Aktualizacja: Victoria i Daniel z niezapowiedzianą wizytą w siedzibie szwedzkiej telewizji + następczyni Tronu poprowadziła spotkanie z Radą Doradczą rządu u parlamentu

2017/04/06

kungahuset instagram

Dzisiaj księżniczka Victoria i książę Daniel złożyli niezapowiedzianą wizytę w siedzibie SVT (szwedzkiej telewizji). Podczas spotkania książęca para miała okazję zwiedzić budynek telewizji w Gärdet w Sztokholmie oraz spotkać się z postaciami z popularnych szwedzkich programów. 

kallebrunelius instagram

Podczas wizyty małżonkowie zwiedzili newsroom oraz studio w którym kręcone są programy dla dzieci. Podczas zwiedzania studio Victoria i Daniel mieli niebywałą okazję do spotkania z Bolibompadraken (dobrze nam znanym smokiem Bolibob). Dwór podzielił się zdjęciem właśnie z tego spotkania, okazuje się, że książęca para zrobiła sobie również selfie z maskotką specjalnie, żeby pokazać Estelle, że rzeczywiście poznali ulubioną postać z bajek małej księżniczki.

kungahuset
svenskdam

Następnie książęca para dowiedziała się więcej na temat prac związanych z nowym programem ”Jakten på tidskristallen”, kóry będzie emitowany w grudniu jako swego rodzaju kalendarz adwentowy. Na koniec Victoria mogła się sprawdzić w roli meteorologa.

svenskdam

Po wizycie w siedzibie telewizji na Victorię czekały kolejne spotkania. Tym razem już jako regentki, pełniącej funkcje monarchy pod nieobecność króla, spotkała się z Komitetem Doradczym stanowiącym organ doradczy i porozumiewawczy między parlamentem a rządem. To król zawsze prowadzi te rozmowy, najczęściej towarzyszy mu Następczyni Tronu. Dzisiaj to Victoria przewodniczyła spotkaniu zgodnie z rozdziałem piątym, punktem czwartym Konstytucji, zgodnie z którym pod nieobecność głowy państwa następca tronu przejmuje tymczasowo obowiązki monarchy i jest jego przedstawicielem. Kiedy zarówno król, jak i księżniczka Victoria przebywają za granicą to książę Carl Philip pełni funkcję regenta.

Kungahuset
KungahusetJuż jutro nadarzą się dwie okazje do zobaczenia księżniczki Victorii. Wraz z nadchodzącym weekendem rodzina królewska rozpocznie przerwę wielkanocną. 

7 komentarzy

 1. Miło zobaczyć parę przed świętami i to nie tylko w pałacu na audiencjach,ale wśród ludzi. Taka wizyta musiała być ciekawa i Estelle z pewnością będzie domagać się szczegółów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu nie wzięli estelle ze soba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze Estelle była w tym czasie w przedszkolu. Po drugie po prostu by sie nudziła, ma dopiero pięć latek spotkanie z maskotką trwało jakieś pięć/dziesięć minut dodając do tego jakieś pół godziny wizyty w studio dla dzieci, a byli tam kilka godzin. Poza tym do takich miejsc raczej nie zabiera się dzieci (chodzi mi o newsroom czy przede wszystkim biura i kulisy studio), bo to tam najwięcej czasu spędzili (tłumaczyli im pracę poszczególnych osób, jak kordynowane są kamery itp.), sam fakt dużo przycisków, kabli za kulisami dołóżymy do tego małe dziecko, z całą pewnością znudzone, nie jest to zbyt dobre połączenie. Może i Estelle jest spokojna i trzymała by się rodziców, ale mimo wszystko to pięciolatka i czasami zwykła ciekawość robi swoje szczególnie kiedy wszyscy do okoła pewnie by jej pilnowali i mówili tego się nie dotyka ;)

   co innego gdyby odwiedzili tylko studio w którym nagrywają programy dla dzieci, to z pewnością byłoby dla Estelle fajnie przeżycie i przede wszystkim byłoby to wcześniej ustalone praktycznie typowo pod nią, tak żeby nawet przez kilka sekund się nie nudziła, a tutaj chodziło o to, żeby Victoria i Daniel poznali pracę telewizji ;)

   Usuń
  2. Zgadzam się :) Gdyby odwiedzali tylko te "bajkowe części" telewizji na pewno zabraliby Estelle ze sobą, jednak zwiedzali też inne sektory, które zapewne nudziłyby ją.
   Sądzę, że Vic była bardzo zmęczona-kilka godzin w siedzibie+Komitet Doradczy-sporo tego ;)

   Usuń
  3. Estelle ma oficjalne wyjścia od czasu do czasu i moim zdaniem to wystarczy, bo poszczególne wyjścia na pewno są do niej dopasowane, a tutaj rzeczywiście byłoby dla niej męczące.

   Usuń
 3. Witam,
  niezwykle pracowity dzień księżniczki. Podziwiam ją za pełne zaangażowanie w swoją pracę.
  Pozdrawiam,
  wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa wizyta, ale nie wiem po co dokładnie, bo na co im taka wiedza? :P

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.