Victoria z wizytą w Japonii - dzień III

2017/04/20

Svenskdam

Przedostatni dzień wizyty w Japonii Victoria rozpoczęła od wizyty na rynku Tsukiji w Tokio. Jest to rynek oferujący ryby i owoce morza. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy na temat kwestii zrównoważonego rozwoju oceanów i ochrony populacji rzadkich ryb.


Svenskdam

Następnie Victoria udała się do ogrodów Hamarikyu, aby z bliska przyjrzeć się temu pięknemu miejscu.
Ogrody Hamarikyū teren parkowy w dzielnicy Chūō w Tokio, w Japonii. Umiejscowiony jest u ujścia rzeki Sumida. Ogrody, to liczący około 25 ha teren zielony, zagospodarowany wokół stawu Shioiri i otoczony przez fosę, wypełnioną słoną wodą z Zatoki Tokijskiej. Za czasów siogunatu teren ogrodu był zajmowany przez rezydencję rodu Tokugawa i służył on za miejsce szkolenia sokołów i teren pod uprawę trzciny
W roku 1952 park został uznany za szczególnie cenny pod kątem kulturowym i został objęty ochroną według japońskiego prawa o ochronie dóbr kulturowych.
Oferują liczne atrakcje. Cały kompleks stworzony został wokół stawu Shioiri-no-ike (jap. 潮入の池?), który jest ulubionym miejscem odpoczynku ludzi spacerujących po parku. Staw jest zbiornikiem stworzonym sztucznie. Poziom wody kontrolowany jest za pomocą śluzy wodnej. W słonych wodach stawu żyją ryby takie jak: łobany, babki bycze i węgorze. W centrum stawu znajduje się także mała wysepka - Nakajima (jap. 中島?), połączona z lądem za pomocą trzech drewnianych mostów. Pozostałe atrakcje, obecne bądź już nieistniejące to m.in.:
 • dwa stawy stworzone z myślą o polowaniach na kaczki. Każdy ze zbiorników posiada mała wyspę centralną, służącą za siedlisko kaczek. Brzegi stawów pokryte są gęstą roślinnością, która ma ochraniać zwierzęta przed drapieżnikami. Przy stawach znajdują się także małe domki, służące za chatki myśliwych. W 1935 r. powstał pomnik Kamozuka, wzniesiony w celu zadośćuczynienia duszom martwych kaczek;
 • Nakajima-no ochaya (jap. 中島の御茶屋?) - sklep i pawilon herbaciany, ulokowany na wyspie Naka, sprzedający również słodycze dopasowane do tradycji ceremonii herbacianej. Pawilon został wzniesiony w 1707 r. i stanowił miejsce wypoczynku lokalnej arystokracji Edo. Zniszczony dwa razy: w 1724 r. i podczas wojny w 1944 r. Został odtworzony do swojej pierwotnej formy w 1983 r.;
 • shōgun o-agariba - port używany przez shōgunów. Ostatnim shōgunem korzystającym z tej struktury był Tokugawa Yoshinobu, który przybił do tegoż portu w roku 1868, po porażce w bitwie pod Toba-Fushimi. Port został uszkodzony przez tajfun w roku 1949;
 • ogród kwiatowy, z szeroką gamą kwiatów sezonowych;
 • drzewa sakury. Na szczególną okazję, jaką jest hanami, park jest specjalnie oświetlany po zmroku;
 • 300-letnia sosna posadzona jeszcze za czasów epoki Edo, przez Tokugawę Ienobu;
 • pokazy szkolonych jastrzębi i sokołów.

Real New Myroyals

Po zwiedzeniu ogrodów Victoria przybyła do ambasady Szwecji, gdzie powitał ją robot Pepper. Następczyni Tronu zapytała jak długo pracowano nad jego stworzeniem, na co robot sam postanowił zabrać głos rozbawiając księżniczkę: "Przykro mi, że nie jestem wystarczająco mądry, aby odpowiedzieć na to pytanie. Mam zamiar nauczyć się odpowiedzi na następny raz". Na miejscu Victoria zjadła również lunch.

Svenskdam

Na zakończenie dnia księżniczka pojawiła się na warsztatach na temat zrównoważonego rozwoju, które odbyły się w szwedzkiej ambasadzie. Victorii towarzyszył ambasador Szwecji w Japonii.

Z samego rana Victoria wybrała nowy płaszczyk od Stylein. Następnie w ciągu dnia nosiła białą sukienkę we wzory od szwedzkiej projektantki Camilli Thulin. Z kolei ostatnia sukienka pochodzi od H&M.

Real my royals

11 komentarzy

 1. Wszystkie stylizacje śliczne. Rzadko zdarza się, że wszystkie mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżniczka Victoria w kwiatowej sukience wygląda bardzo dziewczęco i tak radośnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne sytlizacje, biala sukienka we wzory najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio Vic zachwyca.
  Te wizyty musiały być dla niej bardzo ciekawe.Sama chciałabym zwiedzić takie ogrody,ale już spotkać robota nie za bardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne udane stylizacje, najbardziej podoba mi się sukienka z H&M, wspaniale tak codziennie oglądać Victorię

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie try stylizacje mi się podobają, nie mogłabym wybrać najlepszej

  OdpowiedzUsuń
 7. Stylizacja z konferencji (sukienka H&M) to koszmar. Nadaje się dla matrony a nie młodej kobiety.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.