Księżniczka Victoria wręczyła The Stockholm Junior Water Prize + wizyta w Östersund

2017/08/30Wczoraj wieczorem księżniczka Victoria przybyła do GRand Hotelu, aby jak co roku wręczyć The Stockholm Junior Water Prize. Na ceremonii pojawił się również Prezydent Węgier, który przebywa w Szwecji z wizytą.

W konkursie biorą udział tysiące zawodników z ponad 30 krajów w wieku od 15 do 20 lat. Pierwsza z wręczanych nagród - dyplomy Exellence powędrowały do trzech laureatów z Bangladeszu. Główna nagroda powędrowała w tym roku do Ryana Thorpe i Rachel Chang z USA. Na tą okazję księżniczka wybrała sukienkę duńskiej marki Gestuz.


Z kolei dzisiaj księżniczka przybyła do Östersund, aby otworzyć Sami Parliament na miejscowym uniwersytecie. Następczyni Tronu brała udział w takiej inauguracji po raz pierwszy w 2009 roku. Rząd i dwór królewski w tym roku spotkali się z krytyką w związku z otwarciem, jako, że żadna ze stron nie mogła wysłać przedstawiciela na ceremonię. Każdego roku to członek rodziny królewskiej, premier Szwecji bądź inny przedstawiciel rządu biorą udział w uroczystym otwarciu. W tym roku miało być inaczej, jednak po otwartej krytyce przewodniczącego parlamentu Sami dwór królewski zdecydował, że Następczyni Tronu zweryfikuje swoja agendę i przeniesie spotkania zaplanowane na dzisiejszy dzień,  aby wziąć udział w ceremonii. Warto wspomnieć, że księżniczka wystąpiła w tradycyjnym stroju , tak jak przed ośmioma laty.

6 komentarzy

 1. Wow. Vic zrezygnowała z koczka i myślę że wygląda bardzo fajne. Sukienka w tych odcieniach bardzo pasuje do jej urody:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria zdecydowanie bardziej podoba mi się w stroju narodowym ta sukienka w kwiatki wygląda trochę jak podomka :/
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacja z wręczenia nagród ładna, ale mam wrażenie, że dla Victorii nie była komfortowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie jej w kobalcie :)
  Rodzina królewska nie chce się pojawić na jednym wydarzeniu,a tu już taka krytyka. Dobrze,że jednak na nią zareagowali.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi sie bardzo podoba ta pierwsza sukienka :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mi się podoba, tylko uczesanie nie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.