Rodzina królewska na pogrzebie Alice Trolle-Weichmeister

Svenskdam

Dzisiaj o 13.00 odbył się pogrzeb hrabiny Alice Trolle-Weichmeister. Zgodnie z zapowiedzią zebrała się na nim rodzina królewska - król i królowa, księżniczka Victoria i książę Daniel, książę Carl Philip i księżna Sofia oraz księżniczka Madeleine. Z Niemiec na pogrzeb przybyła księżniczka Benedikte, siostra królowej Margarethe II z Danii.


Svenskdam
Svenskdam

Jako pierwsi na miejsce przybyli księżniczka Victoria i książę Daniel, niedługo za nimi książę Carl Philip i księżna Sofia, do których dołączyła księżniczka Madeleine. Zaraz po nich pojawiła się księżniczka Benedikte. Jako ostatni do kościoła przybyli król i królowa.

Svenskdam

Krótko po wpół do dziesiątej księżniczka Victoria i książę Daniel za kierownicą czarnego Volvo opuścili Pałac Solliden. Niedługo po nich również para królewska udała się w trwającą około dwie i pół godziny drogę do Trolle-Ljungby, aby wziąć udział w ceremonii pogrzebowej. Do ostatniej chwili obecność księcia Daniela była niepewna. Jeszcze wczoraj dwór nie potwierdzał obecność księcia oraz Christopher'a. Jednak jak podała rzeczniczka dworu Daniel w ostatniej chwili zmienił plany, tak, aby móc towarzyszyć żonie. Księżniczka Victoria wraz z rodziną przybyła na Olandię przedwczoraj wieczorem. Christopher O'Neill nie mógł przesunąć zaplanowanego od dawna spotkania biznesowego. Wszystko wskazuje na to, że przebywa obecnie w Londynie.

Expressen
Expressen

Dzisiaj o 20.00 nie będzie postu z okazji 40 urodzin Victorii. Na kolejny post zapraszam jutro! 

3 komentarze

 1. Smutne, że na dwa dni przed urodzinami Victorii rodzina musiała pożegnać swoją doradczynię,osobę bliską i zaufaną. Tak to już w życiu jest, troski przeplatają się z radościami i tego ostatnio doświadcza szwedzka rodzina królewska (narodziny Oscara po wiadomości o śmierci męża księżniczki Brigitte,ogłoszenie drugiej ciąży Sofii i śmierć męża Desiree ). Miejmy nadzieję,że to już koniec odejść w tej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony normalne, że starsi ludzie odchodzą i nie można tu wybrać terminu.

   Usuń
 2. Szkoda że widzimy całą rodzinę takich smutnych okolicznościach :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.