrabia Sigvard byl STRYJEM, nie wujem! obecnego króla!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To to samo co wuj, teraz rzadko używa się tego określenia, praktycznie wcale, chociaż dokładnie określa koligację.

   Usuń
 3. Victoria strojem wczuła się w ponadczasową atmosferę wystawy o ikonie stylu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło znowu widzieć Victorię tak często

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładna stylizacja, ale niech Victoria nie pożycza często ubrań od Królowej, bo zacznie wyglądać jak babcia.
  Ciekawe dlaczego Królowa się nie pojawiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. W niesamowity sposób Victoria udowodniła, że we wszystkim wygląda pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna Victoria

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.