Aktualizacja2: Victoria i Estelle z wizytą w laboratorium, Estelle z tatą w nowym filmiku Gen-Pep + Księżniczka Victoria w ramach akcji "Różowa wstążka"

2017/09/29

Dzień pełen niespodzianek! Również stęskniliście się za najmłodszymi członkami rodziny królewskiej? Dzisiaj nadarzyły się aż dwie okazje do zobaczenia księżniczki Estelle. W ciągu dnia, razem z mamą, odbyła niezapowiedzianą przez dwór królewski wizytę w laboratorium Askö znajdującym się w Archipelagu Trosa.

Kungahuset

Placówka należy do Centrum Badań nad Morzem Bałtyckim Sztokholmskim Uniwersytetu. Następczyni Tronu wraz z córką została powitana przez Tinę Elfwing, dyrektora Centrum Badań nad Morzem Bałtyckim w Uttervik po czym razem udały się do Askö. W trakcie wizyty Victoria i Estelle oglądały rośliny, zwierzęta oraz poznały badaczy w laboratorium.

GEN-PEP

Wcześniej w ciągu dnia księżniczka po raz pierwszy oficjalnie wsparła działalność charytatywną rodziców. Razem z tatą wystąpiła w najnowszym filmie organizacji książęcej pary - Generation Pep.


Victoria i Daniel zainaugurowali dzisiaj nowy projekt promujący 60 minut ruchu w ciągu dnia. Z tej okazji księżniczka Victoria samodzielnie nagrała filmik w którym pojawiają się Estelle i Daniel. W poście na Facebooku można przeczytać:

Oto książę Daniel i księżniczka Estelle, którzy sami zbudowali swój tor przeszkód z tego co mieli pod ręką. To prosty i dobry sposób na aktywne spędzenie czasu w codziennym życiu.
Książęca para otworzyła Generation Pep w lipcu 2016 roku, aby pomóc dzieciom i młodym ludziom w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Jednym z najważniejszych komunikatów przekazywanych przez organizację jest zalecanie dzieciom i młodym ludziom aktywności fizycznej przez co najmniej 60 minut dziennie.
(...)
Aby zwrócić uwagę na zalecane 60 minut ruchu, a także zachęcić rodziców do poruszania się wraz z ich dziećmi Gen-Pep rozpoczyna nowy projekt, promujący aktywność z dziećmi w prosty sposób, który demonstrują książę Daniel i księżniczka Estelle.

rosa bandetJak każdego roku, księżniczka Victoria bierze udział w kampanii "Różowa wstążka", której patronuje od wielu lat. Akcja rozpoczyna się 1 października i będzie trwała cały miesiąc.

Kampania "Różowa wstążka" ma na celu zwrócenie uwagi na raka piersi, jak najszybszą diagnostykę tej choroby wśród kobiet i zbieranie funduszy na badania nad rakiem. Kampania prowadzona jest już od trzynastu lat, po siedmiu latach również Następczyni Tronu zainteresowała się to akcją i oficjalnie wsparła ją zostając patronem "Różowej wstążki". Victoria od wielu lat zainteresowana jest problematyką raka piersi i badaniami nad rakiem. Dlatego też kilka dni temu spotkała się z przedstawicielami Cancer Society (twórcami kampanii) i rozmawiała z nimi na temat rozwoju badań nad rakiem w Szwecji, omówiła znaczenie zachęcania pacjentów do badań klinicznych i dowiedziała się więcej na temat przebiegu tegorocznej kampanii. 


W tym roku przygotowano 150 różowych produktów, fundusze z ich sprzedaży zostaną przekazane "Różowej wstążce" na dalszy rozwój badań i kampanii. Oprócz tego przez cały miesiąc w Szwecji będą odbywały się imprezy organizowane przez osoby prywatne i setki stowarzyszeń podczas których zbierane będą pieniądze na kampanię. 

Kto by się spodziewał, kalendarz świeci pustkami na ten tydzień a tyle się dzieje.

7 komentarzy

 1. Piękne zdjęcie cieszę się że Victoria wspiera tak szlachetną akcję wygląda na to że za kilka lat zacznie ją też wspierać Estelle :)
  To nie wiarygodne że w XXI wieku są nadal kobiety które boją się mammografii
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Estelle jaka śliczna i jakie dlugie ma włosy! Świetna inicjatywa super, że zaangażowali Estelle, która miała z tego radoche. Pięknie zobaczyć taki zwykły moment z ich życia i ten śmiech Estelle

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ich, wspaniali ludzie i inicjatywa, Estelle jest urocza, będzie kiedyś wspaniała królową tak jak i jej mama

  OdpowiedzUsuń
 4. Estelle śmieje się cudownie,jak każde radosne dziecko.Zapewniam jednak,że szybciej w tej zabawie padli rodzice niż dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać że Daniel jest wspaniałym ojcem a Estelle go uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda że Victoria od wielu lat nosi tą samą niezmienną fryzurę. A przecież długie włosy stwarzają tyle możliwości, nie tylko koczek i kucyk. Czy ktoś widział ją w lokach? Ja sobie nie przypominam takiego zdjęcia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.