Najbliższe przyjaciółki księżniczki Victorii

2018/04/06

Bycie przyszłą królową nie jest łatwe. Ciężko znaleźć przyjaciół na których można liczyć i którzy będą lojalni. Victoria miała szczęście otoczyć się grupą zaufanych przyjaciół.

 svenskdam

Wymieniając przyjaciół księżniczki nie sposób nie zacząć od Caroline Nilsson. Victoria i Caroline poznały się jako małe dziewczynki, jako, że Björn i Agnetha Kreuger (rodzice Caroline) byli od lat najbliższymi przyjaciółmi pary królewskiej. Śmierć Björna Kreugera w 1999 roku (chorował na raka) była ogromnym szokiem dla rodziny królewskiej, która okazała niezwykłe wsparcie rodzinie Kreuger. W 2007 roku w Szwajcarii Caroline poślubiła Jespera Nilssona. Pojawiła się na niej cała rodzina królewska, a Victoria została jedną z jej druhen.

svenskdam
Caroline jest znaną w Szwecji projektantką biżuterii. Victoria regularnie nosi biżuterię projektu przyjaciółki. Jako, że szwedzka rodzina królewska kultywuje tradycję niewybierania przez Pannę Młodą druhny/świadka Victoria nie miała przy swoim boku żadnej bliskiej członkini rodziny czy przyjaciółki. Mówi się jednak, że gdyby miała kogoś wybrać byłaby to właśnie Caroline. 


 andreabrodin.metromode.se

Kolejną bliską przyjaciółką Victorii jest Andrea Brodin. W tym wypadku przyjaźń również narodziła się w dzieciństwie. Rodzice Andrei, Eva i Hans Eric, są dobrymi przyjaciółmi pary królewskiej. Victora i Andrea były również koleżankami z ławki w szkole Enskilda, położonej w Tegnérlunden w Sztokholmie. Victoria jest ponadto matką chrzestną córki Andrei ze związku z Niclasem Engsällem - Diany. Andrea jest odnoszącą sukcesy projektantką. Była gościem na wszystkich trzech królewskich ślubach. W 2013 roku, na ślubie księżniczki Madeleine, poznała swojego obecnego partnera - Cedrica Notza - najlepszego przyjaciela Chrisa O'Neilla (Cedric był jego świadkiem na ślubie). Andrea jest obecnie również bliską przyjaciółką Madeleine. Jej blog można zobaczyć tutaj: KLIK.

galamagazine.se

Gdy Victoria doznała zaburzeń odżywiania pod koniec 1997 roku, przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, dołączyła do niej koleżanka Caroline Svedin, która następnie studiowała w Yale. 
 
 aftonbladet

W 2003 roku Caroline poślubiła finansistę Pedera Dinkelspiel. Jest on synem byłego ministra UE Ulfa Dinkelspiela, a jego mama, Louise, pomagała Victorii i jej rodzeństwu w nauce. Para ma dwoje dzieci i mieszka w Sztokholmie. Victoria była jedną z druhen na ślubie pary.

Josephine z mężem na przyjęciu przedślubnym Madeleine i Christophera

Jedną z chrześnic królowej Silvii jest Josephine Génetay, która jest pół roku starsza od Victorii. Victoria i Josephine  były przyjaciółkami od narodzin. Matka Josephine zmarła, gdy ta była małą dziewczynką, dlatego też była częstym gościem w Drottningholm. Victoria i Josephine mocno się zaprzyjaźniły i często widują się ze sobą. Josephine mieszka w Rawhouse na Östermalm w Sztokholmie z mężem - Andersonem Zapatą Diaz, mistrzem brazylijskich sztuk walki Capoeira oraz ich dzieckiem.

expressen

Kolejną przyjaciółką Victorii z czasów szkoły jest Leonie Persson. Należy do najbliższego kręgu przyjaciół księżniczki od wielu lat. W 2002 roku poślubiła Karla-Johana Perssona (dyrektora generalnego H&M) z którym ma dwójkę dzieci. 

 aftonbaldet

Anna Jussil Broms była koleżanką z klasy Następczyni Tronu w Enskilda gymnasiet i była blisko z Victorią szczególnie na początku naszego wieku. Jest żoną Michaela Bromsa. Mówi się, że wiele lat temu spodobała się hiszpańskiemu królowi Felipe podczas uroczystości z okazji 25 urodzin Victorii na Olandii.

11 komentarzy

 1. Jak zwykle świetny post, fajnie jest przeczytać o bliskich przyjaciółkach Victorii, tym bardziej, że niewiele o nich wiedziałam. Może podobny post na temat przyjaciół Madeleine i Sofii? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą takie posty, są już nawet przygotowane :)

   Usuń
  2. To super, w takim razie nie mogę się doczekać :)

   Usuń
 2. Oprócz Caroline Kruger nie kojarzyłam żadnych innych przyjaciółek Victorii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze że Victoria ma tylu zaufanych przyjaciół chociaż nie wspomniałaś od jednej tej najlepszej księżniczce Madeleine :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspominając o Madeleine, musiałabym wspomnieć o innych przyjaciołach z rodziny, których Victoria ma całkiem sporo. Tutaj chodziło o przedstawienie osób tych, których w większości nie znamy :)

   Usuń
 4. Fajni, że Victoria ma tyle "zwyczajnych" przyjaciółek. Pewnie dzięki nim jest wstanie poczuć choć namiastkę "normalności".

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastycznie, że księżniczka ma tyle przyjaciółek. To kolejny raz dowodzi, jak zwyczajną osobą jest księżniczka Victoria.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post bardzo dużo nowych informacji wszystkie wymienione panie mają ogromne szczęście bo Victoria sprawia wrażenie ciepłej i serdecznej osoby

  OdpowiedzUsuń
 7. Post jak zawsze bardzo ciekawy, ale jak on sie ma di Twoich zapewnien, ze piszesz o Rodzinie Krolewskiej i nie bedzieaz zamieszczala czy komentowala informacji na temat osob prywatnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej sprawie miałam na myśli rodzin Sofii, Daniela czy Chrisa i wszelkie rewelacje na ich temat, co do tego jak żyją, z kim żyją, czy biorą śluby czy się rozwodzą. Kolokwialnie mówią nie zamierzałam i nie zamierzam wchodzić z butami w życie prywatnych ludzi jakimi mimo wszystko są. Dla mnie czym innym jest komentowanie plotek i doniesień na temat takich ludzi, a czym innym jest przestawienie takich osób w kilku zdaniach. W końcu pisałam również kim jest rodzeństwo Sofii, Chrisa i Daniela. To jest publiczna informacja, która jest powszechnie znana, tak jak i te w tym poście.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.