Książę Carl Philip i księżna Sofia z wizytą w Mall of Scandinavia

2017/05/08

svenskdam

Na krótko przed godziną 9.00 książę Carl Philip i księżna Sofia przybyli do Mall of Scandinavia w Solnej (dzielnica Sztokholmu), aby w budynku kina IMAX otworzyć trwającą trzy dni konferencję. Seminarium dotyczące zastraszania i zapobiegania znęcaniu dzieci i młodzieży zorganizowała organizacja Friends, z którą od dwóch lat współpracują małżonkowie w ramach działalności swojej fundacji. W jednej z sal kinowych największego kina w stolicy Szwecji zebrało się 550 osób ,aby wysłuchać przemówienia książęcej pary, które otworzyło konferencję.  


svenskdam


(...) Kiedy pobraliśmy się w 2015 roku założyliśmy fundację księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Między innymi, Fundacja działa na rzecz walki z cyberprzemocą i pracuje nad ochroną praw dzieci i młodzieży. Naszym celem jest szerzenie wiedzy o tym, że różnorodność nie jest czymś złym. To wielka odpowiedzialność. Ale pracując razem z innymi członkami grupy, mamy nadzieję, że będziemy w stanie zmienić tą sytuacji. Staramy się przyczyniać do społeczeństwa sieciowego, które jest otwarte i bezpieczne. Społeczeństwa, w którym dzieci i młodzież będą mogli poczuć, że mogą naprawdę być sobą. Razem możemy pracować, aby pomóc społeczności w tworzeniu miejsce, w którym zostaną oni zaakceptowani, takimi jakimi są, niezależnie od ich pochodzenia lub stylu. My, dorośli, ponosimy wielką odpowiedzialność za przykład, który należy dawać dzieciom i młodzieży. Być wzorem pod każdym względem." - mówił książę Carl Philip.
"A do podjęcia tej odpowiedzialności koniecznej jest, aby zadać sobie kilka trudnych pytań, takich jak: "W jaki sposób możemy wyrazić siebie w Internecie?", "Co mówimy o ludziach, których nie znamy?", "Kiedy wyrażamy opinię w Internecie: Jesteśmy, kim jesteśmy, czy ukrywają się za zasłoną anonimowości?" Nasze wybory mają znaczenie. Jeśli chcemy zmienić sposób w jaki dzieci i młodzież odnoszą się do siebie, musimy zacząć od siebie. Cała zmiana zaczyna się tutaj. To jest strach przed którym stają wszyscy rodzice, że ich dziecko będzie poddane zastraszania lub nękaniu przez inne dzieci. Jak możemy temu zapobiec? I jak możemy wspierać tych, którzy w milczeniu obserwują to z zewnątrz, i jak dać im odwagę powiedzieć „nie”? Panie i panowie, czekamy na możliwość na możliwość udziału w dzisiejszym forum, aby nauczyć się, jak możemy powstrzymać zastraszanie, i co możemy zrobić, aby mu zapobiec. Mamy nadzieję, że wiele nowych pomysłów i rozwiązań ujrzy światło dzienne na tym forum." - kontynuowała przemówienie otwierajace konferencję księżna Sofia. 

svenskdam

Po otwarciu konferencji Sofia i Carl Philip zajęli miejsca wśród innych uczestników,  aby wysłuchać seminarium Donny Cross, profesor z Australii chwalonej za swoje badania na temat zastraszania, cyberprzemocy i złego stanu zdrowia psychicznego wśród dzieci w wieku szkolnym. Po tym książęca para wzięła udział w zamkniętym spotkaniu w bardziej kameralnym gronie oraz na koniec zje obiad z uczestnikami konferencji.  

svenskdam

Sofia ma na sobie dzisiaj nową sukienkę ”Floral Crochet Dress” od & Other Stories. Już jutro książęcą parę zobaczymy ponownie w Oslo podczas uroczystości z okazji 80 urodzin król i królowej Norwegii.
svenskdam

3 maja książę Carl Philip został sfotografowany podczas zakupów w Sztokholmie z synkiem.

pinterest

17 komentarzy

 1. Księżna wygląda prześlicznie. Pasują jej te kolory :) I bardzo ładny makijaż :) nie lubie takich domyśleń ale wydaje mi się, że to będzie drugi chłopczyk :)miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wygląda ślicznie. Uwielbiam jak na siebie patrzą, wspaniała para

   Usuń
  2. Twierdźisz,że niby jak się brzydko wygląda to będzie dziewczynka?Jesteś w dużym błędzie lub wierzysz w te ciążowe zabobony.

   Usuń
  3. Nie twierdze tak. Po prostu tak mysle ze będzie drugi chłopczyk. Pierwsze zdanie nie ma nic wspólnego z drugim :)

   Usuń
 2. Ja czekam na notkę w stylu Sofia w ramionach tajemniczego, nieznanego przystojniaka.
  Może wtedy Carl Philip przejrzałby na oczy. Bo póki, co patrzy na Sofię naiwnie, przez różowe okulary.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona para! Sofia pięknie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka troszkę krótka,ale co tam ,wygląda pięknie: )Ciąża jej służy.
  Wspaniała inicjatywa,klarowne przemówienie,które powinno dotrzeć do każdego.Internet jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym świecie,ale często zapomina się,że także w nim potrzeba pomocy,że relacje w nim oddziałują na życie rzeczywiste.Bardzo mnie cieszy,że para książęca znalazła swoje powołania w tym obszarze,że robi coś z zaangażowaniem i nikogo nie dubluje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i ludziom wydaje się tylko, że w Internecie są anonimowi :)

   Usuń
  2. Pani Magdo odnosze wrazenie ze jak ktos pisze z anonima to jest w pani przekonaniu gorszy. Nie kazdy anonim jest taki sam. A nawet jesli ktos krytukuje to nie musi byc wcale hejterem. Po prostu ma inne zdanie i tyle.

   Usuń
  3. Magda miała raczej na myśli tych anonimów, którzy hejtują w sposób, który daleko odbiega od "innego zdania", a treść komentarza jest obrażająca i często wulgarna.

   Usuń
 5. Drugie zdjęcie - widzę brzuszek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  to fantastyczne, że para książęca angażuje się w tematy przemocy w świecie wirtualnym. Obecnie jest to bardzo ważne, aby mówić o tych problemach i próbować znaleźć sposoby na ich rozwiązanie.
  Księżna wygląda pięknie i promiennie.
  Pozdrawiam, Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 7. Suknia trochę za krótka, ale wzór ładny :) Jestem bardzo ciekawa, jaką tiarę założy jutro Sofia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa inicjatywa. Rzeczywiście Sofii ciąża służy.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fryzura w stylu Vic

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie sukienka jest za krótka gdyby to było prywatne wyjście to by było ok ale jako księżna to jest za krótka.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.