Drop of Mindfulness - marka odzieży sportowej księżnej Sofii

2018/01/10


Mało kto wie, że księżna Sofia w 2010 roku stworzyła swoją markę odzieży sportowej! Sofia Hellqvist od samego wejścia w dorosłość wyróżniała się przedsiębiorczością, znajomi sprzed lat wspominają ją jako niezwykle pracowitą i zainteresowaną wszystkim w okół dziewczynę. Już w szkole pracowała w każde ferie i wakacje, późnej, już jako nastolatka,wyjechała do Afryki jako wolontariuszka i w jej głowie narodził się pomysł pomocy innym, który ziściła kilkanaście lat późnej jako Project Playground. Po zakończeniu pierwszej części swojej kariery jako modelki wyjechała do Stanów. Bardzo szybko skończyła kurs jogi i wraz ze znajomą otworzyła swoje własne studio w Nowym Jorku. Prywatnie najlepiej czuje się w jeansach lub sportowych ubraniach, a joga stała się jej sposobem na życie. 

Tak też narodził się pomysł stworzenia marki ubrań sportowych odpowiednich do ćwiczenia jogi. "Drop of Mindfulness powstał w sercu Nowego Jorku wraz z poczuciem wspólnoty, jogą, marzeniami i wielką wizją" można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej. Drop of Mindfulness to marka ubrań do jogi, która od 2010 roku opracowała odzież sportową dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia. Naszą filozofią jest, aby czynności treningowe były zabawne i angażujące. Zachęcamy kobiety, aby dążyły do idealnej równowagi między umysłem, ciałem i duszą. Razem z kobietami na całym świecie zawsze stawiamy czoła nadchodzącym wyzwaniom z uważnym i pozytywnym podejściem.

https://dropofmindfulness.myshopify.com/

Na stronie możemy przeczytać, że Sofia i Carolina Phil pracowały w studio jogi "Yoga to the People" na East village, którego funkcjonowanie nie opierało się na stałych stawkach a darowiznach. Do studio przychodzili ludzie z najróżniejszych środowisk Nowego Jorku. "Po niekończących się dyskusjach, Carolina i Sofia stworzyły wizję nowej marki Zainspirowane kolorowymi markami oferowanymi na amerykańskim rynku, grupą osób z ich zajęć oraz swoim szwedzkim pochodzeniem  w 2010 roku stworzyły Drop of Mindfulness".
   
"Widziałyśmy lukę na rynku, jeśli chodzi o funkcjonalność, kolory i inspirujące ubrania do jogi. W większości były to luźne, zbyt ciemne kolory i rodzaje bawełny" mówiła Carolina, która od kilku lat pracuje w branży modowej. "Chciałyśmy stworzyć nową markę, która zainspirują do zdrowego stylu życia. Pozwoli dobrze wyglądać w środku i na zewnątrz "- mówi Sofia, dyplomowana nauczycielka jogi.

https://dropofmindfulness.myshopify.com/

Najciekawsza kwestia pozostała na koniec. Nie wiadomo co stało się z udziałami Sofii po tym jak weszła do rodziny królewskiej. Na stroni internetowej nadal widnieje "Sofia Hellqvist" i jej zdjęcia. Od kilku lat kwestia nie była podejmowana, nie wiadomo więc czy księżna jest jeszcze zaangażowana w pracę nad Drop of Mindfulness, aczkolwiek gdyby tak nie było z pewnością nie widniałaby na stronie internetowej. Sofia bardzo często nosi ubrania tej marki podczas spacerów czy joggingu. W Polsce czasami można trafić na ubrania Drop of Mindfulness na Zalando.

7 komentarzy

 1. O tym nie miałam pojęcia. Sofia kryje jeszcze dużo tajemnic: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, nawet nie wiedziałam o tej marce

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy post :)
  zapraszam też do mnie na nowo powstałego bloga https://wielkarodzinakrolewska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry,
  także nie wiedziałam, że księżna stworzyła markę odzieży sportowej.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka osoba na księżną... jej przeszłość to okropny wzór dla młodych Szwedek.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.