Król i księżniczka Victoria z wizytą w Valmyndigheten

2018/02/09

 kungahuset

Wczoraj księżniczka Victoria towarzyszyła królowi w wizycie w Valmyndigheten - Organizacji Wyborczej na Fleminggatan. Król i Następczyni Tronu chcieli dowiedzieć się więcej o przygotowaniach do planowanych przez władzę wyborach i referendach krajowych.

Wizytę zainicjowała przewodnicząca Margareta Bergström i kanclerz Anna Nyqvist, które przedstawiły obowiązki urzędu wyborczego pod względem wyborów powszechnych i referendów krajowych. Podczas zwiedzania lokalu król i księżniczka spotkali się z pracownikami organizacji i usłyszeli od nich jak przygotowywane są wybory i karty do głosowania - jak są produkowane, co jest wymagane procedury oraz kiedy i jak wyborcy informowani są o zbliżającym się głosowaniu i tym kiedy i jak się odbędą.

Następnie król i Następczyni Tronu dowiedzieli się więcej o trwających pracach w Agencji Ochrony Socjalnej aby zidentyfikować, zrozumieć i zmierzyć się z wpływem informacji na wybory w 2018 r. Prezentację poprowadził naczelny dyrektor generalny Nils Svartz i kierownik projektu Sebastian Bay.

 svenskdam

Victoria miała na sobie botki Af Klingberg oaz czarną torebkę Valentino. 

3 komentarze

 1. Ciekawe, że rodzina królewska nie wyrażając swoich poglądów politycznych chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat samych wyborów.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Rodzina Królewska po raz kolejny pokazuje, że - pomimo swej apolityczności - sprawy zwykłych obywateli są im bliskie i ważne. Nie dystansują się i nie zamykają w szczelnym świecie arystokracji, bogactwa i "życia na koszt podatników", zamiast tego starają się być na bieżąco z kwestiami ważnymi dla swoich podwładnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria chce być modna, ale jej to nie wychodzi... ten żakiet to porażka...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.