Spotkanie z rządem + Podsumowanie wizyty na Igrzyskach Paraolimpijskich

2018/03/20


Dzisiaj Następczyni Tronu dołączyła do króla Carla Gustafa podczas spotkania z Komisją Spraw Zagranicznych. Rada do Spraw Zagranicznych jest organem doradczym między Parlamentem a rządem, którego król jest przewodniczącym. Komitet składa się z prezydenta i dziewięciu innych członków parlamentu i dziewięciu deputowanych.

Księżniczka Victoria zakończyła w sobotę swoją wizytę w Korei w ramach Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pyeongchang. W trakcie trwającej trzy dni wizyty Następczyni Tronu śledziła zmagania szwedzkich paraolimpijczyków oraz odbyła szereg spotkań.

 

Zaraz po przybyciu do Pyeongchang Victoria udała się na finały sprintu mężczyzn. W zmaganiach drugie miejsce zajął reprezentant Szwecji, Zebastian Modin. Następczyni Tronu miała okazję osobiście złożyć gratulacje srebrnemu medaliście. Następnie Vickan obejrzała mecz w hokeju na lodzie między Szwecją a Norwegią (Norwedzy wygrali 3 do 1).
Podczas drugiego dnia na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich, księżniczka spotkała się z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-moonem i ambasadorem Dho Young-Shimem, prezesem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki na rzecz Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Eliminacji Ubóstwa (ST-EP). Podczas spotkania rozmawiali o globalnych celach rozwoju i Igrzysk Paraolimpijskich. Po tym Victoria oglądała zmagania Szwecji w curlnigu z NPA i Szwajcarią. Szwecja wygrała oba mecze i zajęła dziesiąte miejsce w turnieju. Wieczorem księżniczka spotkała się z Paniami biorącymi udział w żeńskim slalomie.


16 marca Victoria spotkała się ze szwedzkimi paraolimpijczykami i zjadła z nimi lunch w wiosce paraolimpijskiej. Podczas wizyty w wiosce przyszła królowa spotkała się również z pracownikami obiektu oraz odwiedziła warsztat w którym naprawiane i produkowane były protezy dla sportowców.
Po południu Vickan obejrzała mecz w hokeju na lodzie pomiędzy Szwecją a Japonią. Szwecja wygrała mecz 5 do 1 i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji. Po meczu Następczyni Tronu spotkała się z Ebbą Einarsson. Ebba była reprezentantką Szwecji na IO, po tym jak została sparaliżowana bierze udział w Igrzyskach Paraolimpijskich i miała możliwość śledzenia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich.


Następczyni Tronu rozpoczęła swój ostatni dzień na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich śledząc zmagania Zebastiana Modina w narciarstwie biegowym na 10 km dla mężczyzn. Następnie księżniczka obejrzała slalom mężczyzn, gdzie debiutant, Aron Lindström  zajął siódme miejsce. Po południu  Victoria odwiedziła buddyjską świątynię z XIX wieku.

photos: kungahuset

3 komentarze

 1. Marleno czy Ty czytasz posty przed publikacją? Nie przeszkadzają i te błędy?
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy ty czytasz swoje komentarze przed publikacją?
   wytykasz komuś błędy, ale sama się ich nie wystrzegasz

   Usuń
 2. Skoro Vic pojechała już na koniec świata,to nie tylko do kibicowania,ale też do ważnych spotkań.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.