Wszystko co wiemy o urodzinach księżniczki Victorii + najnowsze informacje

2017/06/30Do urodzin księżniczki Victorii pozostały tylko dwa tygodnie! 14 lipca będą miały miejsce obchody w których weźmie udział cała rodzina królewska, a następnego dnia, zgodnie z tradycją księżniczka Victoria wraz z mężem, dziećmi i rodzicami spotka się ze wszystkimi, którzy przybyli do Solliden, aby złożyć przyszłej królowej najlepsze życzenia. Tak jak przypuszczałam, doniesienia o tym, że 15 lipca zobaczymy również rodzeństwo Victorii wraz z małżonkami okazały się zwyczajnym błędem że strony administratorów oficjalnej strony internetowej Rodziny Królewskiej.

Z jednej strony zostały tylko dwa tygodnie, z drugiej to bardzo dużo czasu co do stwierdzenia, kto pojawi się w Sztokholmie przed południem oraz wieczorem na Olandii. Media jak na razie milczą w tej sferze, jednak co jakiś czas pojawiają się plotki o gościach z innych rodzin królewskich, tak jak miało to miejsce przed dziewięcioma laty. Księżniczka Victoria wraz z mężem zaprosiła na swoje urodziny całą rodzinę oraz przyjaciół dla których organizuje przyjęcie w sobotę 15 lipca, a także kilka atrakcji na cały weekend.


Szwedzka telewizja SVT nieco mnie przestraszyła kilkanaście dni temu podając na oficjalnej stronie, że uroczystości 14 lipca oraz program o Victorii nie zostaną wyemitowane online. Na szczęście okazało się, że wszystkie uroczystości zostaną wyemitowane przez SVT Play, co oznacza, że będziemy mogli zobaczyć je również w Polsce!

W związku z tym mogę już dokładnie określić w jakich godzinach będziecie mogli śledzić na żywo uroczystości tutaj, na blogu. O to harmonogram, który może jeszcze ulec kosmetycznym zmianom.

14 lipca

09.30 - rozpoczęcie LIVE bloga.
10.00 - Te Deum z okazji urodzin księżniczki w Kaplicy Zamku Królewskiego.
11:10 rozpoczęcie transmisji przez SVT Play.
11:15 rozpoczęcie przyjęcia na Logården dla osób, które wzięły udział w Te Deum. Księżniczka Victoria odbierze oficjalne prezenty. Na tą chwilę nie wiadomo, czy rodzina weźmie udział w oficjalnej zmianie warty.
13:00 orszak królewski wyruszy z Zamku Królewskiego do Royal Mews. W paradzie weźmie udział księżniczka Victoria oraz książę Daniel wraz z dziećmi. Jadąc ulicami Sztokholmu pozdrowią wszystkich zebranych na ulicach.
13.40 zakończenie LIVE Bloga. W razie nowych zdjęć z lotniska i informacji wiadomości mimo to podawane na bieżąco!
18:15 wznowienie LIVE Bloga.
18:30 parada rodziny królewskiej do Borgholm i koncert z okazji urodzin księżniczki Victorii na Olandii. (Nie transmitowany na żywo przez telewizję). LIVE Blog jedynie z przybycia rodziny królewskiej oraz linki do programu i transmisji z koncertu.
20:00 emisja programu Jej Przyjacielska Wysokość. W czasie emisji nie przewiduję wstawiania na bieżąco większych cytatów ani fragmentów wypowiedzi z programu, ja również chcę go obejrzeć :) wiem, że jesteście najbardziej ciekawi wzruszonego Daniela (zresztą tak jak i ja) tą wypowiedź postaram się przedstawić wam jak najszybciej)
Program zostanie w późniejszym czasie (nie mam na myśli tego samego dnia, ani nawet następnego) przedstawiony w wybranej już przeze mnie formie na blogu. W tym wypadku prawdopodobnie będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, aczkolwiek mam nadzieję, że rezultaty wam się spodobają, gdyż planuję przedstawić wam go inaczej niż zwykle :)
21:00 emisja koncertu z okazji urodzin księżniczki.
22:30 zakończenie transmisji telewizyjnej z koncertu.

15 lipca

10:30 rozpoczęcie LIVE Bloga
11:00 pojawienie się księżniczki Victorii wraz z rodziną i pary królewskiej przed Pałacem Solliden.
12:00 transmisja SVT (wcześniej na żywo z całą pewnością będziemy mogli oglądać wydarzenia za pośrednictwem Expressen).
13:00 (około) zakończenie oficjalnych uroczystości.

Już teraz zapraszam Was do wspólnego śledzenia uroczystości i komentowania :)Z najnowszych informacji

Księżniczka Victoria wraz z mężem, dziećmi i teściami spędza obecnie wakacje w Ockelbo i Dalarna. Na początku tygodnia szóstka została zauważona w Falun, gdzie swoje wczesne dzieciństwo spędził książę Daniel. Następnie Westlingowie przenieśli się do Ockelbo, gdzie Daniel dorastał i chodził do szkoły. Falun jest jednak nadal bliskie księciu i jego rodzinie. Księżniczka Victoria wraz z rodziną została rozpoznana przez 13-letnią Meję Hagström (na zdjęciu z Vickan) i jej rodziców.

Twitter


Z kolei Svensk Damtidning donosi, że księżniczka Estelle rozpoczęła profesjonalną naukę gry w golfa w jednej ze szkół na obrzeżach Sztokholmu. Księżniczka uczęszcza do grupy pięcio i sześciolatków razem ze wszystkimi innymi dziećmi.

16 komentarzy

 1. Nie mogę się doczekać! A czy w tym roku możemy spodziewać się takiej rodzinnej sesji jak w lipcu ubiegłego roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę nie wiadomo. Możliwe, że któregoś dnia po prostu się pojawią. W tamtym roku sesja była po raz pierwszy, więc jeśli pojawi się również i w tym roku, będziemy mogli to uznać za nową tradycję.

   Usuń
 2. Zapraszam na nowego bloga o luksemburskiej rodzinie wielkoksiążęcej! :)

  https://gdf-luxembourg.blogspot.com

  Kinga (wcześniej autorka Royals by K)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym wysłać Viktorii kartkę z życzeniami urodzinowymi. Podpowiesz na jaki adres mogłabym ją nadać tak, by na pewno dotarła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do zakładki Napisz do SRK w menu bloga: Rodzina królewska/Napisz do SRK. Tam jest cały poradnik :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawie się to wszystko zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co temu dziecku golf?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobre pytanie. Zabawy wyższych sfer ?

   Usuń
  2. Jeśli Estelle lubi golfa to dlaczego nie ma się uczyć w niego grać? To chyba dobrze, że ma jakieś zainteresowania i się rozwija. To prawda mają pieniądze, stać ich na to, ale sądzę, że lepiej wydać pieniądze na takie lekcje niż posadzić dziecko w domu przed telewizorem albo komputerem. Jakby nie chciała grać, to nie zapisałby jej na takie zajęcia. Daniel uczył ją już w zeszłym roku widać jej się spodobało.

   Wydają swoje prywatne pieniądze na to, jeśli chcą je wydać na jakieś zajęcia dla córki to dobrze. Zresztą trzeba zauważyć, ze Szwecja to całkiem inny kraj. Dla Szwedów normalne są takie zajęcia, golf również jest popularny. To nie jest jakiś elitarny sport, to już nie te czasy. W Szwecji jest bardzo popularny, tak jak i kursy, zajęcia dla dzieci. Każde dziecko w Szwecji uczęszcza na średnio dwa kursy / zajęcia pozalekcyjne. Dobrze, że u nas w Polsce wreszcie coś takiego się pojawia, trochę powoli, ale jednak. Dzieci powinny spędzać czas z innym dziećmi, a nie przed telewizorem albo komputerem. Jeśli na zajęciach pozalekcyjnych, czy kursie golfa, ok. W tych czasach nie ma już nic za darmo, prawie za wszystko się teraz płaci.

   Usuń
  3. Jak to w Polsce dzieci nie mają zajęć pozalekcyjnych?Mam dziecko w 6klasie mam ci napisać ile i na jakie zajęcia chodzi dzieci z jej klasy?Bzdury piszesz.

   Usuń
  4. Estelle chodzi na takie kursy, które przystoją dziecku z wyższych sfer. A do nich należą właśnie golf, balet, tenis. Jakoś nie czytałam, aby któreś z dzieci książęcych (nie tylko szwedzkich)uczyło się śpiewu, rysunku czy trenowało siatkówkę.
   I nie masz racji pisząc, że w Polsce dzieci nie chodzą na zajęcia pozalekcyjne. Mam wrażenie, że obecni rodzice posyłają dzieci na wszystkie możliwe zajęcia, jakby chcieli nadrobić czas kiedy sami na nic nie uczęszczali. A nadmiar zajęć jest równie szkodliwy jak ich brak

   Usuń
  5. Wow to ja jestem z wyższych sfer bo gram w tenisa!

   Usuń
  6. Nie napisałam, ze nie chodzą i, że nie ma :) właśnie o takie podejście mi chodziło, że balet, golf czy tennis to elitarne zajęcia. Dziwię się, że u wielu ludzi w naszym kraju nadal panuje takie dziwne przekonanie. Dla Szwedów to normalne zajęcia czy lekcje, nic elitarnego, chodzi na nie co drugie dziecko. Estelle chodzi na balet i golf, to za dużo? Bez przesady. Jeśli woli tak spędzać czas, zamiast w domu przed telewizorem to co innego.

   Może musisz poczytać o zajęciach na jakie chodzą królewskie dzieci, te nie elitarne w twoim mniemaniu również się pojawiają :)

   Powtórzę to co już napisałam Szwecja to inna kultura, ludzie tam spędzają większość wolnego czasu na świeżym powietrzu i na zajęciach zorganizowanych. Taki kraj i tyle. To jest tylko moje odczucie, więc bez stwierdzeń, że "piszę bzdury" najpierw trzeba dokładnie przeczytać to co napisałam :) Golf jest bardzo popularny i taki szwedzki Nowak i członek rodziny królewskiej w niego gra, to nie jest nic elitarnego. U nas to jeszcze nie jest tak upowszechnione, a wręcz przeciwnie nieraz unikane. To, że w tennisa grają członkowie RK nie znaczy, że to sport elitarny Radwańska chyba nie jest artystokratką, a ja tym bardziej a grałam w szkole od najmłodszych lat i nadal trenuję. Nie widzę w tym nic elitarnego, każdy może się na takie zajęcia zapisać.

   Usuń
  7. W tenisa grają Christian i Isabella z Dan. Ponadto cała czwórka jeździ konno, tak jak rodzice. Ponadto narty zimą, a Isabella uczy się baletu. Przypuszczam, że Josephine obecnie już również. Christian gra też na pianinie.

   Usuń
 6. Już się nie mogę doczekać. Szczególnie czekam na przejazd ulicami Sztokholmu. Szkoda, że nie będzie rodzeństwa Vic przy odbieraniu prezentów, ale wiadomo, że ma to być dzień tylko jubilatki. I tak Estelle z braciszkiem skradną show. Jestem tego pewna już dziś.
  Ciekawi mnie czy Estelle także pojawi się na Te Deum jak rok temu na urodziny dziadka i po narodzinach Oscara.

  OdpowiedzUsuń
 7. 14.7.1977 je aj môj dátum narodenia tak v ten deň budem oslavovať s princeznou Viktoiou "40". Teším sa!
  Aj na Vašu spoločnosť na blogu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.