Rodzina królewska na koncercie w ruinach Zamku Borgholm

2019/07/14

svenskdam

Wczoraj wieczorem królowa Silvia, księżniczka Victoria, książę Carl Philip i księżna Sofia oraz księżniczka Madeleine obejrzeli koncert Laleh w ruinach Zamku Borgholm. Na zdjęciach można zobaczyć również brata królowej, Ralfa Sommerlath i jego żonę Charlotte, syna Ralfa -Thomasa z partnerką Bettiną Aussems oraz Patrick Sommerlath z jedną z córek. Na miejscu był także tata księżnej Sofii, Erik Hellqvist.

svenskdam
svenskdam

Rodzina królewska uwielbia spędzać letnie wieczory na koncertach, co najmniej raz do roku oglądają koncert właśnie w ruinach zamku Borgholm. Letnia frezydencja królewskiej rodziny znajduje się bowiem w sąsiedztwie ruin.  Zamek Borgholm został wzniesiony w XII wieku, aby kontrolować ruch statków w Cieśninie Kalmarskiej. Gruntowa przebudowa zamku przeprowadzona została w drugiej połowie XVI stulecia w czasach panowania Jana III Wazy (1537-1592), a swój obecny kształt twierdza uzyskała wiek później, kiedy to dobudowano cztery narożne wieże. W czasach swej świetności był to jeden z najważniejszych i najpotężniejszych zamków Królestwa. Liczne ataki oraz najazdy doprowadziły warownię do ruiny. Całości zniszczenia dopełnił zaś, pożar jaki nawiedził Borgholm w 1806 roku. Obecnie w pełni zabezpieczone ruiny udostępnione są dla zwiedzających(źródło

Koncerty odbywające się w trakcie wakacji to często okazja do zobaczenia członków rodziny królewskiej, którzy lubią spędzać czas przy dobrej muzyce. Wcześniej tego miesiąca księżna Sofia wraz z siostrą i przyjaciółkami była na koncercie z muzyką w stylu lat '90. Księżna już drugi raz z rzędu została sfotografowana na tym koncercie w Sztokholmie. Z kolei księżniczka Victoria i książę Daniel zabrali kilka dni temu córeczkę, księżniczkę Estelle, na koncert Metallici.

Już o 14:00 rozpoczną się uroczystości z okazji 42 urodzin księżniczki Victorii, z kolei cała rodzina królewska weźmie udział w koncercie wieczorem.

7 komentarzy

 1. Czy będzie można obejrzeć na żywo uroczystości urodzin księżniczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak będą transmisje z pojawienia się rodzina w ogrodach Pałacu.

   Usuń
 2. Rewelacja !!! Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy będzie post z urodZin Vickan?

  OdpowiedzUsuń
 4. mogę prosić o jakiś link do transmisji?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.