Księżniczka Victoria laureatką nagrody Gay-galan

2021/02/28

© Peter Knutson/QX


Głosami czytelników QX księżniczka Victoria została nagrodzona w kategorii Bohater Roku,  wręczanej do corocznej Gay-galan. Tegoroczna gala została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa, jednak statuetka dotarła do Pałacu Haga, a Następczyni Tronu napisała list z podziękowania do czytelników pisma.
Tegoroczna gala została odwołana, ale księżniczka napisała list z podziękowaniami do Czytelników. Peter Knutson wykonał również z tej okazji specjalną sesję do magazynu.

Drodzy Czytelnicy,

Czułam się naprawdę dumna i szczęśliwa z otrzymania nagrody od czytelników QX. To wiele dla mnie znaczy. Dziękuję!

Jednocześnie pozwolę sobie również podziękować za liczne pozdrowienia, jakie otrzymałam w związku z inauguracją targów Stockholm Pride tego lata. 

Miniony rok był pod wieloma względami wyzwaniem. W wielu częściach świata pandemia utrudniła lub uniemożliwiła pracę na rzecz praw człowieka.

Dlatego obecnie szczególnie ważne jest, abyśmy każdego dnia nadal pracowali na rzecz świata, w którym osoby LGBTQI mają możliwość życia w wolności i bez ucisku. Świat, w którym możesz być po prostu tym, kim jesteś i być z tego dumnymi.


Wiem, że wśród was czytelników jest wielu fanów, którzy przez długi czas niestrudzenie walczyli o bardziej otwarte i integracyjne społeczeństwo. Wam, którzy byliście już wcześniej, i Wam, którzy dopiero zaczynacie, chcę przesłać serdeczne pozdrowienia i wielkie podziękowania.

VICTORIAW 2013 roku po raz pierwszy księżniczka publicznie wsparła osoby LGBT biorąc udział w Gaygalan, gdzie powitały ją owacje na stojąco i łzy wzruszenia. Nagranie poniżej:


6 komentarzy

 1. Już miałam pytać, czy to nowe zdjęcia, bo nigdy ich nie widziałam ;) ale artykuł wszystko wyjaśnia. Bardzo się cieszę, że Victoria została doceniona - to wyjątkowo miły i pozytywny akcent w tych trudnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bajeczne, wiosenne zdjęcia. Gratulacje dla Victorii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia są przepiękne,Victoria wydląda ślicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia. Wielkie gratulacje dla księżniczki Victorii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie gratulacje dla Victorii! Piękne, wiosenne zdjęcia, wprost na nich promienieje

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne zdjęcia. Victoria wygląda rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.