Victoria na uniwersytecie sztokholmskim + 400 lat Archiwum Narodowego

2018/04/19

 

Dzisiaj rano księżniczka Victoria odwiedziła Uniwersytet Sztokholmski w ramach swojego zaangażowania w Wallenberg Academy Fellows. Podczas wizyty spotkała się z Sarą Greenwood i Iloną Riipinen.


Wczesnym popołudniem Następczyni Tronu dołączyła do króla Carla Gustafa na obchodach 400-lecia Archiwum Narodowego. Riksarkivet (Archiwum Narodowe) zajmuje się dokumentami rządowymi od 1618 roku. Średniowieczne listy parafialne gromadzone są razem z cyfrowymi danymi dzisiejszego społeczeństwa. Podczas uroczystości księżniczka miała zaszczyt siedzieć obok Hédi Fried, która przeżyła holokaust i była więziona w Auschwitz oraz Bergen-Belsen.

svenskdam

Z agendy dworu królewskiego wynika, że wczoraj w Pałacu Haga Victoria przyjęła na audiencji Jana Eliassona, byłego Zastępcę Sekretarza Generalnego ONZ oraz  Ministra Spraw Zagranicznych. Obecnie jest przewodniczącym rady zarządzającej SIPRI (Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem), starszym doradcą grupy Eliasson i ambasadorem WaterAid. Na podstawie tego, co powiedział podczas wywiadów na temat Victorii, można wywnioskować, że prywatnie są przyjaciółmi. Ze spotkania nie pojawiły się żadne zdjęcia.

Z mniej ważnych informacji, ale ciekawych. Dwór królewski poszukuje nowego pracownika! Do jego obowiązków ma należeć praca nad stroną internetową dworu oraz social mediami.
"Jako pracownik w Królewskim Departamencie Informacji pracujez nad zwiększeniem wiedzy i zrozumienia Dworu Królewskiego, roli i misji Rodziny Królewskiej oraz Królewskiego Dziedzictwa Kulturowego. Jako edytor cyfrowy, Twoim zadaniem jest codzienne tworzenie materiałów na stronie internetowej Kungahuset i kontach w mediach społecznościowych, będą jednocześnie jednym z siedmiu pracowników działu informacyjnego."

Szwedzkie media szybko podłapały ofertę pracy jako znak rozwoju dworu królewskiego w internecie. Spekuluje się o finalnej modernizacji strony internetowej (oby!) oraz większej aktywności rodziny królewskiej w sieci (możliwe jest stworzenie oficjalnego konta na Twitterze). Przy tej okazji wyciekły informacje z których wynika, że dwór królewski ma zabezpieczone konta na jednym z portali internetowych (prawdopodobnie instagram) dla innych członków rodziny królewskich. Oznacza to, że stworzone i zabezpieczone są konta społecznościowe, które mogą zostać aktywowane w każdej chwili, a do Madeleine na Instagramie lub Facebook'u może dołączyć któreś z rodzeństwa lub ich parterów.

6 komentarzy

 1. Victoria świetnie wyglądała, do twarzy jej w tym kolorze. Jak widać z powrotem nawał obowiązków, będzie kiedyś wspaniałą królową

  OdpowiedzUsuń
 2. Victorii do twarzy w tym kolorze. Świetna stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria niczym królowa Małgorzata -od 30 lat ta sama fryzura, czyli nieśmiertelny kok

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria powinna częściej nosić czerwień.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna stylizacja księżniczki Victorii

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te buty

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.