Victoria i Carl Philip na uroczystościach upamiętniających poległych w wojnie zimowej

2017/03/13

Svenskdam

Dzisiaj księżniczka Victoria i książę Carl Philip przybyli do parku fińskiego, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających cywili i żołnierzy ze Szwecji i Finlandii poległych w wojnie zimowej (1939/40).


Dailymail
Svenskdam

Na miejscu był również prezydent Finlandii, Sauli Niinistö, który tak jak książęce rodzeństwo, złożył wieniec pod pomnikiem w Parku Fińskim w Sztokholmie. Cała uroczystość została zorganizowana przez szwedzkich i fińskich wolontariuszy ze stowarzyszenia pamięci o wojnie zimowej. Podczas ceremonii złożone zostały trzy wieńce od królestwa Szwecji z rąk księżniczki Victorii, Prezydenta Finlandii oraz weteranów wojennych. Dzisiejsza data nie została wybrana przypadkowo, 13 marca 1940 roku, wojna została zakończona.

The Royal Forums
Svenskdam

Svenskdam

Po zakończeniu uroczystości zebrani udali się do ambasady Finlandii, gdzie odbyło się spotkanie z wolontariuszami, kombatantami oraz weteranami wojennymi.

Svenskdam
Svenskdam

Księżniczka Victoria skłoniła się w stronę Finlandii zakładając biżuterię zaprojektowaną przez fińskiego artystkę i rzemieślnika, Björna Weckströma. Następczyni Tronu wybrała biały płaszcz od Idy Sjostedt, noszony podczas uroczystości z okazji urodzin króla w ubiegłym roku, oraz granatową sukienkę od Escada.

8 komentarzy

 1. Sukienka i płaszcz śliczne, ale nie podoba mi się kapelusz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała uroczystość i dobrze,że mogliśmy zobaczyć razem siostrę i brata.
  Victoria wygląda fenomenalnie- jak przyszła królowa.Od bardzo dawna nie było już tak,że nie mam żadnych uwag.Wakacje przysłużyły się także na korzyść jej stylowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Szwecji jest tak ciepło? U nas większość jeszcze w zimowych kurtka ch, wydaje się że Szwedzi są odporniejsi na zimno niż my :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna kreacja, piekna bizuteria!

  OdpowiedzUsuń
 5. Victoria wygląda świetnie podoba mi się ten płaszcz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Victoria wygląda świetnie podoba mi się ten płaszcz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Stylizacja na plus!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.