Księżniczka Madeleine urodziła dziewczynkę!

2018/03/09

 

Dzisiaj o 0:41 księżniczka Madeleine urodziła zdrowe dziecko! Mama i jej pociecha czują się dobrze i przebywają w Szpitalu Danderyd.

Jest i potwierdzenie to DZIEWCZYNKA! Szwecja ma nową księżniczkę, która zajęła 10 miejsce w sukcesji do tronu. Dziewczynka warzy 3465 gram i mierzy 50 cm. Nie wiadomo kiedy mama i córka opuszczą szpital. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu poznamy jej imiona i tytuł.

Christopher był obecny przy porodzie. W oświadczeniu powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego członka naszej rodziny i że Leonore i Nicolas mają długo wyczekiwane rodzeństwo. Z niecierpliwością oczekują spotkania ze swoją nową, młodszą siostrą. Rodzina pragnie spędzić ten czas prywatnie z najbliższymi. 


34 komentarze

 1. Już ogłoszono! ;)
  Dziewczynka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedziałam, że będzie dziewczynka! Gratulacje dla rodziców

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały początek dnia

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje dla księżniczki

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiedziałam, że będzie dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślałam, że będzie chłopczyk, wspaniała informacja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślałam, że będzie chłopczyk. Ale najważniejsze, że mała księżniczka jest zdrowa i z pewnością w SRK wyrośnie kolejna piękność za mamą

   Usuń
 7. Wiedziałam, że będzie dziewczynka 😍 Teraz tylko czekać na podanie imion i księstwa 😃

  OdpowiedzUsuń
 8. Wie ktoś może jak było z odpisywaniem na gratulacje z okazji narodzin Leonore i Nicolas? Otrzymał ktoś odpowiedź? Czy może lepiej,jak w przypadku Księcia Gabriela wysłać kartkę przy okazji chrzcin i liczyć na odpowiedź? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że bezpieczniej wysłać kartkę z okazji chrzcin :) chociaż w przypadku narodzin Nicolasa nigdzie nie widziałam nawet podziękowań z okazji jego chrztu.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź! Zobaczymy,może uda mi się dostać odpowiedź :)

   Usuń
 9. Bardzo się cieszę :-) Ja również niedługo rodzę, właściwie w każdej chwili, i tak zastanawiałam się kto będzie pierwszy :-) Teraz czekamy na imiona :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje dla rodziców!!! Super Teraz będziemy czekać na chrzciny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Możliwe, że dziś podają imiona, a jutro Madeleine wróci do domu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, tak jak napisałam w ostatniej części postu nie wiadomo kiedy to nastąpi i na 100% nie dzisiaj. Tak jak napisałam para królewska musi wrócić do kraju, a w związku z ogłoszeniem imion musi zwołać się rząd, także przed ogłoszeniem premier powinien potwierdzić narodziny dziecka i je spotkać. Jest to więc dzisiaj niemożliwe.

   Usuń
 12. Najważniejsze, że dziecko jest zdrowe. Na imiona poczekamy ile będzie trzeba. Przecież aż tak się nie spieszy.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrowie jest najważniejsze. Nikt tutaj inaczej nie napisał.

   Usuń
 13. To wspaniale! Rodzina jest już w piątkę ! Kiedy będzie konferencja? I czy Chris weźnie w niej udział?

  OdpowiedzUsuń
 14. Nareszcie nowa księżniczka w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow, jestem naprawdę zaskoczona, w sumie spodziewalam się malej księżniczki troszkę wcześniej, ale jak para królewska wyjechała na ferie to zaczelam myślc raczej o końcu miesiąca. Gratulacje! Dziwne, ze nie było konferencji ale to w sumie zrozumiałe, ze Chris chce ten czas spędzić z rodzina a nie przed dziennikarzami

  OdpowiedzUsuń
 16. Super wiadomość z rana i od razu dzień lepszy. Wiedziałam że dziwczynka, ale pamięta ktoś jak było że zdjęciem z wyjścia że szpitala kiedy wydawali i chyba Nicolas wcale nie miał. Tak tylkl pytam bo tego nie pamiętam imiona, te Deum itp pamiętam.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Nicolasa nie było takiego zdjęcia, za to jego pierwsze fotografie pojawiły się zaraz po opuszczeniu przez rodzinę szpitala dzień po porodzie.

   Usuń
 17. Nie mogłam się doczekać narodzin, chociaż przypuszczałam, że jeszcze poczekamy przynajmniej kilka dni

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem w szoku, nie spodziewałam się, że dzisiaj urodzi. fajna niespodzianka na początek weekendu

  OdpowiedzUsuń
 19. Wspaniała wiadomość i ogromna niespodzianka, niespodziewałam się tego dzisiaj. Od początku ciąży czułam, że to będzie dziewczynka, no i pojawiła się na świecie księżniczka. Ja ogromnie się cieszę, więc nawet nie umiem sobie wyobrazić co czuje rodzina, a szczególnie Chris i Maddie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czułam,że to będzie dzisiaj i,że to będzie księżniczka.Cóż za cudowna wiadomość: -dzień od razu stał się piękniejszy.
  Życzę całej rodzince teraz odpoczynku i wspólnego przeżywania tych najpiękniejszych chwil.To chyba najbardziej kameralne narodziny w szwedzkiej rodzinie.
  Już się mogę doczekać pierwszych zdjęć i imion,ale myślę,że będziemy musieli poczekać co najmniej do poniedziałku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wiedziałam,że to będzie dziewczynka. Bardzo się cieszę! Ciekawe czy mała będzie taką łobuziarą jak Leonore ;) Jestem bardzo ciekawa imion

   Usuń
 21. Wspaniała wiadomość i fajnie że to dziewczyka na pewno Leonore ucieszy się z młodszej siostrzyczki czekam na ogłoszenie imion

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratulacje dla SZWECKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Wspaniała wiadomość :) tak mi się marzyło, żeby Maddie urodziła właśnie 9 marca :P i udało się.

  OdpowiedzUsuń
 24. Co prawda nie miałam zielonego pojecia jakiej plci bedzie dziecko i czy dziecie solo czy blizniaki - ale nie zmienia faktu, ze ROdzicom WIELKIE GRATULACJE!!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Fajnie, że dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Miałam dobre przeczucie, że będzie dziewczynka :) Bardzo się cieszę, że Madeleine i jej córeczka mają się dobrze ;) Gratulacje dla całej już pięcioosobowej rodzinki!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.