Aktualizacja: Victoria i Daniel na pierwszym forum Gen-Pep + "Powiedziałeś, że chcesz być jak książę Daniel"

2017/10/20


Dzisiaj nadszedł ważny dzień dla książęcej pary, w Aula Medica w Karolińska Institutet odbywa się pierwsze forum ich organizacji Gen-Pep. Generation Pep powstało przed dwoma laty, aby pomagać dzieciom i młodzieży w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Na forum pojawiła się także Carolina Klüft - mistrzyni świata z 2003 roku.

Zgodnie z badaniami dzieci powinny zażywać aktywności fizycznej przez godzinę i jeść 400 gramów owoców i warzyw każdego dnia. Szwedzi są dzisiaj jednym z najbardziej "osiadłych" krajów Europy, a dzieci spędzają pół dnia w pozycji siedzącej. Księżniczka Victoria i książę Daniel postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Stworzyli kolekcję ubrań sportowych z H&M, nawiązali współpracę ze znakomitymi badaczami i naukowcami, a także z celebrytami i szwedzkimi gwiazdami sportu.

W przystępny sposób zachęcają do aktywności fizycznej, książę Daniel nagrał filmik z córeczką, za nim poszedł David Hellenius, znany szwedzki komik, prowadzący reality show. Przed laty występował w programie Hey Baberina jako Daniel Westling (w programie imitowano członków rodziny królewskiej), z kolei książę Carl Philip pojawił się w jego realty-show. 


David po raz kolejny postanowił upodobnić się do księcia Daniela tym samym promując Gen-Pep. Założył okulary w jego stylu, taką samą bluzę jak książę podczas filmiku z Estelle i przygotował tor przeszkód. Nagranie zaczyna tak jak sam Daniel słowami, że każde dziecko powinno poruszać się godzinę dziennie i woła swojego syna, Leo, do wypróbowania toru. Chłopiec nie jest tym jednak zainteresowany, na co Hellenius stwierdza "Daniel i Estelle tak zrobili i wszyscy stwierdzili, że to słodkie, klaskali i uważają, że to urocze". Kiedy Leo niechętnie zaczyna biec na miejscu pojawia się zaskoczony książę Daniel z pytaniem: "Co ty robisz? Znowu mnie udajesz?" David oczywiście stwierdza "nie, udaję? Nie, oczywiście, że nie." Do rozmowy wtrąca się Leo: "Powiedziałeś, że chcesz być jak książę Daniel." Helenius: "Teraz już sobie pójdziemy, do domu i zjesz 500 gram owoców i warzyw!" na co Daniel stwierdza "Dobry pomysł". Tylko na instagramie Davida Helleniusa filmik obejrzało ponad 600 tysięcy osób (udostępnił go dokładnie tydzień temu!)

 
W  trakcie dzisiejszego forum księżniczka Victoria stwierdziła, "naturalnym jest dla mnie przebywać na świeżym powietrzu i być blisko natury, to samo widzę u mojej córki Estelle. Najlepiej czuje się na dworze. Zawsze znajduje sobie jakieś zajęcie, albo coś na co może się wspiąć". Księżniczka chwaliła dzisiaj szczególnie Caroline Klüft szwedzką lekkoatletkę, uprawiającą siedmiobój, skok w dal i trójskok, która zaledwie kilka dni temu urodziła drugie dziecko, "Carro, jesteś wojownikiem, wszyscy o tym wiemy! Minęło niewiele dni od narodzin twojego drugiego dziecka. Dziękuję, że tu jesteś!". Książęca para zaprosiła na forum także uczestników ostatniej edycji Idola, którzy dzisiaj zmierzą się w finale. Artyści zapewnili nieco rozrywki podczas rozmów i przemówień oraz otrzymali słowa otuchy od samej Następczyni Tronu i jej męża. Victoria i Daniel powiedzieli, że trzymają kciuki i wieczorem usiądą przed telewizorem razem z dziećmi, aby obejrzeć finał. Małżonkowie stwierdzili, że młodzi artyści stanowią wspaniały przykład dla dzieci i naprawdę są ich Idolami, dlatego też cieszą się z ich obecności na forum. Wszytko wskazuje na to, że nie było to jednorazowe spotkanie, a młodzi Idole zaangażują się w Gen-Pep! Zgodnie z doniesieniami szwedzkiego TV4 książęca para pojawi się w wieczorem Idol Extra, emitowanym po transmisji Idola na żywo.
"My, którzy mamy dwójkę dzieci, wiemy, ile się dzieje w ciągu sześciu lat i ile można przegapić, jeśli nie możesz być z nimi. Nasza mała dziewczynka w domu, Estelle, skończy sześć lat w lutym. Właśnie zauważyłem, że trudno mi mówić o przegapieniu miesiąca lub roku z jej życia z powodu złego stanu zdrowia. Nie mogę o tym myśleć", powiedział książę Daniel, niezwykle poruszony. "Kiedy cierpisz z powodu złego stanu zdrowia czego sam doświadczyłem, to te obiady z przyjaciółmi i codzienność najbardziej cenisz."

Victoria zdecydowała się założyć nową koronkową bluzkę z ciekawymi rękawami i kołnierzykiem pochodzącą z najnowszej kolekcji H&M powstałej we współpracy z Erdem. Obie te marki należą do ulubionych Victorii, możliwe więc, że jeszcze nie raz zobaczymy ją w strojach powstałych w ramach współpracy. Całą kolekcję możecie obejrzeć tutaj - KLIK. Ubrania trafią do sprzedaży 2 listopada.

7 komentarzy

 1. Świetna historia z parodiowaniem księcia Daniela.
  Księżniczka podczas forum prezentuje się pięknie.
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten filmik jest wspaniały! A ten ukłon bezcenny!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała działalność pary, są bardzo zaangażowani, a ten filmik mega z takim dystansem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromne zaangażowanie i widać jak mnóstwo mają ciekawych pomysłów do promocji. Konfrencje są dla dorosłych,a reality show,śmiesznym filmikiem.mogą trafić do młodzieży i dzieci.
  Czytałam o nowej kolekcji H&M i Erdem -prześliczna. Vic wybrała piękną bluzkę. Stylizacja bardzo retro i na plus.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna bluzka 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Gen-Pep to niesamowita inicjatywa, aa filmik mega. Victoria i Daniel nie przestają zaskakiwać w swojej pracy i projektach

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.