Aktualizacja: Niezapowiedzianie wyjście + Spotkanie informacyjne przez wizytą na Łotwie

2018/04/23

 kungahuset

Dzisiaj po południu księżniczka Victoria złożyła niezapowiedzianą wizytę Szwedzkim Siłom Zbrojnym VIKING 18 w Enköping. Następczyni Tronu została przyjęta przez Głównego Kierownika Ćwiczeń Andersa Brännströma. Generał major Brännström i urzędnik Cywilny Markus Derblom opowiedzieli o odbywających się obecnie ćwiczeniach. Oprócz wojska w ćwiczeniach uczestniczy 80 organizacji, takich jak ONZ, NATO, UE, policja czy służby celne. Następnie Victoria mogła obejrzeć ćwiczenia oraz spotkać się z różnymi sztabami.
Ćwiczenia pozwalają organizacjom cywilnym i Siłom Zbrojnym współpracować w zakresie operacji pokojowych. Ćwiczenia opierają się na realistycznym scenariuszu, który może powstać w wyniku międzynarodowych wysiłków na rzecz pokoju i zarządzania konfliktem. Wizyta zakończyła się udziałem księżniczki w spotkaniu ONZ-UE-NATO.


 kungahuset

Wcześniej w ciągu dnia księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się z Ministrem Spraw Zagranicznych, aby omówić zbliżającą się podróż książęcej pary na Łotwie. W oficjalnym oświadczeniu podano również program wizyty:

11.00 Ceremonia powitalna w Pałacu Prezydenckim. 

12.10 Lunch wydany przez Prezydenta w Pałacu Prezydenckim.

14.00 Rozmowa z uczestnikami Future Leaders Academy, Stockholm School of Economics w Rydze

15.30 Wizyta w Bibliotece Narodowej.

16.30 Obecność na otwarciu wystawy w łotewskim Muzeum Sztuki Narodowej.

Księżniczka Victoria i książę Daniel jeszcze dzisiaj zamierzają przekazać gratulacje brytyjskiej parze książęcej z okazji narodzin ich synka. Rzeczniczka dworu stwierdziła, że będzie to prywatna rozmowa.

6 komentarzy

 1. Widać, że Vic polubiła ten komplet

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem że to nie wizyta państwowa ale po cichu liczyłam na jakieś przyjęcie
  Victoria ślicznie wygląda ten kolor jej pasuje

  OdpowiedzUsuń
 3. .....zlożýła wizytę Szwedzkim SIŁOM Zbrojnym... pozdrawiam 🤓

  OdpowiedzUsuń
 4. Po raz kolejny stwierdzam- Victoria świetnie wygląda w czerwieni.Zresztą wczoraj królowała.
  Czy przy okazji poprzednich narodzin dzieci Williama i Kate była też mowa o takich gratulacjach ze strony Victorii i Daniela,bo sobie nie przypominam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są to życzenia prywatne, to zależy od tego czy media będą dociekać, tym razem dociekały. Tak jak i przy zaręczynach Harry'ego i Meghan.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.