Jak Victoria i Daniel świętują urodziny króla Willema Alexandra? + Uroczystości w Norwegii

2017/04/27

Aktualizacja:
Pinterest

Dzisiaj król Willem Alexander świętuje swoje 50 urodziny, z tej okazji holenderska rodzina królewska udała się do Tilburga, gdzie odbyła sie tegoroczny Dzień Króla. Od dawna spekulowano o obecności innych rodzin królewskich z okazji okrągłych urodzin holenderskiego monarchy, finalnie szwedzki dwór królewski potwierdził, że księżniczka Victoria i książę Daniel prywatnie będą świętować urodziny swojego przyjaciela w Holandii!

Svenskdam


Prawdopodobnie księżniczka została w Holandii po wczorajszym wyjściu, a książę Daniel dołączy do żony już niedługo (jako, że miał dzisiaj oficjalne wyjście),  jedno jest pewne małżonkowie będą świętować z holenderską rodziną królewską. Jak donosi Vorsten (holenderski portal poświęcony monarchii) na 29 i 30 kwietnia zaplanowano prywatne uroczystości. Para królewska organizuje spotkanie z rodziną i przyjaciółmi (a także członkami innych rodzin królewskich) w Rotterdamie 29 kwietnia. Ma być to spędzony aktywnie czas pod tytułem Dzień Sportu. Wieczorem w Pałacu w Hadze ma odbyć się przyjęcie. Na zakończenie, 30 kwietnia, zaplanowano brunch w Villa Eihenhorst przede wszystkich dla gości z innych rodzin królewskich. Finalnie w piątek dwór poinformował, że obok pary królewskiej w dniu urodzin Carla Gustafa pojawią się księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia. W związku z tym książęca para wróci do Szwecji najprawdopodobniej w niedzielę z samego rana.

Bardzo się cieszę, że doniesienia szwedzkich mediów o których niejednokrotnie pisałam okazały się prawdziwe! Do samego końca miałam nadzieję, że szwedzkie media podały prawdziwe informacje. Chociaż nie będę ukrywać wczoraj już w to zwątpiłam, jako, że nawet media ucichły. Z tamtejszych doniesień wynikało również, że duńska para książęca została zaproszona, ciekawe czy te informacje również się potwierdzą?Z pewnością dowiedzieliście się już, że Kinga musiała zawiesić działalność Royals by K. Jest to bardzo smutna wiadomość, szczególnie dla mnie, ponieważ w przeciągu ostatnich kilku lat zaprzyjaźniłyśmy i mamy codziennie prywatny kontakt. Niemniej uroczystości w Norwegii zbliżają się wielkimi krokami, jako, że swoją obecność w Oslo potwierdziła szwedzka rodzina królewska razem z Kingą zdecydowałyśmy, że LIVE blog z uroczystości w dniach 9 i 10 maja pojawi się na moim blogu. Dokładnie informacje co do godzin LIVE bloga znajdziecie na pasku bocznym jeszcze dzisiaj wieczorem.

16 komentarzy

 1. Wspaniale, że Vic i Daniel będą jednak w Holandii! Do końca miałam nadzieję tak jak ty.

  Szkoda, że Kinga zawiesza blog, bardzo go lubię, ale dobrze, że transmisja nie przepadnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wszystko :* Na tym blogu relacja na żywo będzie najwyższej klasy, o czym jestem zupełnie przekonana. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że uroczystości z Norwegii nie przepadną i będzie transmisja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że w sobotę pojawią się jakiekolwiek zdjęcia. Wydarzenie ma być prywatne więc nie wiadomo jak będzie ze zdjęciami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że dokładnie napisałaś o prywatnych uroczystościach w Holandii, nic o tym nie wiedziałam!

  OdpowiedzUsuń
 6. kiedy w najblizszym czasie zobaczymu cp i sofie?
  ktorego dnia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Troche dziwny ten gest jak vic caluje daniela po rekach. Nigdy wczesniej nie widziałam aby jakas kobieta sie tak zachowywala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie... Vic tak zawsze robi a Daniel ucieka dłonią jak tutaj na zdjęciu

   Usuń
 8. Myślę, że oficjalnie nie zostanie podane kto z królewskich gości się pojawi. Może zobaczymy zdjęcia. Za duże zagrożenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie będzie listy gości, są to prywatne uroczystości, więc zwyczajnie nie ma potrzeby czegoś takiego podawać. Jedynie rzecznicy niektórych dworów po ciągłych pytaniach prasy potwierdzili, że rzeczywiście ktoś się wybiera. Aczkolwiek Hiszpania sama z siebie wydała oświadczenie, że Felipe i Letizia się wybierają.

   Usuń
 9. Szkoda, że Royals by K został nie tylko zawieszony, ale i usunięty :/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak będą wyglądały jutrzejsze urodziny króla?
  Msza, bankiet, apel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ;) to nie są okrągłe urodziny. Obchody będą podobne jak dwa lata temu i wcześniej. Czyli zmiana warty po której król odbierze kwiaty od dzieci. Na koniec rodzina królewska pojawi się w oknie Zamku Królewskiego. Można zajrzeć do archiwum i zobaczyć jak to wyglądało chociażby dwa lata temu ;)

   Usuń
 11. Jakie prognozy pogody na jutrzejszą defiladę?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.