Księżniczka Victoria z wizytą w Japonii - dzień II

2017/04/19


Następczyni Tronu kontynuuje wizytę w Japonii. Dzisiejszy dzień księżniczka rozpoczęła od wizyty w hipermarkecie AEON. Oprócz zwiedzenia jednego z sieci sklepów Victoria otrzymała prezenty dla swoich dzieci. Celem wizyty w hipermarkecie było poznanie oferty sklepu w dziale z owocami morza i rybami.


Natychmiast po wizycie w AEON Victoria udała sie na konferencję w sprawie zrównoważonego rozwoju, połączoną z rozmowami na temat obecnych problemów stanu oceanów. Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Narodów Zjednoczonych w Tokio.

„Czy możemy zmniejszyć tempo globalnego ocieplenia? Czy będziemy w stanie zlikwidować ubóstwo i głód? Czy przyszłe pokolenia będą nam dziękować za to, co zrobiliśmy, albo obwinią nas za to? To prawda, że nie wiemy jakie skutki odniesie to co robimy, ale wszyscy mamy moralny obowiązek działać racjonalnie. A teraz robimy wszystko, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. Jest to nie tylko naszym obowiązkiem, ale także naszą jedyną opcją. " 

- mówiła w przemówieniu.Drugi dzień wizyty w Japonii Następczyni Tronu zakończyła kolacją w restauracji Tofuya Ukai w Tokio. Spotkała się na niej z księżną Takamado. Japońska księżna najczęściej reprezentuje rodzinę cesarską za granicą i w minionych latach wielokrotnie była gościem podczas oficjalnych uroczystości na szwedzkim dworze królewskim.


W ciągu dnia księżniczka Victoria nosiła sukienkę w czerwone kropki, którą w 1980 roku nosiła królowa Silvia! Do niej dobrała swoje ulubione szpilki od Ralpha Laurena.


Z kolei na kolację Następczyni Tronu wybrała sukienkę Fadi El Khoury. Nosiła ją po raz pierwszy na ślubie dziedzicznego wielkiego księcia Guillaume i Stephanie de Lannoy. A w obecnej wersji z kokardą podczas otwarcia Tygodnia Mody w 2013 roku.


Photos: vk.com

15 komentarzy

 1. O wizycie Księżniczki Victorii w Japonii mowili w wiadomościach. Pokazali tez kawalek przemowy i mowili o jej pracy dla ONZ. Oglądałas Marleno? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej przegapiłam! W których wiadomościach? Wielka szkoda, ale wspaniale, że wreszcie również w Polsce zauważyli pracę Victorii.

   Usuń
 2. Jest szansa na zdjecie Krolowej w tej sukni? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne ;)

   https://pp.userapi.com/c836637/v836637955/39b61/Nw1NA-I3Jbw.jpg

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję!
   Dumam, na której z dam ładniej wygląda, i ... chyba obie równie ładnie :)

   Usuń
 3. Śliczna ta sukienka w kropki <3 miło że czasem w polskich mediach wspominają o członkach innych rodzin królewskich nie tylko brytyjskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie zauważyłam, że ta sukienka jest stara. Wygląda jak nowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ślicznie w obu przypadkach.Chyba polubiła styl z lat 80 i bardzo dobrze,bo na tym przykładzie widać,że klasa nigdy nie wychodzi z mody.
  Taką pracę trzeba docenić.W końcu jej działania miejmy nadzieję poprawią sytuację Bałtyku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna suknia! Prawdziwa klasa sie nie starzeje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sukienka po mamie jest rewelacyjna i idealna dla Victorii, która nie zawsze w tym fasonie wygląda dobrze.
  Lubię księżnę Takamado, bo wydaje się sympatyczna i chyba dosyć zaprzyjaźniona z europejskimi royalsami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Victoria wyglądała przepięknie

  OdpowiedzUsuń
 9. Witajcie. Nadrabiam zaległości i naszło mnie na wspomnienia.
  Oglądałam film o Mary: Jak zostać księżną, film o Letycji: Filip i Letycja. Miłość i obowiązek, i film o Kate: William i Kate, czy jest jakiś tego typu film o Victorii i Danielu??
  A o jakiś innych księżnych?

  Jak ten czas leci, jacy książęta już duzi i słodcy. Victoria i Sofia nie próżnują, super.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma filmu o Victorii i Danielu, o innych też raczej nie, w tym momencie przychodzi mi do głowy tylko dwuczęściowy film "Soraya" o drugiej żonie ostatniego szacha Iranu, opisuje cały ich związek. Można go obejrzeć na YouTube. Bardzo ładny film chociaż wiadomo, że bez happy endu ;)

   Usuń
 10. Witam,
  fantastycznie, że księżniczka Victoria założyła sukienkę swojej mamy. Wygląda w niej pięknie.
  Super, że wspomniano także o księżniczce i jej zaangażowaniu w polskich wiadomościach.
  Pozdrawiam,
  wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
 11. Pieknie wyglada w niebieskiej sukience, stylizacja wieczorna mniej mi sie podoba

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.