Dzisiejsze spotkania Victorii + nowe informacje na temat Victoriadagen

2017/04/07

svenskdam

Dzisiaj księżniczka Victoria kontynuuje swoje obowiązki jako regentka. Około godziny 10:00 rano Następczyni tronu przyjęła na audiencji prezydent Wietnamu Nguyen Thi Kim Ngân. Jak podał dwór królewski w trakcie wizyty roboczej Pani Prezydent miała okazje spotkać się również z Premierem oraz ministrem handlu.


svenskdam

Victoria miała na sobie znaną już nam sukienkę od the Fold, którą nosiła w maju 2016 roku podczas powitania Prezydent Chile.

svenskdam

Późnej, w ciągu dnia, księżniczka spotkała się na lunchu z Premierem Japonii w Szwecji. Jak dotąd nie pojawiły się żadne zdjęcia. 

svenskdam
Dzisiaj rano dwór potwierdził, że księżniczka Estelle i książę Oscar wezmą czynny udział w uroczystościach z okazji 40 urodzin swojej mamy. Podano także dokładny program uroczystości w Sztokholmie:

10:00 - Te Deum w Kaplicy Zamku Królewskiego, zaraz po nim rodzina królewska pojawi się na Logården - głównym dziedzińcu, aby odebrać życzenia i prezenty.

12:00 - oficjalna zmiana wart i salut armatni na cześć Następczyni Tronu.

13:00 - parada ulicami Sztokholmu, księżniczka Victoria z mężem i dziećmi uda się powozem do Royal Mews, stamtąd rodzina królewska i oficjalnie goście samolotem rządowym polecą do Kalmar na Olandii.


W związku z dzisiejszym zamachem w Sztokholmie dwór królewski wydał oświadczenie króla:

Ja i cała rodzina królewska jesteśmy przerażeni informacjami na temat popołudniowego ataku w Sztokholmie. Powód i zakres wypadku [ przyp. w chwili wydania oświadczenia oficjalnie nie potwierdzono, że to zamach] nie są jeszcze znane. Śledzimy rozwój wydarzeń, a nasze myśli są z ofiarami i ich rodzinami.

Na krótko przed godziną 15:00 ciężarówka wjechała w centrum handlowe na Drottninggatan w centrum Sztokholmu, tym samym potrącając tłum ludzi. Krótko po godzinie 16:00 premier stwierdził, że wszystko wskazuje, że był to zamach terrorystyczny. Na tą chwilę mówi się o trzech ofiarach śmiertelnych. Para królewska jest obecnie w Brazylii, w trakcie zamachu następczyni tronu była najprawdopodobniej jeszcze w ambasadzie Japonii w centrum miasta. Informacje na żywo ze Sztokholmu podaje portal WP - KLIK

6 komentarzy

 1. Victoria ślicznie wygląda,dopiero teraz zakochałam się w tej sukience,za pierwszym razem tak mnie nie urzekła.
  Cudowne wiadomości o obchodach urodzin Victorii(zapowiadają się jeszcze lepiej niż myślałam) przyćmiła informacja o zamachu.Myślę,że to w ogóle cud,że do tej pory w Szwecji nie było żadnego poważniejszego ataku,gdy znajduje się tam tyle imigrantów,którzy tworzą swoje własne dzielnice na prawie szariatu.Wielkie wyrazy współczucia dla rodzin niewinnych ofiar,to musi być teraz straszne dla Szwedów i rodziny królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja odpuszczę sobie to, co mówię niezmiennie od wielu, wielu miesięcy. Polityka migracyjna miała pomóc, ale przez nieudolną organizację mamy więcej ofiar niż uratowanych. Szkoda, że za błędy rządzących płacą zwykli obywatele...
  Bardzo ładna sukienka, ale mnie jeszcze bardziej spodobały się szpilki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna sukienka. Urodziny Victorii rzeczywiście zapowiadają się wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  to smutne, że miał miejsce atak terrorystyczny, w którym ucierpiało tyle osób. Współczuję wszystkim ofiarom i ich bliskim.
  A tak w nawiązaniu do postu o księżniczce Victorii, to pięknie się prezentowała podczas wizyty pani prezydent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na to, że służby będą musiały wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa na czas uroczystości urodzinowych.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.