Byli partnerzy Victorii

2017/07/05

Znalezione obrazy dla zapytania daniel collert
expressen

Daniel Collert był pierwszą miłością księżniczki Victorii. Mógł być szwedzkim księciem, został producentem filmowym. Przez osiem lat prowadził niemal królewskie życie jako chłopak przyszłej królowej.


Stoppa Pressarna

Poznali się przez wspólnego przyjaciela Mariusa, w 1993 roku, kiedy księżniczka miała 16 lat. Dwa lata starszy od Victorii Daniel, jest synem Anny C. Petersson, znanej w Szwecji psycholog, która jako pierwsza zwróciła uwagę na kwestię podejścia do płci w branży finansowej. Biologicznym tatą Daniela był profesor Staffan Persson, który zmarł kiedy ten miał dziewięć lat. Jak sam wspomina, "wtedy wszystko się zmieniło". Jego mama poślubiła jednego z najbardziej wpływowych bankierów w Szwecji, Görana Collert. Bankier adoptował Daniela i dał mu swoje nazwisko, gdy Anna zachorowała na raka. Ostatecznie zmarła, kiedy Collert miał 18 lat. Ze swoim ojczymem ma dobre stosunki: "Bardzo go kocham, ale mieliśmy szorstkie relacje. Doświadczyliśmy razem dużo smutku. Moja mama była jego wielką miłością i tak pozostało do dzisiaj (...) Nagle zostałem z nim sam w domu na Djursholm" - wspominał w wywiadzie ze Svensk Damtidning w 2007 roku.

Jak twierdzi Marius, Victoria i Daniel od razu się sobie spodobali. Kilka tygodni po pierwszym spotkaniu Następczyni Tronu zaprosiła Daniela do Pałacu Drottningholm, a niedługo po tym zostali parą. Niektóre media spekulują, że Victoria miała napisać do Collerta list, kiedy zmarła jego mama. Po tym zostali przyjaciółmi.  Życie nie oszczędzało Daniela. Jego przyrodni brat odebrał sobie życie, a w 1994 roku, kiedy był w domu, na urlopie w trakcie służby wojskowej, znalazł się w samym środku niewyobrażalnego chaosu po strzelaninach poza Sturecompagniet. Tej nocy uratował życie kobiecie robiąc jej masaż serca. Niedługo późnej sam ucierpiał w groźnym wypadku. "Wróciłem późno do domu i po prostu mówiłem ojcu, że jestem w domu, kiedy poślizgnąłem się, spadłem ze schodów i uderzyłem głową o posadzkę". Doznał poważnego wylewu krwi do mózgu i wylądował na oddziale intensywnej terapii. We wszystkich trudnych chwilach wspierała go Victoria.

tumblr

Collert otrzymał znakomite wykształcenie, skończył m.in. Uniwersytet Columbia w USA, także większość życia spędził w Stanach. Kiedy Victoria ukończyła szkołę średnią zdecydowała się na studia w San Francisco. Daniel w tym czasie został w Szwecji, a para utrzymywała związek na odległość. Jednak na wieść o problemach z odżywianiem od razu przeniósł się do USA, aby wspierać Victorię. Para zerwała w 2001 roku z nieznanych powodów. Księżniczka przyznała, że "nigdy nie zapomni troski i uczuć jakie dał jej Daniel". Collert stwierdził z kolei, że "jest gotów zrobić wszystko, aby Victoria była szczęśliwa". Przez pierwsze lata po zerwaniu utrzymywali kontakt i przyjaźnili się. Nie wiadomo, czy jest tak nadal.  

Daniel i Josefine Davidsson / Stoppa Pressarna

Przed świętami w 2005 roku prasa donosiła: "Daniel chce wrócić do Victorii!". Jak się okazuje zerwał po dwóch latach ze swoją dziewczyną, Josefine Davidsson. Josefine wyprowadziła się nawet z ich wspólnego mieszkania. Victoria i Daniel mieli spotkać się przypadkiem na mieście. Jak donosił jeden z magazynów Strażnik SAPO zatrzymał go przed sklepem Karen Millen, kiedy ten chciał przywitać się z Victorią i Madeleine. Księżniczki wówczas robiły tam zakupy. Jak twierdzą świadkowie Victoria i Daniel mieli się czule przytulić i rozmawiać o pracy Collerta. Następnego dnia księżniczka odwiedziła go w jego biurze. Historia jest jak najbardziej prawdopodobna, jednak w tamtych latach media nadal kreowały Daniela Collerta jako idealnego partnera dla Victorii i z chęcią donosiły o ich rzekomym powrocie do siebie. Finalnie wszystkie plotki o zejściu się "pary" zakończyły się w 2007 roku, kiedy okazało się, że Collert i Josefine Davidsson zeszli się i zostaną rodzicami. W styczniu 2008 roku na świat przyszedł ich syn, Jack. Warto wspomnieć, że Josefine jest "spokrewniona" z Victorią. Jej ojczymem jest Robert Tchang, syn hrabiny Marianne Bernadotte

Daniel Collert z lewej i Svante Tegner z prawej / the royal forums 

Daniel uznawany jest za pierwszą miłość Victorii i jej pierwszego chłopaka. Zerwali na krótko w 1996 roku. W tym czasie Collert miał spotykać się z dziewczyną o imieniu Cecilia, a Victoria podobno spotykała się z Nicolasem Svedin, bratem swojej przyjaciółki, Caroline. Poza tym przez pewien czas miała randkować z Jakobem Mörne - kolegą ze szkoły, czy  Svante Tegnerem. Na przestrzeni lat Victorię łączono także z jej kuzynem, księciem Nicolaosem z Grecji czy księciem Albertem z Monako. Niektóre media spekulują, że miała romans z kolegą z klasy, niejakim Andersem oraz w czasie nauki we Francji miała spotykać się z kolegą z uczelni. Te doniesienia trzeba jednak potraktować z dużym przymrużeniem oka.

Znalezione obrazy dla zapytania daniel och victoria
pinterest

Niemniej niedługo po zerwaniu z Danielem Collert, w 2001 roku, Victoria wróciła na stałe do Szwecji i poznała Daniela Westlinga, swojego obecnego męża.

8 komentarzy

 1. Victorie chyba ciągnie do Danieli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna notka, nie miałam pojęcia że Vic była tak długo w związku przed Danielem (mężem).

  OdpowiedzUsuń
 3. O jakiegoś czasu dość regularnie odwiedzam tego bloga. Czytam głównie posty aktualne, ale w wolnych chwilach odwiedzam również archiwum.
  Bardzo mi się podoba blog. Prowadzony jest na bieżąco, z ciekawymi notatkami. Jeden z lepszych, które odwiedziłam.
  W oczy rzucają się tylko błędy w tekście i dość kiepska stylistyka, np w tym: "Para zerwała w 2001 roku z powodu nieznanych powodów" - słabe to. Mimo tych błędów i tak odwiedzam bloga regularnie, bo uważam, że warto. Gratuluje Autorce.
  Pozdrawiam, Zosia

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  bardzo ciekawy artykuł. Także nie wiedziałam, że księżniczka Victoria była tak długo w związku z Danielem Collert.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać,że Victoria jest stała w uczuciach z Danielami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy post. Szacunek dla Daniela za to, że nie rozmawia z prasą i nie zdradza żadnych szczegółów

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, ale ta Josefine Davidsson jest mega podobna do Madeleine

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie to tylko kwestia koloru włosów i kształtu twarzy (podobną twarz ma zresztą Victoria).

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.