Aktualizacja2: Victoria z dziećmi w drodze do Sztokholmu, wielkie przygotowania Madeleine i Carla Philipa, oficjalna lista gości + więcej

2017/07/13

Svenskdam


To już jutro księżniczka Victoria będzie świętować swoje urodziny! Uroczystości rozpoczną się w Sztokholmie, gdzie dzisiaj udała się wraz z dziećmi. Po krótkim pobycie w Solliden księżniczka wraca już do Pałacu Haga, aby przygotować się do piątkowych uroczystości. Jednak nie na długo, w końcu już jutro cała rodzina królewska wróci z powrotem na Olandię, aby wziąć udział w koncercie Victoriadagen i uczestniczyć w prywatnych uroczystościach z okazji urodzin Victorii.

Svenskdam
Svenskdam

Przed południem Następczyni Tronu wraz z dziećmi została zauważona na lotnisku w Kalmar. Co ciekawe trójce towarzyszyła Elisabeth Zimmermann, dawna niania księżniczki Victorii i jej rodzeństwa. Obecnie (od około miesiąca) zatrudniona przez książęcą parę niania przebywa na urlopie. Victoria i Daniel nie potrzebowali jej pomocy podczas wakacji. Elisabeth Zimmermann najprawdopodobniej przybyła na Olandię na wczorajszy pogrzeb i zdecydowała się zostać w Solliden, aby pomóc Victorii w dzisiejszej podróży z Kalmar do Sztokholmu. Elisabeth jest od lat na emeryturze, jednak w razie potrzeby zgadza się pomóc przy dzieciach książęcego rodzeństwa. Elizabeth pomagała młodym rodzicom w pierwszych miesiącach życia Estelle i po dzień dzisiejszy mogą liczyć na jej radę i pomoc w razie potrzeby. Na lotnisku nie było księcia Daniela, który został jeszcze na Olandii, aby wziąć udział w turnieju golfa. Książę regularnie od pięciu lat bierze udział w specjalnym turnieju golfowym imienia księżniczki Victorii, w tym roku również nie mogło go zabraknąć. Jak donosi Hänt Veckan książę przygotowuje niesamowite uroczystości dla swojej żony i jest zaangażowany w planowanie wszystkich, nawet najmniejszych szczegółów. Książę chce żeby ten dzień była naprawdę szczególny dla jego żony i cały czas dopina ostatnie detale. Jak wiadomo jutro rano Daniel wraz z dziećmi obudzi żonę śpiewając urodzinową piosenkę z tortem z truskawkami. Będzie to też moment wręczenia prezentów, jak donoszą media książę miał kupić żonie ekskluzywny zegarek w Nymans Ur.

Księżniczka Victoria bardzo chciała, żeby z okazji jej urodzin wszystkie ciocie przybyły do Szwecji. Jak podała rzeczniczka dworu tak się rzeczywiście stanie. Victoria bardzo chciała, żeby wszystkie siostry króla były na miejscu i rodzina w komplecie zjadła uroczystą kolację. Jeśli tylko zdrowie pozwoli wszystkie siostry króla będą na urodzinach księżniczki. Jak podają media Następczyni Tronu zależało przede wszystkim na tym, aby uroczystości nie były drogie. Przystała więc tylko na Te Deum i paradę po uroczystościach. Lista gości powinna zostać podana jeszcze dzisiaj, bądź jutro rano.

Expressen

Dziennikarze spotkali dzisiaj Madeleine i Christopher'a w Sztokholmie. Księżniczka zdradziła, że wszyscy są bardzo podekscytowani i nie mogą doczekać się uroczystości. "Moja żona zorganizowała prezenty od nas. Była odpowiedzialna za jego zorganizowanie" pochwalił się Chris. Okazuje się, że Madeleine, Christopher, Carl Philip i Sofia postanowili przygotować razem prezent dla Victorii. "Tak, zawsze mamy tą samą kolejność w naszej rodzinie. Ja co roku odpowiadam za zorganizowanie prezentów". Księżniczka zdradziła, że nie ma pojęcia kiedy uda im się wręczyć prezent. "Mamy jutro pełen program, więc naprawdę nie wiem kiedy to będzie! Może dostać prezent pojutrze" - opowiadała śmiejąc się. Christopher podpowiedział, że pewnie wręczą prezent już jutro: "Nie, to najprawdopodobniej będzie w godzinach wieczornych, po tym jak wrócimy z koncertu. Mamy tradycyjnie rodzinną kolację i świętujemy prywatnie".

Expressen

Małżonkowie zdradzili, że po urodzinach Victorii razem z resztą rodziny spędzą wakacje na Olandii,  "to wspaniałe uczucie być w Szwecji" zdradził Christopher. Madeleine nie ukrywa, że od poniedziałku, kiedy dotarła do Szwecji wiele się dzieje. Panuje wielki bałagan i wszyscy szykują się do wielkiego dnia. Jeszcze dzisiaj Madeleine spotkała się z przyjaciółką Lussan Gottlieb na lunch i małe zakupy.

Pinterest

Holenderski dziennikarz, Rick Evers zapytał króla Willema Alexandra o księżniczkę Victorię: "Mamy naprawdę specjalne relacje. Jest wspaniałą matką chrzestną dla Amalii. Spotykamy się dość często". Monarcha zdradził także, że złoży Następczyni Tronu życzenia w dniu urodzin.


Jak donoszą media Następczyni Tronu była zachwycona możliwością pojawienia się na okładce komiksu o Kaczorze Donaldzie. Jak ujawnili pracownicy magazynu była bardzo podekscytowana całym projektem i brała udział w całym procesie tworzenia jej postaci. Vickan nie jest jedyną członkinią rodzin królewskich, której dorobiono kaczy dziób. Wcześniej w duńskim wydaniu komiksu pojawiła się królowa Małgorzata II, która również czynnie uczestniczyła w tworzeniu swojej kaczki.

Lista gości

Finalnie dwór podał oficjalną listę gości! Już jutro zobaczymy nie tylko dorosłych członków rodziny królewskiej, zgodnie z zapowiedziami pojawia się również księżniczka Estelle i książę Oscar (którzy wezmą udział we wszystkich uroczystościach w Sztokholmie) oraz księżniczka Leonore i książę Nicolas, których obecność dwór już potwierdził. Nie wiadomo czy na miejscu pojawi się książę Alexander, jego obecność nie jest na ten moment oficjalne potwierdzona. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami pojawia się wszystkie siostry króla, a ponadto dzieci księżniczek Desiree i Christiny. Swoją obecność zapowiedziała również cała, najbliższa rodzina księcia Daniela. Pełną listę gości możecie zobaczyć tutaj: KLIK.

Przypominam, że uroczystości w Sztokholmie rozpoczynają się od Te Deum w kaplicy Zamku Królewskiego. LIVE blog rusza już o 9.30! Zapraszam do wspólnego śledzenia uroczystości i komentowania. Program uroczystości i harmonogram relacji możecie zobaczyć z prawej strony na pasku bocznym. 

11 komentarzy

 1. Nie mogę się już doczekać !

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wierzę,że to już jutro!
  Rzeczywiście program bardzo napięty i pewnie Victoria nawet nie będzie miała czasu sobie uświadamić, że to jej urodziny: )Jednak jak już zadowoli fanów i dziennikarzy,odprawi oficjalne obowiązki,mam nadzieję,że znajdzie czas tylko dla rodziny i na całkowity odpoczynek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale, że będą dzieci! Nie mogę się doczekać uroczystości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też cieszę się, że będą dzieci! będzie tak rodzinnie

   Usuń
  2. Fajnie że pokażą się dzieciaki ale trochę szkoda że nie przyjadą goście z innych rodzin królewskich liczyłam chociaż na Danie i Norwegię przecież to bliska rodzina
   Swoją drogą ciekawe czy się dowiemy co Victoria dostanie od rodziny w prezencie

   Usuń
  3. W oświadczeniu wyraźnie powiedziano, że rodzina królewska zdecydowała się "nie zapraszać członków innych rodzin królewskich na oficjalne uroczystości", czyli te w Sztokholmie. Zazwyczaj takie wyraźne oświadczenia coś znaczą, przede wszystkim nie wykluczają obecności w prywatnych uroczystościach, które są zaplanowane na cały weekend ;) Victoria ma świętować z rodziną i przyjaciółmi w piątek wieczorem oraz w sobotę wieczorem. Podobno zaprosiła gości na cały weekend i razem z Danielem zaplanowała wiele atrakcji.

   W 2007 roku również nie zaproszono gości na oficjalne uroczystości, czyli te w Sztokholmie. Za to na koncercie na Olandii (wieczorem tego samego dnia) byli już członkowie innych rodzin królewskich. Victoria zaprosiła ich bowiem na prywatne uroczystości na Olandii. Możliwe więc, że będą na koncercie albo po prostu w weekend całkiem prywatnie. Tak jak u króla Willema Alexandra w Holandii. Zobaczymy :) całkiem możliwe, że będą w Solliden a my nawet się o tym nie dowiemy.

   Usuń
  4. Przed chwilą media podały, że Victoria w sierpniu bądź wrześniu zorganizuje przyjęcie na którym mają pojawić się goście z innych RK ;) tak wiec tym bardziej ciekawe, czy ktoś pojawi się w weekend.

   Usuń
 4. Jestem strasznie ciekawa stylizacji

  OdpowiedzUsuń
 5. Marleno, co ty sądzisz o tym, że król Carl Gustaw rzekomo zdradzał Silvie? Masz jakieś wyrobienie zdanie na ten temat? Może robiłaś już kiedyś post na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno coś sądzić, przynajmniej mnie po urywkach z prasy. Nie mam jeszcze tej słynnej biografii króla, miałam ją zamówić ostatnio, ale się nie udało. Kiedy przeczytam tą książkę dopiero odniosę się do wszystkich plotek na temat króla. Ostatecznie większość media zweryfikowały i jakieś 70% procent informacji z tej książki jest wyssanych z palca. Oczywiście nie wszystko da się sprawdzić.

   Usuń
 6. Też nie mogę się doczekać, zapowiadają się wspaniałe uroczystości

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.