Księżniczka Victoria z wizytą w Holandii + Szwedzka rodzina Królewska na uroczystościach w Norwegii

2017/04/26

svenskdam

Księżniczka Victoria po raz drugi w tym miesiącu opuściła granice Szwecji, po udanej wizycie w Japonii, Następczyni Tronu udała się w krótką podróż do Holandii. Wraz  królem Willemem Alexandrem, prywatnie bliskim przyjacielem i ojcem chrzestnym księżniczki Estelle, Victoria wzięła udział w uroczystościach z okazji 20 rocznicy wejścia w życie konwencji o zakazie używania broni chemicznej oraz tym samym utworzenia Organizacji do zakazu używania Broni Chemicznej.

svenskdam

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w Ridderzaal w Hadze. Jest z całą pewnością bardzo ważna uroczystość dla Victorii, jako, że sama miała swój wkład w prace nad  konwencją dwadzieścia lat temu. W trakcie studiów pracowała z doktorem Hansem Blix i jego zespołem w Biurze Narodów Zjednoczonych do spraw rozbrojenia broni chemicznych nad konwencją do zakazania ich użytku. Pracę ze światowej sławy uczonym określa jako ogromny zaszczyt, który zachęcił ją i zainspirował do rozwijania wiedzy na temat tej broni.

Dzięki dzisiejszej wizycie księżniczka może osobiście złożyć królowi życzenia z okazji przypadających jutro 50 urodzin monarchy. Jest to również znakomita możliwość do spotkania z chrześnicą, księżniczką Catheriną-Amalią, najstarszą córką króla Willema Alexandra i królowej Maximy, a tym samym następczynią holenderskiej tronu. Obszerne galerie zdjęć z dzisiejszego dnia możecie obejrzeć tutaj - KLIK i KLIK.  

svenskdam

Na dzisiejszy dzień Victoria wybrała dobrze znaną już niebieską sukienkę Escada, którą ma w swojej szafie od ponad siedmiu lat. Jest to jedna z ulubionych sukienek Następczyni tronu, jedną z pierwszych okazji do zobaczenia Victorii w tej kreacji była ostatnia sesja zdjęciowa przed ślubem książęcej pary.

svenskdam

Szwedzki Dwór Królewski wyprzedził dzisiaj inne domy panujące publikując jako pierwszy oświadczenie w sprawie zbliżających się uroczystości w Norwegii. W dniach 9 i  10 maja w Oslo pojawią się para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia. Członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej planują pojawić się na wszystkich oficjalnych uroczystościach zaplanowanych na ten czas w Norwegii, zaczynając od pojawienia się balkonie Pałacu Królewskiego w Oslo i oficjalnego bankietu we wtorek, przez lunch na statku królewskim, kończąc (najprawdopodobniej) na bankiecie w Operze Narodowej w środę wieczorem. Program uroczystości możecie przeczytać tutaj - KLIK

15 komentarzy

 1. Victoria wygląda wspaniale :) Widać, że ma świetny kontakt z Wilhelmem. Cieszę się, że SRK będzie reprezentowana również przez Carla oraz Sofię, w końcu rodzina królewska to nie tylko król i królowa oraz Victoria i Daniel :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marlenko, popraw daty - nie 9 i 10 kwietnia tylko maja :) Kwiecień już się kończy.
  Nie mogę się doczekać uroczystości w Norwegii, a zwłaszcza bankietu. Liczę na tiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale się rozpędziłam hahah ;) wiem jaki mamy miesiąc i jaki nadchodzi, niemniej dobrze, że czuwacie, czasami potrafię się zapędzić! :)

   Tiary przewidziano na pierwszy bankiet, przynajmniej tak podają media, od strony norweskiego dworu nie podano informacji co do dress code, aczkolwiek możemy przewidywać, kapelusze i tiary w ciągu tych dwóch dni ;)

   Usuń
 3. Dzisiejsza stylizacja Victorii cudowna <3 cieszę się że rodzina królewska pojawi się w Norwegii a czy do Holandii na oficjalne urodziny króla też się wybierają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Holandii nie zaproszono członków innych rodzin królewskich, bynajmniej nic o tym nie wiadomo;)

   Usuń
 4. Victoria ślicznie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie, że i CP z Sofią pojawią się w Norwegii! Będzie to świetna okazja do podziwiania nowych kreacji Sofii.

  Victoria ładnie dziś wyglądała. Fryzura też o niego lepsza niż ta z poprzedniego wyjścia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że ponownie założyła tą samą niebieską suknię, już podczas sesji wyglądała w niej świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gora tej sukienki mi sie nie podoba, ale Victoria ladnie w niej wyglada

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam,
  księżniczka Victoria wygląda obłędnie.
  Jest niezwykle zapracowana, tyle wyjazdów i spotkań. Podziwiam ją bardzo.
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 9. A co z urodzinami króla? Możemy spodziewać się całej rodziny na balkonie tak jak rok temu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, rodzina królewska nigdy nie pojawia się na balkonie, bo go nie ma ;) Zamek Królewski w Sztokholmie ma jedynie dwa tarasy. Coś takiego ma miejsce jedynie przy dużych uroczystościach. Normalnie rodzina królewska,aż do 2014 roku pojawiała się w oknie, kiedy król odbierał prezenty, kiedy pojawiło się więcej wnuków rodzina pojawiała się na dziedzińcu. Nie wiadomo, kto będzie w tym roku, dwór nadal milczy (zajrzyj do ostatniego postu, tam jest kilka nowych informacji co do urodzin króla).

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.